| Coreandrabijuterie a întrebat:

Bună tuturor!

Am 20 de ani si sunt inca virgina, nu am avut inca un iubit. Mă excit foarte tare, de fiecare data am orgasm, chiar multiple atunci când mă autosatisfac.

De ce nu mă ud deloc totusi? Sunt FOARTE uscata in zona intima! Nici pic de umezeala desi excitatia e foarte puternica si cum ziceam, am orgasm! Nici nu pot introduce degetul fiindca doare foarte tare fiind atat de uscata acolo.

Ce problema credeti ca ar fi?

Va rog nu ma trimiteti la ginecolog fiindca nu voi merge, deci nu mai scrieti aceasta recomandare sau sa imi tineti teorii cum ca de ce nu merg, va rog respectati asta. Vreau doar pareri si daca o sa consider eu o sa merg, deci va rog insistent, evitati sa scrieti despre ginecologi sau comentarii de condamnare. Daca banuiti ceva, va rog scrieti.

Va multumesc anticipat!

16 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce problema cred eu ca ar fi? Una pe care doar un ginecolog poate sa incerce sa o rezolve...dar iti respect dorinta si nu te trimit la ginecolog.

| MarianWLF a răspuns:

Cu un partener care stie ce are de facut poate fii diferit, te poti unda iti garantez.

| Violleta2022 a răspuns:

"Nici pic de umezeala desi excitatia e foarte puternica si cum ziceam, am orgasm! Nici nu pot introduce degetul fiindca doare foarte tare fiind atat de uscata acolo."

Posibil o problema fiziologica serioasa, care se poate rezolva numai la medic, dar cum nu vrei sa mergi la medic, nu are nimeni cum sa te ajute.

| mihai69 a răspuns:

Există și femei "uscate", oricât de excitate ar fi.
Acceptă faptul și folosește un lubrifiant. Te va ajuta mult.

| Marius22222222222 a răspuns:

Ți-am scris in privat

| Marius22222222222 a răspuns:

Dar din acele orgasme nu te uzi?

| Coreandrabijuterie explică (pentru Marius22222222222):

Am orgasme si nu ma ud deloc, nici macar un pic

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Coreandrabijuterie):

Hai in privat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta nebună, pai daca nu vrei sa mergi la doctor ce vrei sa iti facem noi, ia ti un barbat care stie sa te satisfaca ca masturbarea nu este o solutie permanenta, si la un momentdat nu te va mai satisface masturbarea deoarece intervine rutina, iti trebuie un baiat cu care sa faci sex si vei avea orgasm si te vei uda doar schimbînd frecvent des pozitiile in care va face sex cu tine si daca el va fi tandru si va avea rabdare sa te stimuleze pana te uzi, asta pretinde rabdare si preludiu luuuuung ca fetele femeiile se incalzesc greu ca televizoarele pe lămpi din anii 60

| Coreandrabijuterie explică (pentru anonim_4396):

In primul rand, nu cred ca era cazul sa ma faci nebuna, iar in al doilea, daca te-ai fi chinuit sa citesti si sa intelegi ceea ce citesti, ti-ai fi dat seama ca nu e vorba de faptul ca nu sunt excitata

Răspuns utilizator avertizat
| Marius22222222222 a răspuns (pentru Coreandrabijuterie):

Aici pe TPU doar se judecă care și cum apucă.eu am înțeles pe bune problema ta

| mihai69 a răspuns (pentru Coreandrabijuterie):

E inutil să te cerți cu el. Vei ajunge pe lista lui "neagră" (blocată).
Atât poate.
Eventual poți raporta mesajul ca jignitor (cu condiția să nu fi fost deja blocată).

| KKK111 a răspuns (pentru Coreandrabijuterie):

Bună, nu trebuie sa iti faci griji, toti suntem diferiti. Dupa cum stii si barbatii se udă...

Eu daca ma masturbez nu ma ud deloc, e pe repede inainte, creierul stie deja ca țelul e ejacularea, dar cand sunt cu o femeie ma ud grav doar cand o vad cum se dezbraca lent.

Cred ca ai nevoie de un partener sexual si in momentul cand il vei simti gol pe pielea ta, contact fizic cu o alta fiinta umana, penetrarea vaginala....probabil totul se va schimba.

Si inca o chestie: sexul nu e un moft, este o necesitate a organismului uman. Nu suntem ca animalele sa simtim nevoia de imperechere pe sezoane. Oamenii chiar au nevoie de sex la modul de 2 ori pe saptamana.

Incearca sa gasesti un baiat care stii ca te place si e atras de tine, te va face sa te simti dorita si sunt convins ca te vei uda rau. Succes

| Robert2526 a răspuns:

Fara sa avem mai multe detalii, este imposibil sa gasim cauza pentru ca sunt o multime de cauze diferite dar daca as fi nevoit sa gasesc o cauza fara sa faci teste, as zice ca e vorba de un deficit de estrogen. Aici insa, pentru a descoperi cauza, ar trebui sa faci niste analize. Ai menstruatie in fiecare luna? se intampla sa intarzie foarte mult? ai dureri(mari) in timpul menstruatiei? iei ceva medicamente pentru boli cronice?

| Tucaru04 a răspuns:

Buna!
Te pot ajuta cu problema ta
(0738) 516 235