| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, am mai postat odata povestea aceasta dar prea lunga asa ca am scurtato! Am o problema..mai mult o nelamurire,si as vrea parerile voastre daca se poate. In urma cu un an am avut o relatie, cu un tip, care m-a facut cea mai fericita si a fost asa cum mi-am dorit mereu,fata de celelalte relatii. Dar, nu a tinut mult din cauza orgoliuliui meu si a fricii,frica de a nu fi din nou ranita,de a arata cat de mult tinem la persoana draga. In concluzie eu am fost cauza mai mult, a despartirii noastre pentru-ca el se saturase ca eu sa fiu nepasatoare,si sa nu ii arat cat de mult tin la el si faptul ca imi era rusine sa apar cu el in public. In general cand eram doar noi doi eram iubitoare,dragastoasa dar cand eram cu prietenii,colegii,cunostinte nu ii aratam. Si regret si in ziua de astazi ca nu i-am aratat cat de mult inseamna pentru mine. Dar. acum cateva luni s-a intamplat ceva ce ma pune pe ganduri. Avand o relatie,ea fiind plecata in Italia avusese certuri,gelozii, etc. Si intr-o zi surprinzator am inceput sa vorbim, si din vorba mi-a spus ca sunt datoare cu o cafea, era frig afara si tarziu asa ca l-am chemat la mine.imi povestise problemele care le avea cu fosta, banuia ca il inseala si l-am intrebat daca mai sunt impreuna, dar mi-a spus ca nu,asteapta sa vina din Italia sa se convinga ca la inselat,dar inainte de a pleca in strainatate imi spusese ca ea mai vorbea cu un baiat cand erau ei doi impreuna. Toate bune si frumoase,ne-am pus la tv si incepuse sa fie dragastos cu mine, mi-a sarutat mana, ma strangea in brate puternic, ca si cum nu ar fi vrut sa imi mai dea drumul dar eu faceam tot posibilul sa nu ii raspund la aceste alintaturi, dar fiind mai micuta si fara forta in brate nu puteam sa ies din stransoarea lui happy.Si il intrebam de ce se alinta asa cu mine daca are pe cineva? de ce se comporta ca si cum am fi impreuna? dar nu mi-a raspuns. Si nu stiu ce sa mai cred..ma gandesc uneori la asta chiar daca a trecut atat de mult timp de atunci. Dar totusi cand ma strangea in brate,adormisem si pe pieptul lui, simteam ca il doare ceva dar nu stiu ce. ofta des si din suflet si voiam sa stiu motivul,asa ca l-am intrebat daca vrea sa ne impacam? si primele doua dati mi-a spus ca nu stie,apoi sa razgandit si mi-a spus cum pot sa il intreb asa ceva cand el este intro relatie, dar nu se stie daca ramane stabila sau nu? ca de ce m-am gandit la asta, ca ce de acuma nu mai are voie sa ma imbratiseze si sa imi pupe mana? M-am gandit la faptul ca ar fi facut asta in bataie de joc, sa vada daca mai simt ceva pentru el dar..simteam eu ca e ceva ineregula, dar nu imi pot da seama ce, nu stiu ce sa mai cred. Spuneti-mi parerile voastre va rog.

10 răspunsuri:
| NoNameexd a răspuns:

Well,e clar ca nu te-a uitat.Barbatii/baietii,nu pot sa uite asa usor o fata la care chiar au tinut.Si tu, ai gresit intrebandu-l daca mai vrea sa fiti impreuna, pentru ca el crede acum ca tu "nu mai poti de el ", si nu e ok.Lasa-l pe el sa te caute, si sa faca gesturi d'astea, iar tu nu te arata prea incantata, dar nici indiferenta. Takee care.Bafta!

| pink2soul a răspuns (pentru NoNameexd):

Ai dreptate, am gresit.dar eram prea incantata asa ca l-am intrebat sa nu imi fac sperante a doua zi. A trecut ceva timp de atunci. aproape trei luni.

| NoNameexd a răspuns (pentru pink2soul):

Daca au trecut 3 luni si nu te mai cauta, iti pierzi timpul aiurea.Cauta pe cineva langa care sa te simti iubita si sa poti iubii din noi, si nu te mai lega de o poveste care-ti face mai mult rau decat bine.Bafta!

| pink2soul a răspuns (pentru NoNameexd):

Dar nu pot sad. M-a intrebat acum vreo saptamana ce fac, in rest nimic, nu ne-am mai vazut ca sa vorbim.

| pink2soul a răspuns (pentru NoNameexd):

Incerc de ceva timp, de prea mult timp sa nu ma mai leg de aceasta poveste dar nu pot...nu pot uita, sufletul meu tot acolo e. sad

| NoNameexd a răspuns (pentru pink2soul):

Te inteleg, este dificil, dar impune-ti singura ca nu se merita.Barbati ca el gasesti oriunde, lasa-i timpului timp.O sa vezi ca odata cu trecerea timpului uiti, si nu o sa-ti mai trebuiasca nimic din partea lui. Daca inca te vroia facea orice ca sa fiti iar impreuna, mai ales ca el fiind partea barbateasca.Fa lucruri in avantajul tau.

| pink2soul a răspuns (pentru NoNameexd):

O sa incerc sad

| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

Citeste ce am scris la cealalta intrebare.

| pink2soul a răspuns (pentru Nujjjjjjjjghf):

Nu pentru tine am pus prescurtarea, pentru-ca tu ai citit. Am pus-o pentru cei care nu au putut sa o citeasca pe cealalta, care e foarte luna.

| Nujjjjjjjjghf a răspuns (pentru pink2soul):

Ok.