| Nextone a întrebat:

Am mare nevoie de sfatul vostru trec prin cea mai grea perioada din viata mea! Am avut o relatie cu un baiat aproape 3 ani, suntem de aceeasi varsta, 18 ani! Deci poveste lunga am trecut prin multe, el ma mintea nu ma lua cu el nicaieri, mergea in cluburi, la majorate fara mine si uneori fara sa imi zica.Acum insa mi-a facut o faza pe care as vrea sa vo spun si daca puteti sa imi dati un sfat! Deci el imi spunea mie ca nu ma ia cu el cand iasa in club sau in oras pentru ca merge cu baietii si vrea sa povesteasca cu ei, ca ei au povestile lor si eu nu am ce cauta. Bun! Dumnica insa am vazut ca a fost etichetat intr-un club tinand de sold(mai bine zis fund) o domnisoara, dansand cu ea cu mainile in sus impreunate... I-am zis despre asta si el mi-a zis ca doar a dansat cu ea, ceea ce nu e adevarat deoarece nu dansa nimeni ci el o tinea de solduri in spatele ei.Adica el imi zice mie ca nu are timp de mine ca sta cu baietii si de acea fata are timp? Culmea toti prietenii lui erau in spate si nu erau cu fete...si ei nu au o relatie! Acum i-am zis ca ne despartim ca s-a terminat si nu mi-a mai dat nici un semn de viata si in plus a zis pe la scoala ca noi nu mai suntem impreuna cand a fost intrebat! Ce credeti despre asta? Azi am zis ca ma vad sa vorbim. Ce sa fac? Sufar enorm!

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu meriti sa suferi pentru nimeni,mai ales pentru acest tip care face asa ceva.E normal sa mai iasa cu prietenii,ca fiecare are nevoie de libertate,nu poate sta legat numasi de tine,mai iasa si el cu amicii,mai iesi si tu cu prietenele,dar totusi sa isi faca timp si pentru tine,sa te scoata si pe tine undeva; din moment ce el era cu acea fata,iti dai seama ca si in alte dati,cand iesea se dadea la altele si se baga in seama cu ele,nu se face asa ceva intr-o relatie serioasa,cand iubesti pe cineva cu adevarat.
Lui poate ii s-a cam acrit de tine si vrea sa iasa cu prietenii sa se distreze si pe tine sa te tina de plictiseala,iar el sa se bage cu una si alta in seama in lipsa ta.
Stii,cand nu mai merge,nu mai merge,nu are rost sa suferi si sa fi trista pentru cine? Daca chiar tinea la tine,te cauta,incerca sa iti dea o explicatie, sa mai lase iesirile cu prietenii si sa iti acorde si tie timp, doar persoana iubita trebuie sa fie pe primul loc.Si eu am mai patit sa ma lase prietenul de izbeliste,sa iasa cu prietenii si eu sa stau ca fraiera in casa,apoi i-am zis ori cu mine ori cu ei,el s-a schimbat apoi,a mai lasat mai rarut cu amicii,si a mai stat si cu mine si m-a scos in lume...
Nu se poate asa,sa stai ca fraiera si el sa fie bine mersi. Uite,eu de cateva ori am mai iesit eu cu prietenul si cu amicii lui,nu e mare lucru,ce daca am fost singura fata? Asa a stat si cu mine si cu ei,m-am inteles foarte bine cu prietenii lui.
Eu zic sa nu il cauti,sa nu il suni si sa il lasi in pace,poate isi va da singur seama de greselile lui si daca nu,atunci incearca sa il uiti,mai sunt baieti, nu se termina lumea, desi ati fost 3 ani impreuna, nu inseamna ca el va fi ultimul din viata ta.

| elasexygagica a răspuns:

Termina cu el, ai numa 18 anisad trebuie sa mai experimentezi si alti baietibig grin si inca ceva, prietenii lui sunt gay?love struck

| utilizatorull a răspuns:

Gandeste-te la ce e mai frumos am trecut prin asta si doar peste vreo 6 luni mi-a trecut cand m-am gandit ce mi-a facut mie si am ajuns sa urasc acea persoana. nu te mai du sa vorbesti cu el chestile care le face el sa spuna la toti ca nu mai sunteti impreuna pe la scoala unde stie ca auzi si tu le face la nervi sa vada cat de orgolioasa esti si cat mai resisti...cand va vedeti sa fi cu gura pana la urechi chiar daca razi sau zambesti fortat sa-l saluti erc. fi o fata veselaa si el va muriii de ciuda! crede-ma sunt baiat si stiu am primit-o de la fete ca acestea laughing) multa bafta :*

| KinderJoe a răspuns:

Nu te merita,scumpo scuze ca iti zic dar esti bleaga,nu merita sa suferi pentru unu ca el,nu e ultimu baiat de pe pamant, o sa gasesti pe altcineva, sa nu iti para rau ca ai stat cu el 3 ani si pentru asta sa te impaci cu el, nu fa prostia asta, da'i incolo de 3 ani,e mai bine ca sa iti bata joc de tine,cu tine nu are timp dar are cu altul,un baiat daca iubeste o fata nu are nevoie de eltele,el s-a dus,deci nu te iubea cu adevarat,nu te merita,nu fi bleaga sa te impaci cu el,dupa aia iti afla caracterul si o sa te joace pe degete, spune-i clar, s-a terminat imi pare rau ca mi-am pierdut 3 ani din viata cu unul ca tine ca m-a invartit pe degete, daca tineai la mine nu stateai cu altele, nu esti ultimul baiat de pe pamanthappy. sper ca te-am ajutathappy