| Nextone a întrebat:

Am mare nevoie de sfatul vostru trec prin cea mai grea perioada din viata mea! Am avut o relatie cu un baiat aproape 3 ani, suntem de aceeasi varsta, 18 ani! Deci poveste lunga am trecut prin multe, el ma mintea nu ma lua cu el nicaieri, mergea in cluburi, la majorate fara mine si uneori fara sa imi zica.Acum insa mi-a facut o faza pe care as vrea sa vo spun si daca puteti sa imi dati un sfat! Deci el imi spunea mie ca nu ma ia cu el cand iasa in club sau in oras pentru ca merge cu baietii si vrea sa povesteasca cu ei, ca ei au povestile lor si eu nu am ce cauta. Bun! Dumnica insa am vazut ca a fost etichetat intr-un club tinand de sold(mai bine zis fund) o domnisoara, dansand cu ea cu mainile in sus impreunate... I-am zis despre asta si el mi-a zis ca doar a dansat cu ea, ceea ce nu e adevarat deoarece nu dansa nimeni ci el o tinea de solduri in spatele ei.Adica el imi zice mie ca nu are timp de mine ca sta cu baietii si de acea fata are timp? Culmea toti prietenii lui erau in spate si nu erau cu fete...si ei nu au o relatie! Acum i-am zis ca ne despartim ca s-a terminat si nu mi-a mai dat nici un semn de viata si in plus a zis pe la scoala ca noi nu mai suntem impreuna cand a fost intrebat! Ce credeti despre asta? Azi am zis ca ma vad sa vorbim. Ce sa fac? Sufar enorm!

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca lucrurile au ajuns atat de departe...,lasa-l.
Mi se strange inima sa te sfatuiesc lucrul asta,stiu ca-l iubesti,stiu cate sperante ti-ai facut si cate vise,dar lasa-l.
Te chinuie de prea mult timp,din prea multa micime sufleteasca,de prea mult timp induri tot ce induri si de ce? In numele carei iubiri?
Iubirea e bucurie,e ras,e fericire,inima trebuie sa-ti cante,in timp ce a ta plange,se strange chinuita si sufera cate sambete si duminici,acum?
Trei ani, la varsta ta, sunt o viata.Stiu.
Dar viata merge inainte.
Stai singura si cantareste bune si rele.Ce ti-a adus tie bun relatia asta si cat rau ti-a facut...
El a gresit mereu,tu l-ai iertat mereu.S-a invatat ca-l ierti si acum te si jigneste,bravand in fata tuturor ca v-ati despartit!
Orgoliul nu-i permite sa-ti lase macar in ultima clipa,demnitatea sa spui TU ca v-ati despartit,cand EL a gresit! Ca intotdeauna.
Nu te mai umili.
Nu-l mai ruga,nu mai accepta sa discuti cu el.
Faptul ca a facut ce a facut,iti da dreptul sa crezi ca intotdeauna cand nu era cu tine era cu alta.
Faptul ca nu te lua nicaieri,la cluburi,la majorate,iti da dreptul sa crezi ca lua pe alta.
Faptul ca a anuntat triumfator ca v-ati despartit, iti da dreptul sa-l scoti complet din viata ta!
Amara constatare, ai pierdut 3 ani din viata...
Nu-i nimic.
Stai,plangi,urla,dar uita-l!
Iesi din casa,nu-i da sansa sa se mai apropie de tine,gaseste-ti urgent un inlocuitor,oricine,un var,un vecin,un prieten de familie,dar iesi cu fete si baieti!
Te intrebi daca te-a iubit vreodata sau totul a fost un teatru inteligent? Nu te mai intreba,nu merita atatea ganduri,dar,prin comportamentul tau de-acum incolo,fa-l pe el sa creada ca nu l-ai IUBIT niciodata.O merita din plin!
Si,fruntea sus!
Stii cati baieti stau si le tremura sufletul,doar sa le-arunci o privire? Te inconjoara cu zambete mute, cu atentie delicata, cu vorbe frumoase...Da-le o sansa.
Va fi si sansa ta sa te vindeci si sa fii fericita!
Din suflet ti-o doresc!

| foxi a răspuns:

Eu zic sa renunti pana nu este prea tarziu! Cred ca s-a plictisit de tine!

| anka89 a răspuns:

Eu cred ca nu e cazul sa fi suparata deloc! iti dai seama ca nu iubea deloc?/ca nu insemnai nimic pentru el? daca te-ar fi iubit macar putin nu ti-ar fi mintit. tinanad cont de aceste fapte ale lui si din timp se deja a imprastiat la scoala ca v-ati despartit iti dai seama ca avea de gand de mult timp sa o faca doar ca nu putea gasi un motiv, asa ca ti-a dat tie motive sa te desparti de el.sa nu fi suparata si te gandesti la el pentru ca nu merita si nici sa NU iti treaca prin cap sa il cauti tu, daca vrea sa te salute sa ii raspunzi dar nu o face si tu.Prerea mea este ca o fost este si va ramane un magar care nu te-a respectat nici un moment.iti reamintesc sa nu il cauti sa va impacati lasa lucrurile asa pentru ca doar o sa te injosesti in fata lui.incearca sa il uiti si cauta-ti pe cineva sa moara de gelozie si sa vada ce a pirdutwinking

| xxdd a răspuns:

Fii tare! Fa`l sa sufere ft mult si reprosaza`i asta.
Sa nu renunti la despartire, dupa cine stie ce iti mai face.

| Yaguar a răspuns:

Nu merita sa fii cu el, dar la ce bun a spus tuturor ca nu mai esti cu el. Fiindca satsi demonstreze ca el este principalul dar nu tu, el poate si doreste ca sa fii cu dinsul, (Evident ca nu te iubeste, dar pentru ca ii este comod sa se foloseasca de tine.) El spune tuturor ca vatsi despartit si asteapta ca aceasta te va afecta. Stii cum se spune cel care are nu pretueste dar numai dupa ce perde intelege chit de scup ea fost, la fel si el doreste ca tu sa simti ca tea parasit si asa sa te atraga mai mult spre el. El daca pina acum a procedat asa, deja niciodata nu te va mai respecta, iar daca il erti si din nou o sa fii cu el atunci ca nu te va respecta este putin spus vei fi ca o chirpa de podea. Cautati un prieten cu care o sa fii fericita si o sa simti ce ete dragostea. Spune-i larevedere murdarie.

Răspuns utilizator avertizat
| Liquify a răspuns:

Parerea mea e ca el astepta doar pretextul. Probabil a vrut sa va despartiti dar a fost prea las sa iti spuna. Daca el nu te mai baga in seama, nu mai incerca nici tu pentru ca va crede ca are control asupra ta si poate sa iti faca ce vrea. Incearca sa il ignori o perioada apoi cand sentimentele se mai linistesc discutati la rece despre ce a fost vorba.

| drakosu a răspuns:

Hmmm dupa cum vad aici lui nu prea ii pasa de tine nu te iubeste tu dc sa il iubesti si sa suferi? gandeste-te ca el o mai F**** pe langa tine ceva.dal dracu gandeste-te la altceva oameni astia nu merita iubiti. gasesteti alt baiat care sa te iubesca

| Silenceisanwser a răspuns:

Poate nu te mai iubeste incearca sa faci tot ce poti sa te impaci cu el daca nu imi pare rau stiu prea bine cum e... dar gandeste-te ca e vina lui si o sa te simti mai bine.

| mekage a răspuns:

Fate ca nu iti pasa in fata lui si va regreta

| bObby123 a răspuns:

Parerea mea e ca nu merita sa va impacati.
daca zici ca nu te lua la club majorate si iesiri in oras...
am si eu o prietena. sunt cu ea de 2 ani. dar cand vine vorba sa iesim undeva las deoparte si prieteni si tot.
Eu zic ca nu te iubeste daca nu te ia cu el nicaieri si in + danseaza cu altele in club, putea foarte bine sa te ia cu el si sa danseze cu tine.
Dupa mine cel mai bine ar fi sa iti gasesti un baiat care sa te iubeasca si sa incerci sa il uiti pe acel baiat. nu merita sa suferi pentru el.big grin