| anonim_4396 a întrebat:

tuturor! Am nevoie de un sfat. Sunt cu prietenul meu cam de 8-9 luni. La inceput ne-am inteles foarte foarte bine, dar de la o perioada, parca ne-am schimbat amandoi, In special el. Mentionez ca am avut si momente mai intime si ne am simtit amandoi foarte bine, dar nu am ajuns pana la final, ca sa zic acasa. Eu sunt genul de persoana mai orgolioasa, cu un caracter tare, dar el e mai linistit de felul lui, mai calm, ma linisteste perfect. Acum 2 luni era totul atat de frumos, eram uniti..Adevaru I ca atunci cand aveam momente de cearta, el lasa cel mai mult de la el. In ultima perioada ne certam destul de des, am discutat si ne am promis ca nu ne mai certam, dar nu am reusit. Si eu sunt orgolioasa si el a devenit orgolios. Ultimele dati cand ne-am certat mi-a zis ceva gen ca degeaba a inghitit el toate chestiile pe care le-am mai spus si ca oricat a incercat sa faca sa ne fie bine, tot n-a fost.La o alta cearta I am zis ca a inceput sa se schimbe si ca spune lucruri care ma ranesc. Si el a zis ceva gen" cum m am schimbat? Nu mai sunt prost cum eram?". si dupa fiecare chestie de genul el imi zice ca ii pare rau si ca ma iubeste mult de tot. Mi a mai zis ca el asteapta sa mai las si de la mine. Dar eu incerc sa las si sa nu ne mai certam. La inceput era f diferit, ma accepta asa cum eram eu, mai suparacioasa. Era mult mai dragut cu mine, simteam cum ma iubeste. acum ma simt diferit, mi e frica sa I zic ceva ca iar se enerveaza si ma enervez si eu si ne certam. Noi am discutat despre toate astea si am zis ca trecem peste, dar nu stiu. Il iubesc enorm si nu stiu ce se intampla. Va rog, sfatuiti ma ce sa fac. ce se intampla cu noi? Parca nu ne mai revenim.

4 răspunsuri:
| Kettolix a răspuns:

Saracu tip. Te-ai descris ca pe o persoana naspa. Scuze straight face

| EmanuelKant a răspuns:

Normal ca te accepta la inceput. Abia incepea sa te cunoasca ca persoana, era indragostit.Din ce ai povestit e clar ca principalul vinovat esti tu.El tine la tine, te iubeste dar tu cam intreci masura si se pare ca la el s-a umplut paharul.Cred ca esti genul de persoana imposibila care orice i-ai spune nu e de acord. Daca ti la relatia asta incearca sa te schimbi pentru ca degeaba nu se supara el.

| iepurascufundita a răspuns:

Probabil ca chiar tu l-ai schimbat, din cate ai zis tu intr-o relatie amandoi trebuie sa lasati viata nu e asa usoara chiar daca e in doi, vor veni si momente mai grele, este bine sa incerci sa te schimbi si tu nu faci nimic cu orgoliu...

| Lisander21 a răspuns:

Sunteti de 8-9 luni impreuna, dragoste nu ati facut, esti si incapatanata/orgolioasa, vrei ca el sa cedeze mai mereu. Sunt baiat, iar daca prietena mea mi-ar fi facut asa..normal ca as fi pus piciorul in prag. S-o fi saturat saracul de baiat sa iti suporte toanele si sa te tot astepte sa se intample ceva mai intim. ( daca ai intre 14-16 ani, ar fi de inteles de ce nu s-a intamplat nimic pana acum si nu o sa se intample prea curand )