| source a întrebat:

Problema e in urmatoare forma: ne-am atasat sa zic reciproc, s-au format niste sentimente intre mine si o fata, fara sa vrem, dupa o perioada ea astepta sa-i zic, batea apropouri si i-am zis si ea a zis okey si ce facem de acum inainte: mi se pare ca e foarte orgolioasa, de obicei sunt si eu orgolios cu anumite chesti dar ea e mai orgolioasa si nu recunoaste. dupa cateva zile ea a spus gen sa luam o pauza, sau sa ramanem amici (amici cum eram inainte) dar vad ca s-a schimbat dar nu recunoaste, ne certam prea des, imi cer scuze eu pentru niste chesti dar eu pot lasa de la mine pentru alte chesti. Intrebarea e daca inca tine la mine, si nu vrea sa recunoasca? va multumesc anticipat pentru orice sfat

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic dar, e destul de complicat sa stim noi daca ea inca tine la tine sau nu.
Sunteti amandoi orgoliosi si refuzati sa credeti ca de fapt aveti nevoie unul de altul. Poate inca nu e timpul, poate ca nici voi nu stiti ce vreti si asta complica toata treaba.
Daca s-a format atat de simplu, fii sigur ca se va termina si mai simplu asta doar daca stati degeaba, asteptand ca unul din voi sa faca ceva.
Stii ce, ori sunteti bine amandoi ori niciunul si... daca nu puteti repara ceva, lasati-o balta.

7 răspunsuri:
| source explică:

Asta stiu si eu, dar se comporta gen ca vrea sa fie cu mine dar e in dubii

Răspuns utilizator avertizat
| vocea a răspuns:

Daca ti-a zis ca vrea o pauza insemna cu numai vrea sa fie cu tine, de placut ii place de tine dar doar fizic si vrea sa gaseasca altul dar ar vrea sa te pastreze si pe tine in caz ca nu merge cu ala vrea sa reia cu tine pana cand gaseste altul, deci ea este atrasa doar fizic si atat

| Mussette a răspuns:

Dupa o pauza nu mai e la fel. Iar daca apar certuri, ceva scartie.
Nu-i rau sa fi orgolios. Inseamna ca ai niste principii.

| Hakuouki a răspuns:

Orgoliul intr-o relatie este foarte periculos pentru aceasta, dupa aceasta pauza relatia ta cu fata s-a cam dus, sfatul meu este sa iei tu o pauza, tu ai facut tot ce ai putut, nu o mai cauta cateva zile si vezi cum actioneaza, ce e mai important orgoliul sau tu?

| UnDezaxat a răspuns:

In primul' rand, nu exista pauze. O data terminata o relatie, e gata, salut, la revedere. Ca si acum.

| ZEU93 a răspuns (pentru UnDezaxat):

Are dreptate.