| Adryana98 a întrebat:

In luna iunie am fost la ziua unui verisor si acolo a mai fost un baiat de aceeasi varsta cu mine si prima data m-a intrebat in ce clasa sunt apoi am mai vorbit un pic! Verisorul meu mi-a zis ca baiatul acela i-a spus lui ca ma place si ca mi-a facut o cutie in care imi va pune niste biletele! Si a zis varul meu ca intreaba des de mine si ca a intrebat daca il plac, daca am prieten, daca am mail facebook etc si daca vreau sa fiu cu el. Eu il iubesc enorm si ce ar trebui sa fac in continuare? Funda. Multumesc!

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dupa doar o intalnire ai ajuns sa-l iubesti enorm? Poti spune doar ca iti place de el.
Vorbiti pe mess si stabiliti o intalnire, iesiti impreuna in oras si de acolo incolo veti vedea ce-a mai fi.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Dacă el te place şi se interesează de tine, restul vine de la sine.Dar ai grijă, totuşi să nu aibe interese ascunse.Cunoaşte-l mai bine şi apoi formează-ţi o părere despre el. Când iubeşti, el e mereu deosebit, dar în ochii tăi, pentru că aşa îl vezi tu.Cineva care vine cu o părere din exterior îţi poate spune mai bine.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

El te-a placut tu l-ai placut, ce ramane de facut? Fi tu mai curajoasa daca el tot trage de timp cerei date de contact si iesiti in oraswinking Cu siguranta doar esti atrasa de el, nici macar nu-l placi, cu atat mai putin sal iubesti tongue

| blackboss a răspuns:

Pai daca il iubesti enorm du-te cu el.si.o sa fie bine. observ ca si el te place.asa ca bafta cu el.asculta-ti inima!

| val31989 a răspuns:

Salut,e o situatie ft frumoasa la tine, daca simti ceva pentru el, desigur ca trebuie sa accepti, adica daca dragoste exista totul pare mai frumos si mai usor.
Succese in continuare, sper ca te-am ajutat!
fundita?

| adriang95 a răspuns:

Off... Nu știu ce numiți voi iubire. Tot ce simți tu (momentan) este o atracție fizică. A iubi pe cineva înseamnă a rămâne cu el după ce știi TOTUL despre el, după ce îi știi caracterul, etc, iar pentru asta trebuie să treacă luni sau chiar ani.
Eu zic să îi zici vărului tău să vorbească cu ăla să te invite undeva în oraș (lasă-i măcar ultimul fir de masculinitate bietului timid - am dedus asta din faptul că de 3 luni încă nu și-a încercat norocul), iar mai departe vezi tu ce faci (hai că te descurci)

| FuckTWorld a răspuns:

Ii simplu il placi, el te place, intalniti-va la un suc, o cafea si vorbitii acolo mai multe. Dupa ce spui tu mai sus ii o singura varianta sa accepti sa fi-ti impreuna.Numai bine!