| Grazielle a întrebat:

Buna tuturor, am o intrebare. Fiind in clasa a 9-a abia la inceputul anului m-am imprietenit cu multi,printre care si cu un baiat din clasa paralela,am devenit prieteni foarte buni, dar ideea e ca nu stiu daca sentimentele lui fata de mine sunt doar de prietenie. Adica, imi scrie de 2 ori pe zi "ce faci?" sau "ce mai faci papusico?" sau lucruri de genul,la scoala vorbim destul de mult,ma insoteste cam peste tot,ma imbratiseza fara motiv,imi scrie sa mergem la patinoar dar el vorbeste la singular in sensul ca sa ma duc doar eu dar ma fac ca nu-mi dau seama ca mi-a scris la singular si atunci chem mai multi oameni etc. Intr-o zi eram cu niste prietene si niste fosti colegi in oras si imi scriedin nou "ce faci?" si atunci am facut o glumita ca si cum sunt in oras cu noul meu iubit si colegele mele stau singure uitandu-se la mine cum ma sarut cu acel baiat laughing atunci el s-a cam suparat, dar cand am ajuns acasa i-am explicat ca glumeam, si incet incet i-a trecut. Dupa vreo 2-3 saptamani imi scrie ca vrea sa vorbeasca ceva important cu mine si mi-a spus ca ii place de o fata iar eu am ghicit de cine laughing si de atunci cateva zile i-am dat sfaturi de cum sa o invite in oras si lucruri de genul dar nici macar o data nu a invitat-o in schimb ma tot cheama pe mine. El mai face glumite cu "cand ne v-om casatori,v-om fi niste medici de succes si v-om avea o casa cu piscina etc" dar sunt doar niste glume,cel putin asa le consider eu laughing vorbim unul cu celalalt chiar foarte deschis,eu ii spun de cine imi place si cine imi scrie, doar ca se arata putin ofticat atunci dar macar ma bucur ca ma sustine laughing mi-as dori ca relatia dintre noi doi sa fie doar de prietenie, credeti ca ii place de mine? :\ funda big grin

Răspuns Câştigător
| McO a răspuns:

Ști vorba aia, în orice glumă e și un adevăr. Dacă insistă atât de mult să petreacă timp DOAR cu tine, clar te place. Dacă vrei să râămâneți doar prieteni, comportă-te cu el ca o prietenă, nu-i mai stârni gelozia de câte ori ai ocazia pentru că va înțelege că faci asta pentru a-l pune la încercare. Încearcă să pui o limită între activitățile voastre ca prieteni și acțiunile tale de a-l stârni. Baftă!

4 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

E indragostit de tine nu ca ii place de tine sa stii de la mine ca pretenia (amicitia) intre un baiat si o fata in 99% din cazuri unul din ei simte mai mult penreu celalalt doar ca nu are curajul sa spuna e pacat daca va intelegeti sa nu fiti impreuna

| Grazielle explică (pentru motan444):

Daca e "indragostit" de mine de ce mi-a spus ca ii place foarte tare de acea fata? laughing

| motan444 a răspuns (pentru Grazielle):

Pentru ca nu are curaj sa iti marturiseasca ii e teama sa nu te piarda

| McO a răspuns (pentru Grazielle):

„Acea fată" ești chiar tu. S-a referit la „acea fată" ca să știe de la tine cum ți-ar plăcea să fii abordată, ca să știe exact ce să facă în legătură cu tine.