| Iris1986 a întrebat:

Vreu sa va spun ca acum 2 saptamani am inceput sa vorbesc cu un baiat pecare l-am vazut la patinoar si il stiam de pe facebook,nu prea l-am bagat in seama pana cand el mi-a spus ca m-a vazut,atunci am inceput sa vorbim mai des, uneori el incepe conversatia fara nici un motiv, imi face comlplimente etc ..eu nu stiu ce sa ii ma zic,imi place de el,nu stiu insa daca si lui de mine,ce sa fac? eu nu pot insista,el nu trece la lucruri mai serioase desi vorbim aproape zinic si uneori am impresia ca incepe sa isi doreasca sa fim mai mult decat prieteni,adica nu se da la mine asa dintr-o data, o ia incet, treptat. Ce ar trebui sa fac eu? Nu vreau sa incep eu cu aluziile sa astept sa faca el primul pas?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Nu poti decat sa astepti, daca nu vrei tu sa faci nici un pas catre el.
Sau ii poti da mici indicii : ce as vrea sa vad nu'sh ce film.dar nu are nimeni chef sa mearga cu mine, as vrea sa ies la patinoar dar nu am cu cine...ma plictisesc...etc.
Astea sunt singurele variante care exclud o invitatie directa din partea ta catre elbatting eyelashes

| Iris1986 explică (pentru Vix999):

M-am gandit si eu la faza cu patinoarul laughing)

3 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Incepe cu cateva indirecte!
Daca vezi ca nu reactioneaza ori ii prea timid ori nu vrea sa treaca la faza urmatoare!

| Azµre a răspuns:

Ieșiți mamă afară, spune-i că vrei să-l cunoști și te scoate el la un suc nu fi bleagă happy