| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!

Am o mare dilema pe care sper sa ma ajutati sa o clarific.

Am facut dragoste cu o fata despre care stiu ca a avut o relatie de 4 ani cu un baiat inaintea mea. Nu am reusit niciodata sa ma implic profund emotional pentru ca stiam ca nu am fost primul ei baiat si ea stia ca asta conteaza foarte mult pentru mine.

Asta ca intr-o zi sa imi spuna ca de fapt eu am fost primul cu care a facut sex si ca era virgina. Penetrarea nu a fost foarte grea si nu a fost un efort sa zic asa. Sange nu i-a curs deloc, desi ea sustine ca a doua zi dimineata a avut sangerari, iar in timpul primului act, ce a durat 2 minute a spus ca o doare.

Care sa fie adevarul? Sta o fata cu un baiat 4 ani, de la 18 pana la 22 de ani, fara sa faca nimic? De ce m-ar minti?

Multumesc

16 răspunsuri:
| lo a răspuns:

Himenul se poate sau un sa se rupa in timpul actului sexual, la fel se intampla si cu sangerarea se poate sau nu sa se produca.Astea sunt doar prejudecati care dainuiesc de mii de ani.

Cand iubesti pe cineva,trebuie s-o accepti asa cum este,cu totii avem un trecut, deceptii, bucurii, evenimente pe care un le putem remedia pentru ca am facut ceea ce am simtit la momentul oportun, dar care mai traziu putem sa le regretam sau un.Nu putem schimba trecutul unei persoane si poate de multe ori nici un putem acepta acel trecul dar trebuie sa invatam sa traim prezentul,momentul in care am cunoascut o persoana si s-a daruit cu totul noua.

Nimeni un iti poate spune daca ea minte sau nu.Dar tu,incearca sa afli de ce se comporta asa; cu siguratnta a ajuns sa tina la tine si nu Doreste sa te piarda, de aceea, cand a vazut interesul tau fata de aceasta tema si dezinteresul tau fata de ea, a hotarat sa faca orice sa stai langa ea.Da, e frumos sa stii ca o persoana s-a daruit tie prima data dar ce te face sa crezi ca o fata virgina, iti garanteaza fericirea si copatibilitatea? Invata sa iubesti si sa apreciezi ceea ce ai.

| DeeaMarry a răspuns:

Ai spus "Am facut dragoste cu o fata", ceea ce inseamna ca nu aveti o relatie prea apropiata. Nu o numesti nici prietena, nici iubita, doar "o fata". Spui ca nu te-ai implicat niciodata prea mult, din punct de vedere emotional.
Banuiesc ca nu puteti fi de mult timp impreuna. Nu pot sa cred ca a avut o relatie de 4 ani fara sa faca dragoste cu respectivul si cu tine da, din moment ce nu aveti o relatie prea serioasa.
Din moment ce spui ca ea stia cat de important e pentru tine ca ea sa fie virgina, crezi ca ti-ar fi ascuns faptul ca era virgina, daca asta era adevarul?
Si da, e posibil ca o fata sa stea atata timp cu un baiat fara sa faca nimic, dar ceea ce e greu de crezut e faptul ca ar face-o mai apoi cu unul cu care nu se afla intr-o relatie prea serioasa.

| Claudellllll a răspuns (pentru DeeaMarry):

A spus ca a stat 4 ani cu el pentru ca se comporta foarte frumos cu ea, avea grija de ea, dar nu l-a iubit niciodata si a asteptat atat pana sa apara ocazia sa ii spuna. El i-a gresit mergand la alta.

Ceea ce nu inteleg e de ce mi-a spus initial ca a facut dragoste cu el, in ultimii doi ani din cei patru de relatie, pentru ca apoi sa imi spuna de ce nu am observat ca a fost virgina. A mai spus ca se astepta sa imi dau eu seama, ceea ce, evident, nu s-a intamplat asa.

| DeeaMarry a răspuns (pentru Claudellllll):

Raspunsul la aceasta intrebare il vei putea afla doar intreband-o pe ea.
Am sa incerc sa te ajut. Crezi ca ea stia cat de important e pentru tine sa fie virgina atunci cand ti-a spus ca nu mai este? Daca raspunsul e da, mi se pare destul de evident ca te-a mintit acum spunandu-ti ca e virgina, sperand ca astfel va creste considerabil in ochii tai. Daca raspunsul e nu, atunci sunt mari sanse sa se fi temut ca va fi privita ca o ciudata daca iti marturisea ca e virgina, dupa o relatie de 4 ani.
Dar repet, adevarul il poti afla doar de la ea. Cum tu nu crezi(sau nu mai poti crede) in ce spune ea, nu cred ca "relatia" va mai dura mult.

| neutrino a răspuns:

La TPU sunt normale si chiar sunt la moda dezvirginarea fetelor fara a curge sange si ipocrizia din partea baietilor.

| Emilian65 a răspuns:

Este posibil sa fi stat cu acel baiat fara sa se fi intamplat ceva. Faptul ca penetrarea nu a fost foarte grea, asta nu dovedeste ca ea nu ar fi fost virgina atunci cand a intretinut relatii sexuale cu tine. Prezervativ ai avut cand ai intretinut relatii sexuale cu ea? Daca nu, atunci sa te astepti ca peste 9 luni vei fi tatic.

| Claudellllll a răspuns (pentru Emilian65):

Am facut protejat da... a intrat nu foarte usor, nici greu, iar actul nu a durat mai mult de 2 minute, eu la randul meu neavand experienta.

| Alcyon a răspuns:

Te-a mintit fiindca stie ca tu tii la povestea cu virginitatea. Nu inteleg insa de ce faci atata caz de asta. A fost cu un singur baiat, nu cu zece. Si-apoi, sunt o multime de fete care se dau virgine si-nschimb practica sexul oral si anal.

| Claudellllll a răspuns (pentru Alcyon):

Dupa parerea mea asta este tot farmecul intr-o relatie. Ea a spus ca nu a vrut sa stiu ca e virgina ca se facea de ras.

| Alcyon a răspuns:

Daca n-ai experienta, inseamna ca esti inca foarte tanar. O sa vezi c-o sa-ti schimbi parerea mai tarziu. In adolescenta esti mai idealist dar pe urma incepi sa te maturizezi si sa descoperi ca lumea nu e chiar asa cum ti-o imaginezi. E frumos sa fii doar cu o persoana toata viata dar... se-ntampla destul de rar acest lucru. Nu trebuie sa te blochezi in niste tipare. Si-apoi... cred ca-s mai importante sentimentele decat cine a facut-o cu cine. Voi, barbatii, puneti mai mult pret pe sexualitate, decat o face o femeie. De multe ori, fetele isi amintesc cu nostalgie de fostii iubiti, cu care au avut doar relatii platonice(dar frumoase).

| Claudellllll a răspuns (pentru Alcyon):

Am 22 de ani, dupa cum iti spuneam prea multa experienta cu fetele nu am, pentru ca am iubit foarte mult in trecut pe cineva si am suferit foarte mult cand am ajuns sa o cunosc pe respectiva ce fel de om era cu adevarat, iar de atunci mi-am spus ca nu mai vreau pe nimeni. Intotdeauna mi-am spus ca fata cu care voi ramane vreau sa fie doar a mea si eu doar al ei, pentru ca asta este tot farmecul unei relatii. Cum vad in prezent, relatiile au doar rolul de a satisface niste nevoi pentru ambii parteneri, sunt mai mult de forma si pentru satisfacerea unor nevoi, rar mai traieste cineva cu adevarat unul pentru celalalt.

Sau cel putin asa vad eu lucrurile. Cand stiu ca a fost a altcuiva, care a facut ce a vrut cu ea, efectiv nu pot avea sentimente fata de acea persoana.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Simplu : te minte pentru ca nu vrea sa te piarda.Sangerarea apare imediat dupa ruperea himenului. Dilema ta nu este o dilema.Tu o iubesti dar ti-e greu sa accepti ca nu e virgina.Nu fii fraier, daca fata e ok nu e un motiv suficient sa te desparti.E la fel de probabil sa gasesti o virgina la 20 de ani pe cat e de probabil sa castigi la 6 din 49.Nu e imposibil, doar al naibii de improbabil.Iar cel putin jumate din cele care sunt virgine, sunt grase si urate.

| LastyDJ a răspuns:

Ai putea lasa orgolui la o parte si sa continui relatia.Nu cred ca are rost sa te intereseze chestia asta. Unele fete nu mai sunt virgine de la 12-13 ani.Deci stai calm

| Claudellllll a răspuns (pentru LastyDJ):

Fiecare om e diferit. Parerea mea e ca asta e ceea ce e special la o relatie. Sa fi primul si ea prima a ta. Restul relatiilor sunt doar ca sa iti satisfaci niste nevoi:de afectiune, sexuale, etc

| Anoonymuss a răspuns:

Vrea sa nu te superi crezand ca esti unu din baietii aia care vor sa fie ei primi care sa desvirgineze fata

| Jony123 a răspuns (pentru Anoonymuss):

Primi care dezvirgineaza fata laughing)))) sa inteleg ca sunt mai multi care pot sa dezvirgineze o fata laughing) bravo!winking