| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, am o problema foarte dureroasa, cauzata de dragoste, insa nu e o situatie ca oricare alta

Sunt in clasa a 9-a la al doilea liceu din oras ca valoare si m-am indragostit de o colega, de la alta clasa

Eu sunt tipul de baiat de familie buna : smecher, cu bani, frumos, dar nu sunt arogant, din contra intretin atmosfera in grupurile unde stau... m-am gandit ca nu-i plac tipii ca mine, iar in scopul asta am facut un gest foarte frumos zic eu: intr-o zi cand aveam ore inainte ei i-am pus pe banca 9 trandafiri roz(culoarea ei preferata) alaturi de un biletel in care scria:"orice buchet are 10 trandafiri, pe banca sunt 9, iar al zecelea si cel mai frumos dintre toti EsTi TU"

Reactia ei nu a fost tocmai cea la care ma asteptam, adica mi-a multumit de gest a aratat ca i-a placut, dar credeam ca o sa fie mai impresionata, mai entuziasmata

De ce sunt dezamagit? De ce n-as fi cand vad ca fac ce n-am mai facut si tot nu reusesc? Adica ce mai vrea fata asta de la un baiat?

la inceputul anului imi placea de o colega de clasa de care m-am despartit intre timp, iar fata care imi place acum a avut o relatie cu un baiat de a 10-a, care este exact genul meu si care a facut-o sa sufere foarte mult

Eu i-as putea oferi absolut orice si-ar dori ea...bani,protectie,dar mai ales IUBIRE, cand o vad mi se accelereaza bataile inimii si tot corpul este cuprins de o stare euforica
Pentru ea as fi in stare de orice, as iubi-o cum n-a mai iubit-o nimeni, n-as dezamagi-o niciodata... dar ea totusi spune ca vrea sa fie lasata in pace

mai este un baiat care incearca sa o cucereasca, unu' de a 11-a, cu care ma inteleg foarte bine, chiar ne-am urat succes unul altuia acum cateva zile, dar eram sigur ca o s-o impresionez cu gestul meu indeajuns de mult incat sa o fac sa ste alanga mine

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai poate a suferit mult si inca nu e vindecata complet, ai rabdare cu ea, nu o stresa, ai sa vezi ca daca te place, iti va da ea semne, sti ca dragoste cu forta nu se poate, poate ii e teama de o noua dezamagire, poate inca tine la cel care a facut-o sa sufere, continua sa te porti frumos cu ea, zambeste-i, vb frumos cu ea, respect-o si ai grija de ea, dar fara sa o stresezi cu tot felul de propuneri si chestii din astea, succes!

| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea. Spune-i sincer ce simti, ca ai suferit ca nu a apreciat acest gest cum sperai tu. Singura cale de a fi impreuna e sa vorbesti cu ea sincer, din inima. Spune-i ca tu nu esti la fel ca tipul de inainte si ca vrei sa ii demonstrezi asta. Spune-i sa iti dea o sansa. Cauta sa fiti singuri undeva pentru ca altfel ii va fi greu sa iti spuna sincer tot ce simte. Succes!

| Aasdfghj a răspuns:

Pai... din cate am intzeles a mai fost cu unu exact ca tine dar a facut`o sa suferesad poate ca ii e frica sa nu fie dezamagita din nou. te`ai gandit la asta? cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea.invit`o undeva la o plimbare.sau daca ai incredere in cineva care e prieten/prietena buna cu ea, spune`i sa afle daca simte sau nu ceva pentru tinewinking mult succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

POate dupa experienta ei nu mai vrea sa fie momentan cu nimeni sau poate nu o impresioneaza banii, ci a fost marcata de suferinta daca nu are prea multa incredere in tine dupa ultima ei experienta avand in vedere cu ai spus u ca semeni foarte nult cu acel tip. nu ai specificat de cand incerci sa o cuceresti daca de o saptamana... mai ai si u rabdare. daca e de 2, 3 luni inseamna fie vrea o pauza fie cum ti-am zis nu mai are incredere in tipii de genul tau. iar cu trandafiriji doar nu te asteptai sa iti sara de gat doar de la niste trandafiri cu o floare (9 in cazul tau) nu se face primavara (nu cuceresti fata in cazul tau) si nu cred ca e materialista mie mi s-a parut gestul ei frumos ti-a multumit si cam atat un pic de rabdare mai multa incredere si putin sharm. daca nu merge si nu merge cred ca e indragostita de altcineva atunci... pai stii si u ce se v-a intampla