| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile am dat unei fete pe care o plac, un buchet de trandafiri, sperand sa-i arat ce simt pentru ea! in fine am vorbit cu ea mi-a multumit, mi-a spus ca a fost cel mai frumos gest pe care l-a facut un baiat pentru ea. Am mai vorbit putin dar dupa nu mi-am mai raspuns la mesaje. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Frumos gestul, bravo! Si eu il apreciez, chiar daca nu sunt fata! happy
Unele fete se lasa mai greu, sunt mai "intepate"! Insista, dar nu prea mult! Fii diplomat si putin smecher! Bafta!

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Să-ţi vezi de drum. În mod clar nu e interesată. Nu confunda gratitudinea cu posibilitatea unei relaţii. Trebuie să-ţi vezi de viaţă şi dacă o să vrea ea ceva cu tine te va contacta. Dacă nu, nu. Iar dacă va intra în legătură cu tine, asigură-te că vrea o relaţie. Nu doar atenţie.

| RAY a răspuns:

Ce crezi ca un buchet de trandafiri inseamna ceva pentru o fata din ziua de azi? nu ma mir ca nu ti-a raspuns, mai frumos nici nu se putea sasi raspunda

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Unor fete le place sa fie "cucerite" si din acest motiv si incearca sa para mai rezervate. Este asta si cazul acestei fete? Nu stiu. Ce ar trebui sa faci? Probabil tu esti cel mai in masura sa raspunzi la aceasta intrebare.

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa o lasi in pace, prea insisti. Daca ii dai un buchet de trandafiri inseamna ca acolo sunt sentimentele tale? Si daca buchetul ajunge in cosul de gunoi? Mai pune-ti si tu niste intrebari.

| frostxtq a răspuns:

Asteapta. probabil o sa iti raspunda daca a fost atat de bucuroasa de gestul tau.
Daca nu mai raspunde deloc atunci nu mai a ce sa faci, e un alt mod de a-ti spune ca nu vrea sa auda de tine.

| rox13yy a răspuns:

Poate are probleme sau poate pur si simplu nu iti poate raspunde. Vorbiti fata in fata si rezolvati situatia.

| cangurus a răspuns:

Sa o uiti, nu e interesata.