| innocent_9644 a întrebat:

Heei. imi place de un tip, cu cateva luni mai mic. Ne cunoastem de pe la inceptutul verii, iar imediat am devenit prieteni foarte apropiati... L.am ajutat intr. un oarecare fel sa treaca peste o faza aiurea pe care i. a facut. o o tipa. Incet, incet am relaizat faptul ca tin destul de mult la el, nu neaparat doar ca prieten (iar asta m. a ajutat si pe mine sa uit un alt tip pe care l.am placut aprox 5 luni). Ultima data cand ne.am vazut a fost cam acum o luna, iar atunci ne.am sarutat. De atunci ne vorbeam ca si cum am fi impreuna, doar ca mult mai liber, si faceam inca glumite cum faceam inainte sa ne fi sarutat. Apoi el a plecat in afara tariiiar intre timp eu m.am sarutat cu tipul de care imi palcuse 5 luni.
I-am spus tipului de care imi place(pentru ca oricum afla) si am avut o discutie destul de aprinsa, insa s. a rezolvat.
Pana a venit ianpoi, eu am fost pedepsita (si inca sunt) si nu prea avem cum sa ne vedem.
Dupa o perioada in care nu am mai vorbit m. a sunat, dar icnepuse sa ma ia la misto. Apoi i.am trimis un mesaj in care i.am spsu ca ar fi mai bine sa o lasam balta. S. a enervat si mi. a trimis inapoi un mesaj in care a spus ca spun ca il iubesc, si ma sarut cu 10, si ca ar fi mai bine sa ma combin cu celalalt.
Urmatoarea zi l-am sunat, dar nu s-au inteles prea multe din discutia noastra.
De atunci n.am mai vb decat de 2 ori, si destul de sec...
Ce as putea face? (adica sa renunt, sau nu stiu, sunt destul de confuza)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarul este ca ai gresit, iar faptul ca inca se tine dupa tine si iti reproseaza asta inseamna ca este gelos si vrea sa-l convingi ca totusi pe el il placi. Asa vad eu...anonimul dinainte vad ca este de alta parere.

3 răspunsuri:
| AddeGabrielle a răspuns:

Paul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta fiindca nu are rost. O sa gasesti alt baiat fiindca sunt multi altii care sa te respecte. Totul are un sens in viata, important ii sa gasesti persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ai putea sa incerci sa discuti cu el intre patru ochi si sa fiti cat de calmi se poate doar prin intelegere poti rezolva toate problemele! BAFTA!