| GigiMenta a întrebat:

Buna tuturor..am o relatie la distanta, azi am facut 1 an si 2 luni si o iubesc nespus de mult doar ca in ultima vreme (ultimele 2 saptamani) este distanta..rece..nu vrea sa isi mai petreaca timpul cu mine, ma ignora sau imi raspunde cu indiferenta si ea imi zice ca este asa din cauza ca a inceput liceul (este clasa a 9a ) si ca nu are timp de mine straight face voua vi se pare normal? Adica da inteleg, este a 9a lume noua, scoala noua dar nici macar in weekend nu o intereseaza ce fac nu ii mai pasa de mine nici nu mai stie ca exist aproape si nu stiu ce sa mai fac nu am nici o idee cum sa o fac sa fie cum o stiam eu. Dati-mi un sfat va rog.orice. ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Dalyan a răspuns:

Am avut si eu relatii la distanta..si ei bine la mine cel putin nu s-au terminat cu bine.Cred ca cel mai bine ar fi sa ii faci o vizita si sa discutati serios.Este o posibilitate sa ii placa acolo de cineva.Mai este si posibilitatea sa astepte sa te saturi de comportamentul ei si sa ii dai papucii ca sa nu se simta ea vinovata.Cum am zis cel mai bine ar fi sa discutati fata in fata.Numai bine, sper sa o scoti la capathappy

| GigiMenta explică (pentru Dalyan):

Multumesc de sfat.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ti a zis ca nu are timp de tine te poti asteapta la ce e mai rau. sfarsitul relatiei, mai ales ca este relatie la diastanta

| GigiMenta explică (pentru mona):

Cum as putea sa previn asta. tinand cont ca suntem despartiti adica la distanta. Cum as putea sa fac sa nu se intample asta, sa nu ne despartim?

| mona a răspuns (pentru GigiMenta):

Problema este ca nu poti face chiar nimic in privinta asta, totul depinde de ea si se pare ca fata s a cam plictisit, probabil cauta ceva nou

| GigiMenta explică (pentru mona):

Multumesc pentru raspunsuri.

| mona a răspuns:

N-ai pentru ce....si imi pare rau ca nu te-am putut ajuta mai mult

| Ankutzaaa a răspuns:

Relatie la distanta spui? Asta e cam nasol. Ea nu stie ce faci tu si nici tu ce face ea. Pai indoielile fata de tine o fac poate sa se schimbe. Sau la liceu ii place de altcineva si vrea usor usor sa se indeparteze de tine sa fie despartirea mai "usoara". Parerea mea este sa vorbesti cu ea si sa o intrebi ce isi doreste cu adevarat. daca mai vrea o relatie cu tine, sau daca ar fi mai bine sa o lasati balta. Care e distranta dintre voi? Si v-ati intalnit vreodata de cand sunteti impreuna?
Te pup si succes! :*

| GigiMenta explică (pentru Ankutzaaa):

Distanta dintre noi pai eu din Constanta ea din Focsani si da ne-am vazut pana acum o data..si urma sa ne mai vedem luna asta sau in vacanta de iarna.

| fcb1234 a răspuns:

Copii de grupa mica...

| GigiMenta explică (pentru fcb1234):

Nu am pus intrebarea asta sa deduci tu cu ajutorul inteligentei tale ce grupa sunt eu. Daca ai chef sa fi serios si sa-mi raspunzi bine daca nu, atunci nu stiu ce mai cauti pe aici