| IceBreaker a întrebat:

Am si eu o problema cam complicata... da astept pareri de la voi sincere fara mistouri!
Deci, acum catva timp am fost cu o amica de-a mea ( fosta colega de generala ) la o colega de-a ei de facultate si am ramas peste noapte la colega ei... si in acea noapte se poate zice ca ne-am combinat. ea e foarte sufletista de genu ei. dar cam copilaroasa. nu era asa inainte sau in seara aia in care am ramas la ea... e si un pic sufocanta etc. dar acum vine problema! Ea are o surioara, cu un an mai mica ca ea. dar arata mult mai bine! si e o dragalasa de fetita! >:" si cand ma cheama prietena, mai mult ma duc sa o vad pe surioara ei sigh ce sa fac? dupa logica mea nu cred ca se poate sa-i spun uneia ca imi place se sora ei si sa scap basma curata! sigh pareri?

Răspuns Câştigător
| Alexander21 a răspuns:

Asta e chiar o situatie nasoala, dar daca sora ei prezinta interes pentru tine, se poate sa fie ceva...Insa nu stiu cum o sa mai mergi tu sa dai ochii cu sora ei mare daca faci asa ceva.Sigur nu scapi usor...Doar asa daca vrea actuala sa va despartiti amiabil.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa recunosti adevarul ca daca ramai in mister nu e bine.

| Adorable a răspuns:

Calea spre adevar ti-o spune inima, daca ai timp sa o asculti!
De ce sa stai cu o persoana pe care nu o iubesti doar pentru a-i vedea sora?
Daca o iubesti pe sora ei, spune-i!

| marthaa a răspuns:

Pai daca si sora ei te place poti incerca.Nu rezolvi nimic daca stai cu acea fata si tie-ti place de sora ei.Dar daca sora ei nu te place atunci nu are rost sa arati ca-ti place si asa ai iesi bazma curata.

| TormentOfSins a răspuns:

Well daca cea mica te place ce mai astepti?