| Al3xandru_2548 a întrebat:

Am o prietena de 1 an jumate si cam mi s-a dus de ea si recent am cunoscut o fata super frumusica si m-a chemat la ea... dar problema este ca eu stau cu prietena mea acum si as vrea sa ma duc la cealalta fata dar nu stiu cum sa fac, va rog ziceti-mi si mie niste sfaturi sa scap basma curata

Răspuns Câştigător
| Mike_7143 a răspuns:

IngerSedat, nu mai abera. Isi bate joc de el daca sta cu cineva care nu-i place, si mai ales cu gandul la alta. Daca ar fi avut baiatul 60 de ani, ti-as fi dat dreptate, nu-i trebuia frumusete, decat un suflet care sa-i aline batranetea.
Bia, nu intelegi ca nu mai are nici o treaba cu actuala? Ca s-a saturat? Despre ce iubire vorbesti?
Deci, Alexandru, da-o naibi de treaba, "ori esti barbat, ori nu mai esti?" Stiu ca e greu, si mie mi s-a intamplat. Nu trebuie sa o jignesti pe actuala, sa o faci sa se simta naspa ca sa-i dai papucii, fi om si barbat cum-se-cade. Explica-i, intr-o seara, cand crezi ca e momentul potrivit, ca o sa fii nevoit sa te muti de la ea, pentru ca nu mai puteti fi impreuna. Vor urma mai multe intrebari, gen "unde, cu cine, de ce, de ce-mi faci asta?, etc". Explici clar si raspicat, ca un om mare, ca decizia asta nu are nimic de-a face cu ea, pur si simplu asta trebuie sa faci. Sa nu fie suparata, ca o sa pastrati legatura (nu o s-o mai pastrati, dar tu asa spune-i), ca e timpul sa mergeti mai departe, separat. O sa inceapa sa planga, mult si cu patima, o sa-ti ceara inca o sansa. Sa nu te lasi impresionat, a doua sansa nu merge niciodata. Posibil sa pleci atunci, dupa toata scena. Insa, mai lasa-ti cateva lucruri sa poti trece a doua zi, sa vezi ca-i in regula, sa nu faca vreun gest prostesc. Poate chiar sa ramai in noaptea aia daca te lasa. Dar la fel, nu te lasa impresionat de vreo partida de sex salbatica, ca nu o sa tina, decat putin. Daca ramai, a doua zi pleci sigur, iti iei lucurile, dar mai lasi pentru a treia zi, de verificare.
O sa-i fie greu pana isi gaseste un partener. Cu cat mai repede, cu atat mai bine.
Succes!

8 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Da-mi nr prietenei tale big grin big grin big grin

PS : Vreau s`o sun sa-i spun langa cine sta! big grin

| marrr a răspuns:

In primul rand vreau sa-ti spun ca esti un mare LAS si ca, in cazul in care ai fi cu alta fara sa stie prietena ta actuala, cu siguranta ea ar afla si tot tu ai cadea in propria-ti groapa.
Daca ti s-a cam dus de ea, de ce nu o paraesti? Nu trebuie sa fii cine stie ce dur ca sa te desparti de o fata, dar trebuie sa-ti asumi faptul ca s-ar putea sa-ti fie dor de ea dupa si sa nu mai poti face nimic, pentru ca de ranit, sigur o vei rani.
Nu vei scapa basma curata decat daca spui adevarul

| anca13 a răspuns:

Pai... cel mai corect ar fi sa ii spui iubitei tale ceea ce tu mai simti pentru ea! Vezi vreun rost sa stai langa o persoana si sa vrei sa fi cu alta?

| xKmKzExKAmiKAzEx a răspuns:

POi exista 2 solutii :
1. Ori stai cu amanadoua in paralel
2. Ori faceti Ménage à trois laughing
Toti 3 sunteti fericiti laughing [mai ales tu rolling on the floor]

| ingerSedat_1707 a răspuns:

Nu da cioara din mana, pe cea de pe gard! Gandeste. te cum va reactiona. tu cum ai reactiona? nu iti bate joc de sufletele oamenilor. Mai tarziu poate vei regreta.Frumusetea trece.sufletul ramane!

| Bia_3948 a răspuns:

Ori ramai cu prietena ta ori incepi o relatie noua cu tipa super frumusica.hotaraste-te ce vrei. daca intr-adevar iti iubesti prietena atunci refuza invitatiei tipei noi daca nu atunci nu te mai chinui singur si spune-i in fata ce ai de zis

| SoNyA_1570 a răspuns:

Fa-o pe ea sa nu te placa astfel ocolesti certurile plus ca daca te desparti de ea ii frangi inima

| Al3xandru_2548 explică:

Problema este ca fata asta cu care stau imi este frica sa nu faca ceva, ca am mai avut tentative de despartire(scuze pentru cacofonie) si nu prea a iesit bine.eu sincer as incerca sa ma duc la fata cea draguta sa vad care cum va fi viata, si daca imi va placea atuncea sa fac pasul sa ii spun, ca poate nu o sa fie asa de roz cum vreau eu. Daca pierd intr-o parte sa am loc in cealalta parte, dar daca ii spun actualei prietene s-ar putea sa pierd amandoi iepuri.sunteti de acord cu mine?