| Jeozelin a întrebat:

Surioara unei prietene e indragostita de un baiat dar nu e bine si normal deoarece ea are doar 5 ani.Cum o pot convinge sa renunte la acel baiat... iar problema e si mai grava deoarece baiatul are 9 ani... e o nebunie! ce sa fac cu sarmana fetita ce sa-i zic ca e tare sufletista si timida e greu sa vorbesti cu ea plzz ajutati-ma niste sfaturi va implor!

Răspuns Câştigător
| AnaSury a răspuns:

5 ani. indragostita?
doamne. cum ajunge lumea asta
se poate orice.
oricum problema nu e ca ei ii place de cineva. si verisorului meu de 4 ani ii place de cineva.e mai grav ca baiatul e cam mare.
pai incerca sa ii explici ca baiatul e prea mare. ca ea nu are nevoie de prieten. COMUNICARE!

7 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Hai ca ai dat.o in. E copil si ce daca face asa?laughing E o chestie minora, ce daca ii place? E normal, e un copil nu stie ce face, ce crezi ca o sa se duca la baiatu ala si o sa.i bage limba.n gura? Fi dracu mai realista nu vezi ca te duci spre fantastic cu povestea ta?

| ruPfashu a răspuns:

Pai pentru ce vrei sa ii rapesti visele saracei copile? Tu cand erai mica nu iti doreai sa ajungi fotomodel/balerina si sa te mariti cu Leonardo DiCaprio sau cine mai stie ce vedeta? laughing

| Optimus7 a răspuns:

Eu zic sa o lasi in pace. E doar iubire de copi si nu cred ca il iubeste in felul in care vrem noi adica sa vrea sa fie cu el. Cred ca cei mici isi se schimba foarte repede in unele pareri.

| Jeozelin explică:

Voi nu ma-ti ajutat de loc in afara de AnaSury.TPU=toti pentru unu dar in cazul vostru nu e asa...

| kiko_3973 a răspuns:

laughing.e normal pentru ei sa se indragosteasca la varsta de 5 ani... o sa-i treacaoh go on. ce tu nu te-ai indragostit niciodata de baiatul de langa tine, cel cu care te jucai in nisip, niciodata? atunci e gravlaughing asta chiar e gravlaughing... e copila, las-o in pace, tu incearca sa-i explici ca nu e momentul sa se indragosteasca dar oricum degeaba o faci pentru ca tot ce vrea ea o sa faca, asa erai si tu cand aveam 5 ani. Asa era si Einstein la 5 anilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea abia a invatat sa urineze la toaleta si cica e indragostita. Srsly.
Poate e ea mai afectiva, calduroasa si ti se pare tie.
Bafta.

| catalina88 a răspuns:

Lasa-i e prima lor dragoste sti si tu prima dragoste nu se uita niciodata.