| tHeOdAnUtz04 a întrebat:

Salut am o mare problema. Ieri nu am fost la scoala pentru ca am racit iar o colega i-a spus dirigintelui meu ca nu am chef sa vin la scoala ca ploua razbunandu-se pe mine deoarece am pus un video cu ele pe facebook (ea si inca o colega )si cealalta colega ma parat dirigintelui ca la descriere am pus "like dak crezi ca s-au facut de ras". Acum ce e de facut ca sa scap basma curata cu dirigintele.

Răspuns Câştigător
| dani2404 a răspuns:

Da' de cand trebuie sa-i zici profului de ce ai stat acasa, ii duci scutire sau pui un parinte sa semneze si o duci la scoala.

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pai nu prea e frumos ce ai facut. Eu zic ca pentru inceput ar trebui sa stergi acel video, sa le ceri scuze fetelor, apoi sa vorbesti cu dirigintele, eventual sa ii aduci o scutire de la medic, cum ca ai fost bolnav.

| William a răspuns:

Duci scutire de la medic si ai scapat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei scutire de la medic

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu ești asemeni copilului neastâmpărat, din trilogia "Home alone". Abia aștepți să prinzi momentul de a face pozne.
Cât de bolnav poți fi, din moment ce ai un chef nebun de a te distra pe seama altora? Răceala ta, cred a fost doar un pretext, o mică găselniță, un motiv de a beneficia de o zi liberă, și de a-ți face de cap, acasă. Prea plictisitoare și greoaie a devenit școala pentru unii. Tu ai impresia că profesorul tău nu a fost informat despre activitățile tale extrașcolare? O scutire, chiar dacă o aduci, nu îți va spala faptele. Era de preferat să arăți că ești un băiat educat, chiar dacă nu reușeai să procuri o scutire. Fiindcă dascălul te înțelegea și ar fi motivat absențele, însă faptele tale nu ți le va motiva nimeni. Chiar și scuzele sunt uneori târzii. Șterge filmulețul. De râs te-ai făcut singur, nu s-au făcut ele.