| emyy_5514 a întrebat:

Buna tuturor.Am si eu o problema si nu stiu ce sa fac si cum sa fac.deci sunt impreuna cu un baiat d 2 ani si 2 luni il iubesc(cel putin asa cred ma simt protejata in prezenta lui ma sint foarte bine) si stiu ca si el ma iubeste poate mai mult decat propria familie pentru ca mi-a demonstrat acest lucru. Dar de la inceputul anului scolar mie imi sta gandul la un prieten de-al lui.mergeam impreuna la suc adica toti 3.intre timp ei s-au certat din anumite motive.andrei baiatul de care va spuneam este in acelasi liceu ca si mine ma apara nu permitea sa imi vb cineva urat sau ceva d genu.se uita insistent la mine totii colegii lui imi spueau ca lui i-ar placea de mine eu nu stiu ce sa fac...de spus nu am curaj. sa il dezamagesc p prietenul meu nici atat... dati-mi sfaturi voi ce ati face in locul meu. tin sa precizez prietenul meu are 21 d ani iar eu 16.

Răspuns Câştigător
| raisa1993maria a răspuns:

Eu zic sa nu dai cu piciorul unei relatii de 2 ani, daca iubitul tau ti-a demonstrat ca te iubeste foarte si spui ca si tu il iubesti pe el nu vad care e problema, lasa-l pe baiatul ala, incearca sa eviti intalnirile cu el chiar si in liceu. Prietenul tau sigur ar suferi daca ar afla despre Andrei si nu cred ca ti-ai dori sa-l vezi suferind, incearca sa stai fara iubitul tau 3-4-5 zile fara sa vorbiti deloc si poate asa o sa-ti dai seama cat de mult il iubesti! bafta

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu mi-aş dori ca iubitul tău să citească ce-ai scris aici.
Să vadă şi el pe cine iubeşte mai mult decât propria persoană şi familia sa.
Sunt pur şi simplu blocat de ceea ce citesc aici eu fiind de-o seamă cu prietenul tău şi mă bucur o dată-n plus că mi-am dorit ca prietena mea să aibă cel puţin 17-18 ani.
Eşti pe punctul de a comite o imensă trădare. Dacă dai curs acestei trădări, să nu te miri dacă tot ce ţi-a oferit pozitiv prietenul tău se va transforma în ceva foarte negativ şi urât.
Pentru că o meriţi.
Salut.

| GabiArian22 a răspuns:

Sa iti lasi iubitu pentru un prieten de al lui? ai fi catalogata drept curva... si daca el ar fi prieten adevarat cu iubitu tau nu cred ca ar vrea sa ii fure iubita... nu se face asa ceva intre prieteni femeia nu se paseaza de la unu la altu
Sfatu meu ramai cu iubitu tau daca ti-am dovedit ca te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. eu as zice sa te desparti de prietenul tau pentru ca este mai mare decat tina cu cativa ani si la varsa aia segandesc sa profite de tine. ia'ti inima'n dinti si vb cu " andrei" si spune-i ce simti... din moment ce e in liceu cu tine inseamna ca e cam de aceeasi varsta... daca te apara si ce mai zici tu inseama ca te place. fii sigura pentru tine si spune-i despre sentimentele tale

| Gabriella_5169 a răspuns:

Eu zic sa ramai cu iubitul tau.chiar daca e mai mare. da ai mai multe de invatat de la el.nu se merita sa il lasi pentru un prieten de a lui pentru ca el iti face ochii dulci sau iti ia apararea.probabil ai fi catalogata o...
Daca e asa cum zici ca il iubesti, ramai cu el.Nu fa prostia sa te duci la Andrei...deoarece apoi ai dori sa te intorci la actualul tau pr si el probabil ca nu te va mai vrea.deci si tu vei avea de suferit.