| CrysaCrysy a întrebat:

Ce sa fac la inceputul anului scolar ca sa vada colegii ca nu mai sunt fata aia timida si ca m-am schimbat mult?

Răspuns Câştigător
| Dearness a răspuns:

La inceputul anului scolar, oricum nu poti sa le demonstrezi.Pe parcurs poate ai sa reusesti.Pai vorbeste mai mult,intra in vorba cu ei sau daca te intreaba cineva ceva,raspunde-i fara ezitare, vorbeste mai deschis, imbracate mai strident(dar nu prea strident), cand iti vorbeste un baiat sa nu te intimidezi, ci vorbeste si tu cu el.Totul tine de multa vorba, dar nu prea multa ca strica.winking Succes!

5 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Pai sa incerci sa le demonstrezi ca numai esti timida prin diferite incercari.Te bagi mai mult in seama cu ei, vorbesti cu ei, incerci sa te integrezi in grupul lor de prieten, incearca sa te imprietenesti cu ei.Dar cel mai bine pentru a le arata ca te-ai schimbat este bine sa faci lucruri care inainte nu le faceai ca erai timida si asa isi vor da seama ca numai esti asa.
Baftahappy

| ahlrh a răspuns:

Hey!
Te implici social, vorbeşti în faţa clasei, faci glume, stai cu prietenii/colegii, răspunzi la ore şi chestii de genul care arată că şi tu poţi vorbi!

Succes!

| măcheamăăăî a răspuns:

Ce sa faci laughing?! Simplu : sa nu mai fii timida!

O zi buna sa ai big grin

| LetMeHelp a răspuns:

Fii mai intrazneata.Banuiesc ca o sa-si dea si ei seama pe parcursul anului nu? happywinking
Nu mi se pare ceva rau in a fi timid.

| BettyKtt a răspuns:

Parerea mea este ca tu trebuie sa fi tu insati.Nu trebuie sa arati lumii ca te-ai schimbat, ca pana la urma nimanui nu ii pasa.Cine te place,te place asa cum esti. Daca esti timida, nu inseamna ca nu esti sociabila, doar ca persoanele cu care ai contact ar trebui sa se simta norocoasewinking.Si eu sunt putin timida, rusinoasa, doar aparent.Adica cine ma cunoaste cu adevarat stie ca sunt si timida,rusinoasa,tupeista(intr-un mod placut), perversa, buna, sociabila, stresanta(cand sunt insistenta si vreau sa aflu ceva). Adica am cate putin din toate.Nu cred ca tu esti doar timida si atat.Simtete bine in pielea ta.Si totusi, daca iti pasa atat de mult ca prietenii/colegii tai sa te vada schimbata...arata-le asta.Fii deschisa catre orice subiect, indrazneata, draguta, vesela. Vorbeste cu oricine.Dar parerea mea este sa ii lasi pe cei care vor sa fie langa tine, sa te cunoasca prin propriile lor forte. Sper ca te-am ajutat.Te pup