| Anca2016 a întrebat:

Buna tuturor..am zis eu nevoie de un sfat! in urma cu 10 zile am cunoscut un tip foarte dragut, amuzant, inteligent, un tip care pare barbatul perfect, ma simt atrasa de el iar sentimentul e reciproc. Prima intalnire a durat vreo 7 ore laughing am descoperit ca suntem vecini si ca familiile noastre se cunosc din vedere, insa noi nu aveam habar unul de celalalt. Ne vedem zilnic, radem, glumim, vorbim despre foarte multe lucruri, ma considera o fata normala si diferita (in sens bun) fata de fetele din ziua de azi, ne cautam compania reciproc. Insa e o problema: pleaca in Afganistan peste cateva zile pentru cateva luni. e pasionat de meseria lui, dar eu nu o pot intelege complet. Aseara mi-am facut curaj si i-am spus ca am unele sentimente pentru el, insa nu a reactionat in niciun fel, a spus doar ca nu poate garanta ce va fi in viitor si ca vedem la intoarcerea lui in tara.
Cum ar trebui gestionata situatia? Pare idioata intrebarea, insa eu nu am mai trecut prin asa ceva sad

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta inseamna ca baiatul este stapan pe sine iar pentru el conteaza cariera.Deocamdata.Sau,fiind militar, se poate gandi si la faptul daca si cum se mai intoarce de acolo.Un baiat cu capul pe umeri.Bravo lui!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Baiatul este un istet, a pus punctul pe I, nu isi doreste o relatie serioasa, DECI NU este interesat de tine, imi pare rau este momentul sa te retragi si sa il lasi in pace

| LoveSleep a răspuns:

Drăguț, amuzant, inteligent, aș fi putut jura că vorbești de mine. Dar mi-ai distrus speranțele când am citit mai departe.

Serios acum, chiar e idioată întrebarea. N-ai auzit? Vedeți când vine în țară. Totul clar la mine.
Tot ce poți face în momentul de față e să te gândești dacă ești dispusă să fii cu un tip pe care nu prea îl vezi pe-acasă și ești dispusă să trăiești cu gândul că nu se mai întoarce.
Eu zic că merită. Cât stă el acolo tu poți să faci ce vrei. Și dacă ai noroc, moare. Asigurarea e de 80.000 de euro smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti faci prea multe griji, poate nici nu se mai intoarce...

Sa gestionezi ce, mai exact? Nu ai ce sa gestionezi in momentul asta, nu poti decat sa astepti.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Omul a fost finut " Nu vreau sa ma culc cu tine acum deoarece suntem constienti ca eu plec si se pot intampla multe "... Deci de ce sa sari i nbarca daca barca are tendinte sa se scufunde?

| Paulvasile10 a răspuns:

Cam prea multa graba....nici nu il cunosti de mult timp...asa ca nu se poate numi inca iubire

| Anca2016 explică (pentru Paulvasile10):

Nu e vb de iubire, e vb ca as fi dispusa sa incerc o relatie, insa el nu vrea asta pana pleaca, sustine ca timpul e scurt si vedem cand vine. eu nu sunt imatura, insa e ceva nou pentru mine

| Paulvasile10 a răspuns (pentru Anca2016):

Lipsa de experienta isi cam spune cuvantul...