| anonim_4396 a întrebat:

E o poveste lunga si nu ma aflu intr-o situatie tocmai placuta...Deci, am o colega suntem in aceeasi clasa de cand am inceput liceul.Acum suntem in ultimul an de liceu. Ne intelegem foarte bine, radem, glumim, vorbim foarte de des.O plac tare mult si in urma cu cateva saptamani am aflat sentimentul e reciproc si vrea sa avem o relatie. Ceva mai mult decat o simpla prietenie sau simpli colegi de clasa. Eu in tot timpul asta am avut niste probleme de familie si nu cred ca i-am acordat atentia de care avea nevoie. Mi-a spus ca si-a lasat balta relatia cu fostul ei prieten pentru mine si acum e oarecum dezamagita de mine.Da, stiu ca sunt un nemernic pentru asta. Acum mi-am revenit din necazurile pe care le-am avut si nu stiu de ce dar am ajuns in situatia in care simt ca am nevoie de cineva care sa me inteleaga, de ea...atat de mult incat nu pot renunta asa usor. Mi-a zis ca in tot timpul asta in care eu poate ca am fost un pic ignorant si recunosc poate ca asa e, fostul ei prieten incerca sa ii arate ca a gresit lasandu-l pentru mine. Am crescut intr-un mediu in care de multe ori mi-a lipsit afectiunea si poate n-am stiut cum sa ma comport cu ea, dar vreau sa ii demonstrez ca nu e asa. Vreau sa ii arat cat de mult tin la ea pentru ca e o fata foarte speciala, inocenta, e de toate. voi ce ati face daca a-ti fi in locul meu?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lupta pentru ea! Nu mai sta pe ganduri, ca pierzi timp. Ia-o deoparte si spune-i sincer tot ce simti, tot ce s-a intamplat, toate motivele. Spune-i ca nu vrei sa o convingi prin vorbe, vrei sa-i demonstrezi prin fapte. Si arata-i tot ce-i spui. Ai incredere in tine si in tot ce simti. Daca ea a spus ca vroia ceva mai mult de la tine, inseamna ca nu s-a dus totul asa de repede si ca doar e suparata. Bafta!

| CristinaTaranu a răspuns:

In cazul tau sinceritatea e ce-a mai importanta metoda de rezolvare. O situatie extrem de asemanatoare am avut si eu parte cam la acelasi inerval de timp pe care l-ai mentionat tu, doar ca eu am fost "victima".
Bun...si atunci fiind ca si in locul acelei fete pe care o placi tu, nu fac altceva decat sa astept sa-mi spuna ca-i pare rau pentru ce mi-a facut, sa treaca peste orgoliu...peste "raceala" de care dai si tu dovada.
Doar fa ce ti-am scris eu acum si o sa fie bine. Spune-i si ei ce ne-ai scris tu aici, pe site.
Daca stai si lasi sa treaca timpul n-o sa faci altceva decat s-o ajuti sa-si cicatrizeze ranile, iar atunci cand o sa fie bine n-o sa mai vrea sa se intoarca la tine.Acum e vulnerabila, si mai mult ca sigur asteapta o explicatie pentru cum ai tratat-o.

Apropo ...pt ca situati e asemanatoare ma faci sa-ti zic un "calduros" :"Du-te dracu"! ca i-ai facut fetei una ca asta. Poti sa te superi ca-ti zic asta dar o meriti.
Acum pune mana si repara-ti greseala.

| Stonely a răspuns:

Fratele meu imprieteneste cu ea.Ea iti poate da toata afectiunea de care ai nevoie. Daca chiat tii la ea fa-ti-o prietena.