| anonim_4396 a întrebat:

As avea neoie de sfatul vostru. De aproximativ o saptamana am inceput sa ies cu o fata. Toate bune si frumoase pana acum. La iceputul anului am iesit dintr-o relatie care a durat 7 ani. Foata mea prietena m-a lasat pentru un italian. Asta este … Am suferit foarte tare si nu credeam ca o sa imi mai revin. Am cunoscut aceasta fata cu care sunt si acum dar am o alta problema: este casatorita cu un italian de care imi spune ca vrea sa divorteze de el. Pe deasupra mai are si un copil dintr-o alta relatie (nu este al italinului). Cu mine se poarta atat de frumos incat mi se pare ca nu este reala. Poate ca din cauza suferintei mele sa ma fi atasat atat de repede si atat de mult de ea? Ma simt foarte bine in preajma ei. O parte din mine imi spune sa stau deoparte iar cealalta sa ma implic. N-as vrea sa sufar iar. M-am atasat atat dea ea cat si de copilul ei. Peste o saptamana va pleca in Italia si va sta acolo aproximativ 3 luni. Ca sa fac? Daca ajung sa o iubesc? Ce voi face? Voi continua relatia cu ea la distanta si sa ajung sa o pierd ca pe cealalta? Nu stiu. Vreau un sfat. Multumesc!

3 răspunsuri:
| cary29 a răspuns:

Italienii astia...au ce au cu tine. Dar se pare ca aveti ceva in comun, aceleasi gusturi la femei. Dar acum gata cu glumele, cel mai bine ar fi sa stai un pic singurel si sa analizezi lucrurile, ia un pic de respiro in relatii.Fii un pic singur si incearca sa revii pe linia de plutire. Profita de timpul cat e plecata ca sa te autoanalizezi si sa iti dai seama totusi ce asteptari si ce doresti pe viitor si mai ales, ce e realizabil in ceea ce iti doresti tu happy

Răspuns utilizator avertizat
| Cori_7775 a răspuns:

Parerea mea e ca pentru un moment sa incerci sa iti infranezi sentimentele. Las-o sa mearga in Italia si vei vedea atunci daca merita sa ramai cu ea. Cand va fi doar a ta atunci Iubeste-o, dar atata timp cat e si a altuia, nu merita, pentru ca s-ar putea sa suferi iar. Daca se va desparti de el si se va intoarce la tine, atunci ramai cu ea si fi-ti fericiti.