| alina11111111 a întrebat:

Buna tuturor, as avea nevoie de cateva sfaturi va rog din suflet, am fost impreuna cu un baiat acum vr luna jumate timp de apoximativ 3 luni dar ne-am despartit dintr`o prostie ma rog... iar acum el vrea sa ne impacam dar nu sunt sigura ca vreau sa mai fiu cu el.adica discutiile noastre nu prea exista.nu prea comunicam de obicei eu sunt foarte comunicativa dar am ajuns in punctul in care nu mai am ce subiecte sa abordez, el e de fel mai tacut nu prea avem subiecte de discutat si nu stiu ce sa fac, de obicei cand ne intalneam venea foarte des o prietena de-a mea cu varul prietenului meu iar intre cei doi era ceva.ma rog nu asta conteaza dar varul pr mele era ft amuzant de obicei el ne facea sa radem cu el discutam toti 3 si eu si prietenul meu nu prea vorbeam e foarte tacut si mie nu-mi prea convine asta. ceva sfaturi va rog? funda!:*:*:*Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Darkovi a răspuns:

Fi atenta. sfatul meu pentru tine este sa-ti asculti inima... in dragoste totul e permis mai putin sa-i dai cu o bata in cap pentru ca te-a enervat si apoi sa-i spui IUBY TE SIMTI BINE? da nu asta conteaza. asculta-ti inima si fii tu insati
By... P.S discuta cu el intr-un loc singur

7 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

E simplu, dacă atunci când erai cu el ție ți se părea vărul prietenei tale amuzant, atunci nu cred că erai prea mulțumită de el. Probabil de asta ai și acceptat să vă despărțiți. Dacă e tăcut și tu ești mai comunicativă și crezi că nu vă potriviți nu prea are rost să încerci să vă cuplați din nou. Probabil vei ajunge la același rezultat. Însă în relații mai mature, unele persoane preferă un partener diferit ca temperament tocmai pentru echilibru, unu e mai glumeț celălalt mai tăcut. În tot cazul, dacă nu ești sigură că simți ceva deosebit pentru el, nu are rost, mai degrabă rămâneți amici.

| Roxana2312 a răspuns:

Poi daca nu aveti ce discuta inseamna ca nu a fost sa fie el alesu trebuie sa ii explici si lui asta ca alceva nu aveti ce face daca nu este el este urmatoru j daca chiar ai vrea sa nul ranesti gaeste-i o alta prietena care sa aiba cateva lucruri in comun ca si daca nu aveti lucruri in comun nu aveti ce vorbi

| RedArrow a răspuns:

Tu vrei sa va impacati? Nici mie nu prea imi place ca intr-o relatie sa fiu cel care intretin 90% din conersatie. Iti spun ca am avut o relatie cu o fata in care vorbeam 5 ore pe yahoo messenger. cu alta fata careia i-a placut de mine nu m-am pus cu ea din acest motiv, nu prea vorbea, nu deschidea nici un subiect, nu zicea nimic la ce ziceam eu. Daca iti mai place de el si mai ti la el poti sa te pui cu el dar daca nu mai ti la el poti sa stai singura.

| alina11111111 explică:

Pai asta e problema.Nu stiu ce simt sigur pentru el...el acum a venit la mine sa ne impacam,i-am spus ca ma voi gandi,baiatul arata destul de bine si cred ca ar putea fi o relatie serioasa intre noi dar numai in cazul in care el isi schimba atitudinea,el e un tip glumet,dar totusi tacu,ciudata combinatie va spun eu, cand suntem mai multi radem glumin ne simtim bine, dar cand suntem doar noi 2.parca e altul mult mai tacut si nu stiu ce masuri sa iau, sa discut cu el? ce sa-i spun?

| hotshotb a răspuns (pentru alina11111111):

Vorbeste cu el si spune-i ca da cu conditia sa incerce sa comunice mai mult cu tine. Poate e timid... poate ii este frica sa nu faca un lucru pe care sa il crezi prostesc...

| Sara1997 a răspuns:

Mda intr-o relatie trebuie sa existe comnicare.Lafel ca si tine cand ma intalnesc cu iubitul meu mai vin de obieci si alti dar iubitul meu este cel care ne face sa radem.Este cea mai deschis persoana pe care am intalnito.Despre tine ce sa zic daca il iubesti siti place de el intoarcete dacanu simti nimic pentru el eu zic sa nu mai fiti impreuna

| EduardMichael a răspuns:

Iti dai seama cred ca nu mai vrea sa stea cu tine... O avea pe alta Sorry