| iAngel a întrebat:

De ce cand sunt cu prietena, nu sunt asa vorbaret ca de obicei? Pur si simplu nu pot sa gasesc subiecte sa discutam, sunt tacut, ce sa fac?!

2 răspunsuri:
| dana85 a răspuns:

Nu te porti natural cand esti cu prietena ta, fiindca ai emotii. Emotiile ne blocheaza gandurile, fac comunicarea mai dificila. Incearca sa petreci mai mult timp cu prietena ta, sa va cunoasteti mai bine, sa impartasiti ganduri, idei, sentimente, incercati sa aveti preocupari comune, sa realizati lucruri impreuna si toate se vor rezolva de la sine.

| Alesskina a răspuns:

Am avut aceeasi problema cu prima mea prietena cind aveam 14 ani.Deci am trecut prin asta si stiu sigur ca problema este in tine nu esti tu insuti, ai emotii cind o vezi, etc. Cred ca ar trebui sa fii tu insuti si sa incerci sa invingi emotiile, discutati mai mult (fata in fata ca pe mess sau prin tel o fac doar copiii), fiti impreuna cit mai mult timp. Pe mine m-a ajutat. Sper ca te-am ajutat. Succes