| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa aflu parerea voastra. Sunt impreuna cu iubitul meu de 5 luni. Relatia noastra parea serioasa insa in careva zi i-am citit conversatiile de pe mess cu niste fete. Poate ca n-am procedat corect ca m-am uitat dar pana la urma nu-mi pare rau pentru ca am aflat ceva. El acum 2 luni a tinut legatura cu o fata. Ii scria chestii de genu: "ti dor de mine?", "vrei sa te sun?"(i-a pus deseori intrebarea asta si m-a deranjat pentru ca pe mine nu ma suna aproape niciodata), "iti sta bine creata, imi place mult"(pe mine nu ma complimenteaza niciodata), "vorbim prin mesaje", "imi place sa vorbesc cu tine". Asta a fost in februarie. In mai 21 el a abordat-o din nou cu un "ce mai faci?". In plus am depistat si o alta conversatie cu una caruia i-a zis clar ca-i place de ea si ca nu stie cum s-o facasa inteleaga asta. E chiar colega lui de facultate. Pe mine ma frustreaza pentru ca am observat ca sexul e foarte important pentru el. A spus ca un an sau mai mult de un ar fi fost prea mult sa astepte dupa mine. Din asta am inteles ca m-ar fi parasit daca nu m-as fi culcat cu el. Ma enerveaza ca mereu ajungem la sex. I-am zis cu ce l-am prins si initial ne-am impacat. El si-a cerut iertare si parea chiar serios o vreme. Dupa aia din nou am ajuns la sex si nu conta ca eram pe strada el a cautat un loc ascuns ca sa se frece de mine pana cand de placere a incetat.Iar eu l-am lasat pentru ca il iubesc si mi-e dor de el. Dupa aia s-a grabit cu mine spre casa.Desi inainte degeaba insistam sa mergem ca e tarziu ca el tot zicea sa mai stam. E clar, pentru ca i-a placut.Nu vreau sa-l pierd dar totusi simt ca ceva nu-i in regula. Il iubesc dar numai am incredere in el.Nu ma mai pot darui lui intr-u totul ca inainte. Chiar ma gandeam sa ii zic sa nu mai facem sex, si nici sa nu mai puna mana dar mi-e frica ca atunci de plictiseala o sa ma paraseasca, placerile astea fiind baza conversatiilor si intalnirilor noastre zilnice. Voi ce parere aveti? sa-l tin pe sec riscand sa-l pierd sau sa continui sa fiu afectuoasa cu el riscand din nou sa fiu tradata?

Răspuns Câştigător
| macelarik a răspuns:

Incearca sa nu mai aveti relatii sexuale pentru o perioada scurta si daca se ivesc certuri sau te ameninta ca te paraseste inseamna ca nu are sentimente fata de tine si ca il intereseaza doar relatiile intime si ii dai papucii

11 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Singurul sfat pe care o sa il primesti va fi acesta: desparte-te de el. De ce nu analizezi situatia si gandesti rational chiar daca sentimentele te opresc sa iei o decizie corecta..Eu stiu in ce situatie te aflii dar greseala ta e ca ii accepti absolut orice de dragul de a nu-l pierde. De ce sa faci asta? Meriti sa stai cu cineva care te vrea doar pentru nevoi fizice? Eu zic ca nu. Ia atitudine! Spune-i ce nu iti place, poarta o discutie cu el in care sa ii spui ce simti. Asa e normal. Lui nu-i pasa. Tu ramai cu el doar de dragul amintirilor, de dragul a ceea ce era odata intre voi. Vorbeste cu el si incearca sa ii spui ce te deranjeaza, sau deaparte-te de el direct.

| h3r a răspuns:

„Pe mine ma frustreaza pentru ca am observat ca sexul e foarte important pentru el."
Să te frustreze gândirea ta!

El te ține pentru frecat, așa cum ai spus și tu mai sus, iar tu... nici nu pot să zic că-l iubești. Hai să nu mai spunem prostii, i te lași și o faci pentru că vrei, pentru că-ți place. Și nu te judec pentru asta, dar măcar nu mai fi frustrată, cum ai zis mai sus.
Deci, asta se întâmplă pentru că tu vrei!

Să stea el pe uscat? Nici vorbă, așa cum apelează la tine(că doar pentru asta stă cu tine), simplu va merge și la alta.
Ce zici să-l lași?

| greyhound a răspuns:

Nimeni nu se indragosteste iremediabil de o persoana in 5 luni, mai ales de cineva ca cel descris mai sus.
Relatia asta are ceva "beneficii" si pentru tine. Asta pot sa fac pariu

| SunnyDay88 a răspuns:

Fa cum vrei. consider ca ai gresit cand ti-ai dat seama ca daca nu e culci cu el te va parasi si stiind asta tot ai facut-o. trebuia sa-l lasi sa plece, sa-si gaseasca pe alta.

acum e cam tarziu si daca crezi ca mai merita sa te sacrifici pentru el atunci nu-ti pot dori decat numai bine, din pacate nu cred ca iti va fi bine. incontinuare o sa duci lipsa de atentia lui si incontinuare el va vorbi cu altele. de altfel, tu nu poti sa-i interzici sa vorbeasca cu cineva si mai nou daca se supara pe tine ca te-ai uitat in mesajele lui, te poate da in judecata.

crezi ca nu poti trai fara el? eu sunt sigura ca poti si sunt sigura ca poti gasi pe cineva care sa iti acorde atentia de care ai nevoie.

| Thextruexme a răspuns:

Despartete de el chiar acum daca poti te foloseste, nu te vrea de cat pentru sex. Si vorbea cu alte fete pentru ca este un obsedat care nu cauta o relatie ci cauta sex.Nu mai sta cu el ti-ai pierdut vremea aiurea.

| Maddutzakiss a răspuns:

Fa cum iti cere inima doar tu poti decide asta

| SummerxD a răspuns:

Cea mai mare greseala este ca te-ai culcat cu el, e cea mai mare prostie, acuma tu iai dar sansa de asi bate joc de tine, din greseala ta! Pacat...sad

| AlexSmile a răspuns:

Nu ti se pare cam ciudat comportamentul lui fata de tine? Din cate ai zis tu nu prea te iubeste, si e si cam disperat sexual.Acum,tu iei decizia, dar cel mai bine ar fi sa te desparti de el.

| AndreiAndutzu a răspuns:

Asta nu-i relatie

| tubica a răspuns (pentru AndreiAndutzu):

Sa stii ca ma uimeste ca tu ca fiind baiat ai facut aceasta observatie. Chiar m-ai pus pe ganduri...

| AndreiAndutzu a răspuns (pentru tubica):

Adica? daca vrei sa vorbim mai detaliat ma gasesti pe facebook http://www.facebook.com/andrei.andutzu.17 sau pe mess andreiandutzu1997