| anonim_4396 a întrebat:

am o problema si as vrea sa aflu parerea voastra. Sunt impreuna cu iubitul meu de 5 luni. Relatia noastra parea serioasa insa in careva zi i-am citit conversatiile de pe mess cu niste fete. Poate ca n-am procedat corect ca m-am uitat dar pana la urma nu-mi pare rau pentru ca am aflat ceva. El acum 2 luni a tinut legatura cu o fata. Ii scria chestii de genu: "ti dor de mine?", "vrei sa te sun?"(i-a pus deseori intrebarea asta si m-a deranjat pentru ca pe mine nu ma suna aproape niciodata), "iti sta bine creata, imi place mult"(pe mine nu ma complimenteaza niciodata), "vorbim prin mesaje", "imi place sa vorbesc cu tine". Asta a fost in februarie. In mai 21 el a abordat-o din nou cu un "ce mai faci?". In plus am depistat si o alta conversatie cu una caruia i-a zis clar ca-i place de ea si ca nu stie cum s-o facasa inteleaga asta. E chiar colega lui de facultate. Pe mine ma frustreaza pentru ca am observat ca sexul e foarte important pentru el. A spus ca un an sau mai mult de un ar fi fost prea mult sa astepte dupa mine. Din asta am inteles ca m-ar fi parasit daca nu m-as fi culcat cu el. Ma enerveaza ca mereu ajungem la sex. I-am zis cu ce l-am prins si initial ne-am impacat. El si-a cerut iertare si parea chiar serios o vreme. Dupa aia din nou am ajuns la sex si nu conta ca eram pe strada el a cautat un loc ascuns ca sa se frece de mine pana cand de placere a incetat.Iar eu l-am lasat pentru ca il iubesc si mi-e dor de el. Dupa aia s-a grabit cu mine spre casa.Desi inainte degeaba insistam sa mergem ca e tarziu ca el tot zicea sa mai stam. E clar, pentru ca i-a placut.Nu vreau sa-l pierd dar totusi simt ca ceva nu-i in regula. Il iubesc dar numai am incredere in el.Nu ma mai pot darui lui intr-u totul ca inainte. Chiar ma gandeam sa ii zic sa nu mai facem sex, si nici sa nu mai puna mana dar mi-e frica ca atunci de plictiseala o sa ma paraseasca, placerile astea fiind baza conversatiilor si intalnirilor noastre zilnice. Voi ce parere aveti? sa-l tin pe sec riscand sa-l pierd sau sa continui sa fiu afectuoasa cu el riscand din nou sa fiu tradata?

Răspuns Câştigător
| KaterinaРомановский a răspuns:

Tu ești fata aia căreia îi provoca el durere chiar și la un simplu petting, așa-i? Deci până la urmă i-ai cedat...eu nu i-aș fi cedat unui asemenea bădăran care clar e obsedat de sex, un egoist pentru care contează numai plăcerea personală și atât!
Ține-l pe sec și dacă face figuri dă-i cu șutul! Există destui bărbați adevărație pe lumea asta, nu ai nevoie de un bădăran care se vede cu tine doar pentru plăcerile sexuale și atât.
O curiozitate: când ești pe stop tot vrea să o faceți?

| tubica a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

Cand sunt pe stop nu vrea. E chiar distant cu mine atunci de parca as avea lepra. Atunci cand nu poate pune mana mi se pare ca nu mai e la fel de afectuos...

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru tubica):

Pffff, ce să zic, sună cam aiurea situația privită din afară sad
Poate ar trebui să încerci să te distanțezi încet-încet și să cauți o persoană care vrea ceva serios, pentru că, draga mea, mi se pare că acest om vrea doar sex de la tine sad

8 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Ma, daca zici ca tii la el si il iubesti, eu te sfatuiesc sa ramai cu el si sa incerci sa indrepti lucrurile in alt mod decat cum te`ai gandit pana acum. Decat sa suferi ampulea ca l`ai pierdut, sa iti pierzi increderea in tine si in oameni in general, mai bine incerci sa treci peste fazele de care ai dat si sa incepi din nou sa ai incredere in el. In modul asta i te vei darui din nou cum o faceai odata, poate chiar mai mult, iar atunci va avea si el tendinta sa faca la fel.
Tot ce trebuie sa faci e sa ai grija sa il tii cat de mult se poate langa tine, dar fara sa fie stresant pentru el sau pentru tine. Daca pana acum voia doar sex de la tine, ofera`i si altceva, putin cate putin si va prinde gustul in cele din urma. Orice activitate care i`ar face placere si i`ar capta atentia e buna, totul e sa va simtiti bine unul cu altul.

| Ycu a răspuns:

Ar trebuii s-a cam pleci de langa un asemenea barbat deoarece este genul de barbat care pune totul pe sex si pe ce simte el si pe tine o sa te faca sa te simti mai devreme sau mai tarziu ca o "bucata de carne". Ori vorbesti serios cu el despre ce urmeaza sa faceti adica ori termina (dar eu nu cred ca se va schimba), ori termini tu cu el. Faptul ca vorbeste si cu alte fete este clar ca nu te iubeste asa cum te face pe tine sa crezi, cred ca te tine doar ca pentru placeri sexuale si atat. Eu in locul tau il paraseam si asta era.

| Aide a răspuns:

Si tu te simti bine stiind ca el sta cu tine numai pentru sex? Nici nu ar fi trebuit sa mai pui intrebarea aici si sa te desparti de el. Poate ca nu are intentii serioase nici cu acele fete si vrea doar sex. EU m-as simti oribil sa stiu ca prietenul meu nu ma place pentru ceea ce sunt si doar pentru sex straight face

| buburuza2007 a răspuns:

Scumpa mea,el nu se respecta pe sine,pe tine nici atat,daca vrea o femeie trebuie s-o iubeasca si s-o respecte, despartate de el pentru ca nu ai nimic de castigat, esti o femeie iar el nu te respecta nici cat jegu sub unghie, ai toata viata inainte, meriti ceva mai bun

| Azurry a răspuns:

Deci practic te foloseşte, ştii asta?

| tubica a răspuns (pentru Azurry):

Ma gandeam la asta crede-ma. Mama mea nici nu stie ca m-am culcat cu el pierzandu-mi virginitatea cu el. Dar o sa-l tin pe sec o vreme sa vad cum reactioneaza.