| Calyph a întrebat:

Salut,TPU! Am sa incep cu o poveste.Acum 4 luni, unui prieten de`al meu(din alta) il placea o fata de la el din clasa.Eu cand ma duceam sa stau cu el in clasa fata aia se "lua" aiurea de mine, glumind.Intr`o zi m`a bagat in seama pe facebook si de atunci vorbim zilnic(mentionez ca 80% din dati ea m`a bagat in seama).Imi placea putin de ea dar de dragul prietenului nu ma dadeam la ea. Dupa cam o luna, acel prieten mi-a confirmat ca nu o mai place, dar prietenia mea cu ea luase amploare oricum.La balul scolii bausem unpic si am stat numai cu ea, o tineam in brate si o pupam mereu pe obraz.Ideea e ca nu ma oprea, dar nici nu ma incuraja.Amandoi ne-am prefacut ca nu ne amintim, dand vina pe alcool, desi nu prea bausem.Am continuat sa vorbim zilnic, sa stam mereu pe hol, sa ne luam mai des in brate, chiar sa ne zicem "te iubesc" unul altuia.Aceasta relatie s`a dezvoltat ca una de prietenie, dar acum, dupa patru luni de "bff" am ajuns sa am sentimente de iubire pentru ea.40% sunt multumit cu relatia de prietenie pe care o avem acum insa, 60 % imi doresc mai mult decat atat.I`as spune ce simt dar imi prea frica ca o sa pierd ceea ce pentru mine este cea mai buna prietenie pe care am avut`o vreodata cu o fata plus ca nu sunt sigur ca ma place.Si acum intrebarea:voi ce ziceti sa fac?-Sa ii spun, riscand sa pierd totul? Sa pastrez relatia asta si sper la o minune? Sau aveti alte sugestii.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Frumoasa poveste...
happy
Amandoi tineti unul la celalalt,dar va temeti sa nu cumva sa stricati ceea ce aveti,recunoscandu-va sentimentele pe care le aveti unul fata de celalalt,sunteti foarte draguti.
Fata te place,este foarte clar,te-a placut din prima clipa,altfel nu s-ar fi "luat" de tine din senin.
Pana si pe facebook,tot ea te-a abordat,numai sufletul ei stie cu ce curaj nebun o fi facut-o,apoi ti-a devenit "complice" la povestea cu banchetul,trecand sub tacere imbratisarile,micii pupici si tinutul in brate,de teama ca o discutie clara ar putea sfasia vraja care va tine legati!
Tu chiar nu intelegi?
happy
Cred ca fata asteapta (si asteapta demult!) sa spui sau sa faci CEVA,la altul nu se uita,pe tine te-a acceptat in totalitate,e un inceput minunat al unei frumoase povesti de dragoste,prima pentru amandoi.
Fii mai curajos si invit-o la o ciocolata calda,o pizza,un suc si acolo, singuri si feriti de ochii tuturor, spune-i ca ti-e foarte draga si nu vrei sa va desparta nimic, niciodata!
Si gata!
Nu mai spera in minuni, fa-le sa se intample!
happy

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Stii cum e in viata? nu risti, nu dai la gaurica.
cred ca ti-ai dat seama ce ai de facut.
fama sa inteleg."40% sunt multumit cu relatia de prietenie"...adica aproape alegi masturbarea in detrimentul sexului?

| Calyph explică (pentru shadow72):

Stiu ce zici, dar ideea e ca imi e cea mai buna prietena si cred ca si tu stii ce inseamna asta si ca fiecare om are nevoie de o asemenea persoana in viata(imi e cea mai buna prietena care am avut`o pana acum!).

| shadow72 a răspuns (pentru Calyph):

Stiu cum e atasarea asta dar sincer eu am renuntat la ea...e pretios un prieten bun insa el apare cand esti in probleme, nu in discutii zilnice.nu stiu se vede ca tii la prietenia asta, ai grija doar. ceea ce te decizi sa faci fa incet si cu cap

| neutrino a răspuns:

Ea tot asteata de la tine sa fii capabil de mai mult, iar tu, in loc sa inviti fata in oras, tot bati campii. Gata cu copilariile, treci la nivelul de adolescent care este capabil sa-i arate unei fete ca o iubeste mai mult decat acel 40%.

| Calyph explică (pentru neutrino):

Nu am de unde sa stiu sigur daca ea chiar asteapta asta de la mine.Dar am sa incerc sa ii arat ca o iubesc mai mult decat acel 40%

| Cristiann25 a răspuns:

Stii cum e in viata? Nu risti, nu castigi!laughing

| mykydutza08 a răspuns:

Intre voi doi se prevesteste o mare poveste de iubire, nu iti recomand nici sa lasi lucrurile asa dar nici sa stai cu mainile in san, pur si simplu incepe sa ii dai mai multa atentie, o floare, o imbratisare diferita de cele de pana acum...si daca vezi ca nu se schimba nu ai decat sa ii spui direct ceea ce simti. Funda.

| Calyph explică (pentru mykydutza08):

Buna idee..am sa incerc sa ii dau mai multa atentie si sa ii ofer cadourihappy