| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor! Aseară am făcut sex pentru prima data. A fost plăcut și foarte puțin dureros. Acum simt o mica durere și puțin disconfort. și vreau sa ma asigur ca n am de ce sa-mi fac griji. aștept părerile voastre, va mulțumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

N-ai de ce sa-ti faci griji. Mai asteapta cateva zile si vezi ca-ti trece. In caz de nu-ti trece in jur de cateva zile consulta un medic/ginecolog.

| Gummball a răspuns (pentru Valentina8):

E cam complicat sa ajung la ginecologlaughing dar mulțumesc pentru sfat!

| Valentina8 a răspuns (pentru Gummball):

Daca din cauza parintilor o data la nu stiu cat timp poti sa te prefaci ca ai dureri ca ai ceva si ai nevoie de ginecolog. Daca ti-e frica de faptul ca ar putea descoperi ca nu mai esti virgina, sa stii ca nici un medic pe acest pamant poate spune daca esti sa nu, pentru ca te poti naste fara himen, acesta se poate rupe si in timpul unei activitai fizice. E important macar o data sa te duci la ginecolog de cand iti incepi viata sexuala, chiar daca e recomandat de 2 ori pe ani. Sa stii ca e totul in regula cu sanatatea ta, sa stii ca nu ai boli, sa stii ca ai organele genitale in regula.
Poti spune alor tai ca ai dureri menstruale exagerate, si ai nevoie de un control. Punct.

| Gummball a răspuns (pentru Valentina8):

Mulțumesc foarte mult! Voi tine cont de ce ai spus

9 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Este normal, stai liniștita. Așa e prima zi după.

| Gummball a răspuns (pentru AnemonaP):

Mulțumesc ❤

| AnemonaP a răspuns (pentru Gummball):

Si apropo, consult ginecologic de acum la 6 luni, mai ales ca te-ai dezvirginat, trebuie control de rutina, am vazut comentariul de mai jos. Nu trebuie sa fie ruda cu tine, cauta pe cineva major si du-te cu acea persoana. De cele mai multe ori trebuie doar sa se prezinte si atat, nu va intra cu tine, stai linistita.

| Gummball a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu e vorba de asta. e mai complicat. am părinți stricți și nu am cum sa fac asta. Mereu trebuie sa știe unde sunt și cu cine + poze ca dovada laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai fost virgină? Daca da este normal sa te doara deoarece este un lucru nou sexul si corpul tau nu a mai trecut prin asa ceva pana acum, va dura un timp vindecarea.

| Gummball a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da, am fost. Mulțumesc pentru răspuns?