| Vreausapot a întrebat:

Vreau părerea voastra cu privire la cele de mai jos.
Eu cu prietenul meu am întreținut relații sexuale neprotejat, credeti ca sunt sanse sa fi luat HIV dacă eu nu am făcut-o niciodată(până acum o săptămână eram virgina), iar el s-a testat anul trecut în august și i-a ieșit negativ? El spune că nu a mai întreținut relații sexuale cu cineva de un an, dar tot am acea nesiguranță.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Degeaba nu s-a testat in august. Banuia el ceva.
Nesiguranta trebuia sa o ai inainte de a face sex cu el. Mai rau ca ai facut si neprotejat. Sanse ai, daca el te-a mintit in legatura cu rezultatul testului.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti baiat?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si noi cum putem sti ce a facut el in ultimul an?

| johnnny123 a răspuns:

Si noi despre ce sa ne dam cu parerea? Daca sunt sanse ca prietenul tau sa se fi infectat cu HIV din august pana acum?

De unde vrei sa stim noi asta, crezi ca l-am urmarit in ultimele cinci luni?

| Legion7X a răspuns:

Dezgustătoare întrebare.

| zilog a răspuns:

Ori esti fata ori esti baiat
dupa analiza textului de mai sus scris de tine eu mi-am dat seama ca esti baiat care scrie un mesaj ca si când ar fi scris de o fată!

| PsyhoChild a răspuns:

Câți homofobi în comentariile astea. Eu zic sa va dați ceasurile cu 30 de ani în urma dacă sunteti încuiați la minte. Nu aveți idee ce rău puteți face când numiți o persoană dezgustătoare doar din cauza preferinței sexuale, asta denotă doar educația proastă pe care ati primit-o de la părinți. Referitor la întrebare, incepeti să folosiți prezervative

| Legion7X a răspuns (pentru PsyhoChild):

Este o părere, într-un ocean de păreri. Dreptul la exprimare este liber, așa cum tot ce este neobișnuit, este manifestat.

| InOrOut a răspuns:

Eu mi-am format deja o parere.

| Elliiieo3 a răspuns:

Slabe sanse, dar te-as ruga sa folosesti prezervativ mereu si sa nu ai incredere in barbati.