| Sol27 a întrebat:

Buna tuturor
Ceea ce urmeaza sa va povestesc nu e o poveste incredibila de iubire, e doar o parte din jurnalul unei inimi ranite si suferinde.
Totul a inceput acum un an eram la liceu clasa a9-a eram fericita implinita ma bucuram de cea mai frumoasa etapa a vietii, insa nu aveam sa stiu ca curand viata mi se va schimba el insista inca din primele luni de liceu sa fim impreuna insa nu voiam aveam pentru el un sentiment de genul doream mereu sa vorbim dar totusi nu as fi vrut o relatie dar in mai anul urmator in sem al 2lea am acceptat nici azi nu am inteles de ce si ce ma atragea.Inceputul la fel ca toate inceputurile a fost un vis era totul perfect ne iubeam si parca lumea era a noastra eram complet fericita deja imi cladeam cu fiecare zii un viitor cu el nu aveam sa stiu cat ma vor costa sperantele.In timpul relatiei am ajuns sa facem si chestii mai intime adica, nu sex dar alte lucruri iar acum ma simt foarte prost din cauza asta el imi zicea mereu nu o sa ne despartim niciodata iar eu eu? credeam:-Jstraight facecu timpul a inceput sa devina mai rece mai distant obisnuia sa ma sune seara de seara cu timpul nu mai facea la fel sufeream si totusi nu il paraseam de ce? nu pot sa explic ma lega de el o iubire profunda care si azi ma leaga din pacate.Cu toate ca il iubeam ca ii eram fidela si ca eram acolo pentru el in fiecare moment nu a contat dupa un an m-a parasit pentru ca vrea libertate, nu vrea responsabilitati si mi-a aruncat o chestie de genu"dar eu te iubesc". Au urmat luni intregi de suferinta, durere, dor azi au trecut 6 luni si mie nu imi mai trece bine nu mai sufar la fel de mult dar cand il vad inima incepe sa imi bata si am fluturasi in stomac el ma evita mai mereu nu stiu de ce. Dupa despartire am aflat ca ma insela ca e genul care umbla cu mai multe dar ma doare ma doare nespus de tarecryingil iubesc si il vreau inapoi dar mi-e teama sa ii cer asta sau sa ii spun mi-e teama sa fiu ranita din nou ce sa fac va rog ajutor!

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu inca il mai idolatrizezi pe fraier.Doamne,ce ai fata?

Uite, si eu am trecut exact prin asa ceva numai ca nu ajunsesem la petting si la altele ca altfel imi parea si mie mai rau...

Problema ta e ca tu il vezi inca perfect...desi te-a inselat, te-a neglijat, nu ti-a dat iubirea de care aveai nevoie, te-a abandonat ca pe o carpa de care nu mai are nevoie!

Adu-ti aminte cat ai suferit, ce ti-a facut si uraste-l, fata mea, asta e singura solutie!

Fii foarte indiferenta cu el, cand treci pe langa zambeste, radiaza de fericire - arata-i ca nu esti jucaria lui!

Traieste-ti viata ca mai ai timp!

Si eu ziceam : '' nu, il vreau pe el, fara el nu sunt nimic, nu ma intereseaza altul, etc'', si ce sa vezi ca dupa 7-8 luni mi-am intalnit ''peticul'' si siuntem de un an si ceva impreuna; ma iubeste si e total diferit de ''aurolacul'' meuhee hee. Il iubesc si euhappy.

Deci, nu mai suspina dupa unul care nu merita. Tu nu ar trebui sa simti nicio remuscare, i-ai dat totul!

Ai grija!

7 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

Tine minte.
o persoana care inseala o data, o va face si a doua oara.
uita-l.
au trecut 6 luni...ai rezistat
asa vezi rezista si alte 6 pana il vei uita:*

| andreea_9470 a răspuns:

Nu poti face nimic, daca el nu te vreasad. din pacate sunt multi baieti ca el, care umbla cu mai multe, vor libertate si nu relatii serioase. cel mai bine e sa-l uiti.eu zic ca cu timpul vei reusi acest lucru, doar trebuie sa astepti, sa incerci sa nu te mai gandesti la el si sa-ti vezi de viata ta. iesi cu prietenele tale, distreaza-te, cunoaste alti baieti, indragosteste-te din nou. o sa vezi ca o sa fie bine. cum se spune, timpul le rezolva pe toate si va rezolva si problema ta. intr-o zi te vei trezi ca iti place de alt baiat si ca pe el l-ai uitat deja. nici nu-ti vei da seamahappy...gandeste-te ca a fost frumos cat a durat, dar daca nu s-a putut ajunge mai departe, asta e. nu-l poti obliga sa te iubeasca. gandeste-te ca daca se intoarce la tine o sa ai mai mult de suferit, pentru ca o sa fie rece, distant cu tine, o sa se uite dupa altele si tu vei suferi. e mai bine asa. acum poate te gandesti ca nu il vei uita niciodata, dar eu iti garantez ca o sa-l uiti.si eu am fost in situatia ta, dar mi-a trecut. acum sunt cu un alt baiat.

bafta:*

| protos87 a răspuns:

Scuza-ma daca iti spun, dar esti fraiera de tot. tu inca mai tii la el stiind ca ai fost bataia de joc a unui tip? revino-ti in fire si treci peste! asta e viata! o ata cand o rupi si o inozi, va fi tot o ata dar nodul se va simti, asa e si cu inselatul intr-o relatie. succes!

| Fifylici a răspuns:

Stai calma!
Nu esti nici prima si nici ultima careia i se intampla asta.Nu vreau te judec pe tine dar nici pe el pentru ca pe niciunul nu il cunosc dar din ceea ce ne-ai relatat tu => ca relatia ta sa terminta din cauza unor motive pe care nici tu nu le cunosti.Nu are rost sa suferi si sa plangi.Nu sunt in puteere sa iti spun:"Timpul vindeca orice rana" fiindca eu la randul meu ma cam indoiesc in legatura cu acceasta afirmatie. Dar ceea ce stiu cu exactitate este ca dupa fiecare rana ramane o cicatrice, va fi ca o amprenta.Nu iti cunosc viata dar sunt sigura ca ai destule momente pentru care sa zambesti si sa fii fericita, iar in legatura cu teama de a nu mai fi ranita tocmai datorita accestui motiv in noi se activeaza sentimentul de autoconservare, cu timpul inveti de sa stai departe de diferiti oameni.
Nu mai fi trista, dupa fiecare furtuna iese soarele idem binele invinge raul!

| alexeanca a răspuns:

Ce atata drama nu inteleg! Esti la inceputul vietii mai fata si o carte buna face cat o mie de iubiti pierduti.Incearca sa faci ceva bun cu viata ta, citeste, fa sport, concentreaza-te pe invatatura, devino "cineva" si apoi sa il privesti in ochi pe acest individ sa vezi cat de mult a ramas in urma ta.Nu fi fraiera sa suferi dupa un idiot a carui unica dorinta e ce-a primitiva:de imperechere. Zi mersi ca ai scapat de el si ok, l-ai jelit 6 luni dar daca mai continui mult devii o umbra vie.Serios!

| Teodora_6780 a răspuns:

Ia fii atenta.am patit si eu o chestie de genu in clasa a 9.at eji mica si proasta. fara suparare.
Am avut o relatia cu un baiat timp de 2 luni.am aflat ca m. a inselat .ne.am despartit.ne.am impacat.sh Il iubeam enorm.sh pot spune ca inca mai tin la el dupa aproape 2 ani. dar sentimentele dispar in timp.sh mi.am dat seama ca trebuie sa am demnitate...acum sunt cls a 11 sh pot spune ca stiu foarte bine care e treaba cu baietii...in timp vei invata sa ii conduci, sa ii domini. dar mai intai ca sh mine trebuie sa treci prin faze dureroase.
NU uita niciodata ca trebuie sa ai demnitate. e cel mai de pret lucru.nu mandrie ci demnite!

am cunoscut un baiat dupa relatiaia cu care sunt de un an jumate.ma iubeste enorm si nu poate sta fara mine.stii de ce? pentru ca am stiu sal conduc.am stiu cand sa iert, cand sai reprosez ca sa se simpta raw, l.am atrs foarte mult prin toate actiunile mele...

Trebuie sa treci sh prin astea. sh am sa-ti dau un sfat...nu iti incepe relatia sexuala cu nici un baiat care v. a urma pana in clasa a11, a12. ei te pacalaesc pentru ca deocamdata nu ai experienta necesara sa stii cine merita si nu, cine minte sau nu!

ai grija mare de tine...sh sper sa tinem legatura!
Un sfat:lasa. l, uita. l chiar daca e greu. Poti sa fii o cuceritoare pana il intalnesti pe ala care e dispus sa isi dea viata pentru tine...:X
Tinem legatura! sper sa ti. a folosit sfatul asta.las fii vrut si eu at cand eram de varsta ta!:Xdar din pacate nu l.am avut sh atrb sa fac cum m. a taiat capulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

God