| Ros3Blu3 a întrebat:

Pai nu stiu cum sa incep.Cunosc un tip de 3 ani, pe el l-am cunoscut dintr-o alta relatie de 2 ani in care nu a fost nimic( in afara faptului de conversatii pe net si atat, s-au intamplat oricum extrem de putine nu ne-am sarutat in fine nu el conteaza) Tipul stia tot ce se intampla in "relatia mea" si ma sfatuia mereu. Vorbeam tot timpul si ne intelegeam extrem de bine. Anu trut cam pe vremea asta, sau chiar prin decembrie, s-a indragostit de mine, eu pe el il placeam de cand l-am cunoscut dar era si mai mare si nu prea era de nasu meu atunci, eram cu totul alta. M-a intrebat daca vreau sa fiu cu el am spus nu si intr-un final am spus da a doua oara. Ne-am despartit dupa 3 saptamani din cauza mea pe motivul ca inca mai tin la ex-ul si. na baiatu a zis ok. Am mai avut o relatie fortata cum s-ar spune cu un coleg care vroia numai sa se culce cu mine dar dupa 3 saptamani s-a rupt pentru ca ma saturasem sa stau langa cineva pe care nu il iubeam, si mi-am dat seama ca tin la tipul dinainte(el imi tot batea apropouri ca tine la mine si ma sfatuia in continuare si tineam legatura). Am mai fost odata impreuna si am stat aproape 4 luni, parintii stiau nu ne ascundeam de nimeni ne cunosteam anturajele si in fine el s-a comportat exemplar cu mine. A fost de viss totul dar s-a terminat brusc. El ajungea la liceu, in fine, dar intrebarea e de ce s-a despartit de mine fara sa imi zica un cuvant dupa atata timp in care ma tratat ca pe o printesa si nu il intresa nimic din jur decat eu( niciodata in relatie nu i-am facut morala) Acum eu tin la el dar ne evitam mi-a dat ignor si nu sunt genul care sa insiste in fata unui baiat dar totusi as vrea sa ii vorbesc dar mie teama ca sa nu pic de fraiera in fata lui nu stiu ce sa fac uneori ma simt extrem de singura fara el pentru ca ne completam unu pe altu aveam aceleasi vise ne potriveam la absolut totul si cu el eram implinita nu stiu.Stiu am scris mult dar trebuia sa se lege... Multumesc celor care dau raspunsuri!:*

Răspuns Câştigător
| georgiana a răspuns:

Poate ascunde ceva, este o perioada in care trebuie sa se regaseasca, sa isi faca curaj pentru a vorbi cu tine.Ai rabdare, vei avea o explicatie a comportamentului sau mai tarziu, te va cauta peste ceva timp. Daca nu il gasesti tu mai intai, sigur vei auzi de el.De ce nu intrebi un prieten si ii trimiti un mesaj sa-l intrebi ce face, apoi pe parcurs vei afla adevarul.

2 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Eu stiu foarte bine povestea ta.eu ti-am zis ca e cam ciudat comportamentul lui, si nu se poate explica gestul pe care l-a facut.sunt mai multe posibilitati, ori e confuz, ori a aparut alta fata.
chiar nu stiu ce sa zic.
oricum multa bafta si pupiciiiii:*

| asdgfhresry a răspuns:

Pai din cate am inteles euu, e vina ta straight face... Dar oricum cel mai bine in viata este sa vorbesti cu persoana cu care ai ceva. Daca nu vrei sa vorbesti tu, incearca sa pui pe un/o prieten/a sa vorbeasca cu el, sa lamuriti lucrurile, fara ca baiatul acesta sa stie ca tu ti-ai pus prietenii sa vorbeaca cu el. Este cam complicata situatia si tot ce ti-a ramas este sa vorbesti tu sau alta persoana cu el. Multa baftaa :*