| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Deci,miine o sa vad pentru prima data dragoste cu iubitul meu si azi mama a inceput sa-mi tina morala ca pe tema "sexul" si a zis ca nici sa nu ma gindesc sa fac dragoste ca o sa ma duca la ginecolog sa ma controleze.P.S miine plec in alt oras la iubitul meu.Nu stiu ce sa faccrying Am 17 ani

9 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu mai poti astepta? Sau... vorbeste cu mama ta, in caz ca ai o relatie serioasa cu iubitul tau spune-i despre asta.Nu merge faza cu menstruatia. Tine maxim o saptamana...
Mai asteapta.

Răspuns utilizator avertizat
| AAARRR a răspuns:

Ii poti spune ca esti pe stop atunci cand pleci si ca nu ai cum sa faci nimic ca esti pe stop si ca tocmai ti-a venithee hee. sau daca nu spune-i. ai 17 ani ar trebui sa fie mandra de tine ca ai ajuns la o varsta la care altele au si copii. o poti lua cu frumosul si sa ii explici eventual sa cauti o carte pentru parinti si pentru momentul in care copilul este gata pentru viata sexuala si cum ar trebui sa reactioneze ei ( parintii ). ( stiu ca am citit eu o carte din asta da nu mai stiu cum se num ) ma rog... si cand te intorci poate o sa fie o schimbare si o sa te inteleaga. succes:*:*:*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poţi să faci dragoste cu prietenul, iar mamei îi spui că : "NU ai făcut pentru că ţi-a fost FRICĂ să nu te doară şi să nu rămâi însărcinată" - cu asta SIGUR o convingi ( şi să ai o "mutrişoară" SERIOASĂ în acel moment )!

NU recomand o "depărtare" de mamă, dar cred că dânsa e "puţin" cam exagerată!

SAU, poţi să aştepţi până faci 18 ani, şi atunci NU mai are ce zice!

Acum TU decizi...

| pikaღ a răspuns:

Fetit-o vezi-ti de treaba ta, nu face o prostie pe care o sa o regreti, eu am 14 ani si nici nu ma gandesc la asa ceva, dar stiu consecintele deoarece vecina mea are 22 de ani si doi copii mari ea s-a culcat cu un baiat la 14 ani s-au casatorit iar la 15 ani a nascut, iar acum ii pare rau ca a facut acest pas si ar da timpul inapoi dar a zis ca la copii nu ar renunta.deci P.S gandeste-te la tine ca poate baiatul acela dupa ce va termina cu tine te va lasa balta.

| MirunaC a răspuns:

Si daca ii spui ca esti pe stop crezi ca va renunta la idee? Sa fim serioase ciclul trece in maxim o saptamana.Nu cred ca iti doresti sa pierzi increderea mamei tale.Cred ca iubitul tau mai poate astepta pana vei avea discutii pe tema asta cu mama ta.Nu cred ca te vei simti bine sa iti minti proprii parinti.S-ar putea sa faci dragoste si sa regreti mai tarziu si virginitatea e un lucru pe care nimeni nu ti-l mai poate da inapoi. Vorbeste cu mama tahappy

| TeoTheDarkGuy a răspuns:

dac faci dragoste cu el spune-i mamei tale ca esti pe stop asa nu te mai poate duce la ginecolog :d

| Lucian_Negru_1987 a răspuns (pentru TeoTheDarkGuy):

Da domle ca doar ciclul tine o viata...laughing))))

| TeoTheDarkGuy a răspuns:

Nu stiu eu asta mi-a venit si mie in cap