| angel70530 a întrebat:

Buna tuturor, demult nu am scris aici, vreau sa va spun ca la mine viata merge bine, dar cu sanatatea nu prea o duc bine, deci azi am fost cu bunica mea, la medicul stomatolog, pentru ca am probleme cu gingile, acolo mi-a pus citeva injectii, am avut durere mare, cind am iesit din curtea spitalului, ce credeti pe cine am vazut?, l-am vazut pe fostul meu iubit, despre el au fost povestirile mele pe acest sait, deci am pornit sa va zic ca l-am vazut, el lucra aproape de spital, m-a vazut ca eram cu batista la gura, dar nu mi-a zis nimic, i-a zis buna ziua bunicutei mele,apoi bunica nu stie unde se afla magazinul de alimenatie, si el i-a aratat unde se afla magazinul, vreau sa va spun ca el asa de tare a slabit, era trist si obosit, nu stiu ce probleme are, dar asa m-a privit lung, stiti voiam sa ma salut cu dinsul, dar mi-am amintit toate actiunile negative care le-a facut el, fata de mine, cind mergeam pe drum, am observat ca ma priveste, chiar daca era la departare mare, eu chiar nu inteleg de ce atitea suferinte, eu m-am facut ca nu l-am observat, insa in suflet aveam o durere mare, pentru ca inca nu l-am uitat, il mai iubesc, dar nu am ce face, eu il mai am in prieteni pe facebook, dar stiu ca el astazi ma va sterge, ca nu am vorbit la el, nu stiu ce voi face ca sa uit asta, daca ma va sterge, am procedat cu el asa cum el a procedat cu mine cindva, ultimile mesaje, eu i-am scris asa mult, dar el nici macar nu mi-a zis cauza de ce ne-am despartit, apoi s-a intors cu spatele la mine cind era cu cel mai bun prieten, a facut tot negativ, de aia eu nu il mai pot ierta, nici acum chiar nu vorbeste, eu nu inteleg de ce ma tine in prieteni? daca nu vorbeste cu mine, astazi cred ca o sa ma stearga, dar nu stiu ce se va intimpla, cum va da D-zeu asa va fi, eu sper la mai bine, dar nu stiu ce sa fac mai departe, si de aceea vin la dumnevoastra, cu rugaminte sa imi dati niste sfaturi, ce sa fac mai departe, as dori sa imi dati mai multe sfaturi, va rog mult dragilor, astept Funda!

3 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Ca sa nu mai ai dubii, gandeste-te ca ai procedat corect nevorbind cu el pentru ca aveai gura in revizie.

Oricum pentru un viitor ancorat in realitate sterge-ti toate conturile online si cand ai gura valida invata din nou sa construiesti relatii prin intrebari, raspunsuri, interpretari nonverbale si emotii sincere.

V-a prostit FB, auzi: "de ce ma mai tine la prieteni?!". Cum frate sa intrebi asa ceva? nici macar nu intrebi prin viu grai, tot pe online! OMG, cand vi s-o lua lumina mai mult de 24 de ore intrati in depresie ca buldozeru in teava de apa calda: lasati fara confort toata familia!

| PolishJew a răspuns:

Ti-am citit povestea... imi pare rau pentru tine, dar incearca sa-ti gasesti ceva de facut. Cine stie poate intr-o zi o sa gasesti un om care te iubeste cu adevarat. vine cand te astepti mai putin happy Lasa supararea si zambeste... crede-ma maine poate fi mai rau de ce sa nu zambesti acum happy

| Emlly555 a răspuns:

Buna. Stii te inteleg.La mine tot a fost cam asa.Straduite sa iti gasesti o ocupatie ca sa nu il mai tii in cap.Cu timpul iti vei gasi alt prieten.Si nu vei regreta ca s-a terminat tot cu asta.