| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Buna tuturor, eu si iubitul meu am intretinut relatii sexuale, in timpul actului am observat amandoi o mica spuma alba pe pensiul sau dar si pe vaginul meu, a precizat ca nu si-a dat drumul dovedindu-mi ulterior cand si-a pus prezervativul si a terminat treaba.Cu toate acestea a spus ca a simtit ca iese ceva din penis, ca o picătura, a scos imediat penisul si nu a observat nimic dubios.Ce era acea "spuma "alba, ar trebui sa-mi fac griji?

24 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

De obicei lichidul preejaculator este in cantitate foarte mica. Daca nu a avut el o miniejaculare ca sa zic asa, cel mai probabil era de la tine.

| ywar a răspuns:

"Spuma" marii aceea este rezultatul excitatiei tale si e dovada ca el face bine ce face. Oricum erai la ovulatie, punctul culminant cand ovulul este eliminat de unul din ovare. Daca un spetmatozoid fecundeaza ovulul se petrece sarcina.
Se intampla tuturor celor care fac sex. Toti barbatii pot avea ceva alb pe penis de la ea. Mie-mi place si ma ajuta sa fie actul sexual mai placut. Asteapta cateva zile si fa un test de sarcina din acela care are siguranta de 99%. Nu am voie sa dau firma si altele. Intreaba farmacista.

| Together a răspuns:

Spuma aia alba se poate forma si din secretiile tale, mai ales daca erai foarte excitata. Poate fi intr-adevar si de la el dar nu e sperma neaparat.

La 17 ani esti probabil foarte fertila, deci trebuie sa ai grija, mai ales daca esti in perioada fertila. In cazul asta as zice sa nu iei pastila de a doua zi, dar depinde mult si de el, pentru ca atunci cand faci sex esti motivat sa trisezi un pic, sa mai lasi o picatura, sau chiar sa iti dai drumul inauntru, si daca nu stii exact cum se fac copiii, si faptul ca nu ii vrei, se pot intampla accidente.

Daca tipul nu e prea educat/rational, si vede un viitor alaturi de tine in care ar avea copii, ar fi mai bine sa treci pe anticonceptionale daca nu iti doresti accidente.

As zice sa nu iei acum pastila, chiar daca erai in perioada fertila, mi se pare riscul suficient de scazut sa ramai insarcinata, dar daca continuati asa s-ar putea sa se intample pana la urma.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru Together):

Au trecut 9 zile de la ovulatie si da eram foarte uda

| Together a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

De la ovulatie sau menstruatie?

| IoanaMihaela5267 explică (pentru Together):

Obulatie

| Together a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Atunci nu erai tocmai in perioada fertila, sanse foarte mici sa ramai de data asta. Dar daca tot repeti riscul se aduna. Ajuta sa stii ca tipul nu isi doreste si stie exact cum se fac copiii, care sunt riscurile.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Together):

Pertinent comentariu pe langa astia ce tot fac misto.
As mai adauga ca poate fi si vorba despre lichidul preejaculator care prin frecare ajunge cumva la o alta consistenta. Deci, cum ai spus, exista riscum unei sarcini. Asta e un motiv in plus sa folosesti prezervativul, mai ales ca nu simti si nu poti controla acel lichid.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos

| DARLINGx a răspuns:

Nu cred că trebuie să îți faci grij.dar poți face testul de sarcină să fii sigura dacă nu rămâi însărcinată

| Ether a răspuns:

Ia pastila de a doua zi si data viitoare folositi prezervativul daca nu vrei sa mai postezi intrebarea pe TPU o data pe saptamana. happy

| IoanaMihaela5267 explică:

Am spus 17

| DepikaPadukone a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Ia pastila de a doua zi face minuni la voi pastila aia după rupete cu cine vrei de cate ori vrei nu o sa nimic o să fi ca nouă virgină 100%.

| IoanaMihaela5267 explică (pentru DepikaPadukone):

Ok,fa o tu

| IoanaMihaela5267 explică:

De ce crezi ca e drogat sau boschetar

| IoanaMihaela5267 explică:

A ejaculat dupa cateva minute in prezervativ dupa acea "simțire"

| Hammurabi a răspuns (pentru IoanaMihaela5267):

Mergi la un control ginecologic.
S-ar putea să fi infectată cu trichomonas.
Trichomoniaza urogenitala e o infectie cu transmitere sexuala care afecteaza ambele sexe.