| ngabitza1 a întrebat:

In ultima perioada trec printr-o "mica" problemasadNici nu stiu cum sa incep...pai am vorbit cu un baiat timp de 2 ani, ne-am despartit datorita unor imprejurari urate, acum 7 luni, iar eu inca nu l-am uitat. A fost o perioada in care nu ne-am mai vazut si nici nu am vb deloc, dar acum am inceput iar sa ma intalnesc cu el.Problema este ca el este cu o alta fata si asa am devenit eu din iubita oficiala, care i-am inghitit atatea timp de 2 ani de zile amantasadma simt al naibii de prost, dar il iubesc enorm, si sunt in stare de orice ca sa fim din nou impreunasadUn sfat va rog frumos1! Nu stiu ce sa facsadSunt disperata!

Răspuns Câştigător
| capsunica_8366 a răspuns:

Ei.orice problema are o solutie.Deci:daca tu nu te simti bine in postura de amanta,cred ca ar trebui sa renunti,plus la asta nici nusuna prea frumos,adica daca el are o alat prietena inseamna ca de tine doar se foloseste? cred ar trebui sa il pui sa alega sau tu sau ea! altfel nici nu se poate, cum ai zis si tu sa fii iubita oficiala e placut dar amanta nu prea, si nici ceilalti nu se uiat la tine cu ochi buni.tu pune-l sa fac o alegere si dac a e tine la tine cu adevarat.atunci tu vei deveni iar oficiala si totul va fi minunat,dar daca doaer se foloseste de tine atunci iti va spune ca sa mai astepti,ca nu acum dar peste un timp neaparat o va parasi sid e astea, dar tu trebuie sa fii mult mai tare decit iubirea ce o porti pentru el, sa o invingi si sa-l trimiti dracului.esti fata, ai mindrie si nu lasa niciodata indiferent de situatie pe nimeni sa-ti bcalce mindria in picioare! poate ca vei suferi un timp, dar crede-ma ca pina la urma tot o sa-l uti.o sa intilnesti pe altcineva cu care nu va trebui sa joci acest joc neplacut.eu te-as sfatui deci sa stai de vorba cu el serios si sa-l intrebi daca tine la tine, deci sa alega! Bafta! funda? xDxD

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Scumpa mea,iubeste-te mai intai pe tine!
Stiu ca a renascut parjolul si vrei sa fie al tau iar,dar nu accepta sa fii "amanta".
Nu te desconsidera singura!
Bineinteles ca trebuie sa vorbesti cu el,mai intai si sa-i spui ca il iubesti, ca vrei sa fii cu el, dar nu in conditiile astea.Si,da-i o saptamana, timp de gandire si actiune.Sa se gandeasca ce vrea si daca vrea sa fie cu tine,sa o lase pe cealalta, daca nu, sa te lase pe tine.Asa,nu puteti continua.
Tu, din primadona ai ajuns sa duci tava, nu-i corect.Sau redevii primadona,sau gasesti altul pentru care devii prima vioara!
Nu-ti imagina ca fara el o sa mori.O sa suferi ca un caine,dar o sa treaca si vei iesi din asta,mult mai matura.
Nu e un risc,e ceea ce se cheama a-ti face ordine in viata.
Decat incurcata cu un fost,ale carui slabiciuni deja le-ai platit timp de doi ani,mai bine singura si frumoasa,disponibila pentru o mare dragoste,pe care,cine stie,poate o s-o intalnesti chiar maine!
Stai si gandeste-te.
Si, mai presus de toate, iubeste-te PE TINE!

| lolly a răspuns:

Nu te merita.Si el nu te iubeste daca te-a inselat. Daca tinea la tine cu adevarat nu risca nimic pentru tine si nu se uita la alta. Inceteaza sa-i faci pe plac si sa il lasi sa se foloseasca de tine. Daca regreta faptele intamplate o lasa pe `amanta`. Renunta si nu fi prostuta nu te mai intoarce la el nu merita.Cauta-ti un baiat care te iubeste cu adevarat.Nu conteaza timpul, 2 ani petrecuti si sa te insele in tot acest timpstraight faceChiar nu pot sa iti deschid ochii dar gandeste unpik daca te mai iubea te mai inseala? NU! Cauta altul, o sa vezi cum o sa uiti complet de sentimentele fata de el happy Nu merita sa iubesti o persoana ca EL.
PS: daca continui relatia cu el + o amanta, tu vei avea de suferit si pana la urma imi vei da dreptate. Vointa face totul renunta la elhappy

| TheSupreme a răspuns:

Imi pare rau dar trebuie sa aleaga... nici de se rupe in doua nu poate continua asa, cred ca te temi ca ar putea-o alege pe ea asa ca ar trebui sa-i arati de ce te place. Mai pe scurt iesiti undeva, distrati-va amuzati-va si dupa o vreme in care vezi ca si el se simte bine, poti sa-l pui sa aleaga.

| Deeiutss a răspuns:

Vb cu el si lamuriti lucrurile(daca il ierti) si daca nu trebuie neaparat sa-l uiti

| mada001 a răspuns:

Buna! Uite care e problema el trebuie sa se gandeasca bine si sa aleaga fata pe care o iubeste mai mult.Ar fi bine sa vb cu el sa ii explici cat de mult tii la el si ca esti in stare de orice.Ar trebui sa ii spui ca nu te mai poti injosi asa, sa fii mereu pe locul 2, ca si cum te-ar folosi si apoi se intoarce la pr lui actuala.Ori cu tine, ori cu ea. Daca vezi ca nu este decis si vrea sa continue asa, mai bine te desparti tu de el si cauti un baiat care isi va petrece timpul doar cu tine, avandu-te pe primul loc.:*

| patricia_8129 a răspuns:

Draga eu te cred ca il iubesti dar tu din cate inteleg ca ai scris mai sus esti pe post de amanta oare tie iti convine asta? iti zic eu ca nu iti convine tu l-ai vrea doar pentru tine dar el se imparte si la alta.Eu zic totusi ca nu merita daca el te-ar iubi pe tine ar lasao pe aceea fata pentru tine dar dupa cum se vede lui ii place sa isi bata joc de tine scuze dar tu esti buna sa o complotezi pe cealalta ce nu face aia pe placu lui poate ii faci tu. Stiu ca il iubesti dar si iubirea ta are o limita incerca sa vorbesti cu el pune-l sa aleaga si vei vedea daca te iubeste pe tine sau pe ea 2 ani de zile nu se uita asa de repede.Fi tare eu zic ca nu e bine ce faci vei avea de pierdut mult timp pretios din viata ta asa ca traiestel. Sper ca ti-am fost de ajutor

| ngabitza1 explică:

Sincer...acum ma simt ca o proasta! De fiecare data cand aduc subiectul despre noi! Imi spune stii noi ne intalnim acum de dragul vremurilor bune si ca ai fost singura fata pe care am iubit-o! Mi-e greu...stiu ca nu e bine ce fac,dar nici sa renunt la el nu vreau! Ma gandesc ca poate daca il accept asa pentru o perioada o sa vada ca tot cu mine ii e mai bine si poate o sa fie iar bine, iar daca nu sa se duca unde vrea si eu sa-mi vad de viata mea! Ca nici asa nu pot continua! Dar vreau sa-l recastig, vreau sa ma iubeasca din nou ca altadata!