| Ioana9261 a întrebat:

Ma numesc Ioana si am 18 ani.
Pana acum nu credeam in dragoste la prima vedere dar mi s-a intamplat!
In urma cu 3 luni, am cunoscut in UK, un baiat de origine spaniola.
Suntem prieteni, tinem legatura, nu foarte des ce-i drept dar vorbim o data la doua saptamani; asta din cauza programului lui suprasolicitant.
Problema sta in felul urmator, el ma considera o simpla prietena, nimic mai mult iar eu m-am indragostit de el. Probabil o sa radeti sau poate nu dar chiar am nevoie de o parere sincera!
Mi-am stors creierii cu intrebarea "ce sa fac?" As vrea sa ii spun ce simt dar am o oarecare retinere!
Ar fi o problema distanta dintre noi timp de cateva luni, pentru ca eu in fiecare vacanta plec si la anul m-am decis sa ma mut acolo.
Ce sa fac?
Am nevoie de pareri sincere, decat sa va bateti joc mai bine o lasati balta!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Eu zic sa ai o discutie sincera cu el si sa-i spui tot ce simti, dar ATENTIE poate o va tine cu prietenia si tot nu o sa fi cu el sau poate o sa fi desi nu prea credsad dar daca stii un raspuns concret de la el e mai bine decat sa-ti faci sperante etc caci este nasol sa iti storci creierii cu intrebarea - oare o sa zica da sau nu? - si daca nu simte la fel iti recomand sa rupi / stergi orice legatura cu el, o sa-ti fie, ai usor! sau faci cum crezi ca-i mai bine, eu doar iti sugerez din propria mea experienta.

PS: Felicitari! Scapi de Romaniahappy visul meu sa ma mut in UK sau in alta tara care se vorbeste engleza.

| Ioana9261 explică (pentru Castiel):

Iti multumesc din suflet pentru raspuns!
Da, cred ca asa o sa fac, nu o sa am nimic de pierdut. sper! Adica ma gandesc sa nu stricam si relatia de amicitie. Dar sper sa fie bine!
Da, abia astept sa scap!
Mult noroc sa ajungi unde iti doresti!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ori ii zici ca vrei sa fi cu el sau ramai in tacere si el se va duce la alta. Poate are prietena si ar fi bine sa te asiguri inainte de a fi cu el.

| NatureSelf a răspuns:

Esti o curva perversa, pe interes material/

| F4ng a răspuns:

Eu zic ca esti destul de mare incat ca vorbesti si sa-i spui sincer sentimentele tale. Nu conteaza distanta dintre voi sau alte lucruri contati doar voi si sentimentele voastre. Incearca sa vorbesti cu el si sa ii spui poate te place si el la randul lui si nu stii tu.