| δεάδℓλκιss a întrebat:

Imi place de un baiat (din clasa), dar problema este ca am mai fost cu el (ne-a pus o prietena de-a mea... te place, o placi, sarutati-va laughing ) si dupa ce ne-am despartit, nu am mai vorbit prea mult unul cu altul, desi inainte eram prieteni foarte buni, acum eram ca 2 bombe pe cale sa explodeze una in jurul celeilalte. In timpul acesta a aparut un baiat ( M ) de care m-am indragostit, sau cel putin asta era in capul meu. 7 luni am stat dupa M, cum sa fac?, cum sa-i zic ca-mi place de el? pana mi-a zis ca el crede ca suntem doar prieteni, ca sunt simpatica si draguta, ca ma place, dar nu in felul acela. Si apoi am revenit la vechea mea obsesie (baiatul din clasa mea ). Si m-am gandit eu cum sa ma dau bine pe langa el, si mi-am stors creierii si mi-a venit ideea: mi-am cerut scuze pentru tot ce i-am facut si tot ce am vorbi despre el, si a zis ca ma iarta. De la un timp suntemi iar forate buni amici, si nu vreau sa stric asta.
Iar acum vine intrebarea (Sper ca ati citit tot pana aici):
Cum as putea afla daca ma place? Am mai vorbit cu el si l-am intrebat, la care mi-a raspuns ca nu mai stie nici el.

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Pai nu ai cum sa afli daca te place sau nu, din moment ce nici el nu stie. Ar trebui sa-i lasi puti timp sa-si dea si el seama, dupa care poti vorbi foarte serios cu el : sa-i spui ca tu inca il placi si chestii de-astea si sa-l intrebi si pe el... daca te mai place sau nu.

1 răspuns:
| fetitacuminte a răspuns:

Of,of iubitha! l-ai cam ametit pe saraul baiat de-asta nu mai stie daca te place