| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala de o luna sh ceva sh de fiecare data cand repet acest lucru ma doare de ce si nu mi-a curs sange? un raspuns urgent va rog

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te doare fiindca nu esti suficient de relaxata si excitata si nu te umezesti suficient. Ar trebui sa mergi inca o data la ginecologul la care ai fost dupa inceperea vietii sexuale si sa-i spui. Daca spune ca n-ai nici o infectie, nici o leziune, atunci incercati sa folositi un lubrefiant pe baza de apa de la farmacie.
Cam 20% din femei nu sangereaza la deflorare. Fie fiindca himenul este elastic si nu se rupe, fie fiindca este subtire si prost vascularizat si nu sangereaza la rupere, fie fiindca este absent din nastere sau s-a rupt la un exercitiu fizic intempestiv (tip spagat) sau la o masturbare anterioara.

| taifunkiller a răspuns:

Esti fata sau baiat?