| windrime a întrebat:

Buna tuturor, nu planuiesc sa-mi incep viata sexuala in viitoru apropiat, am 14 ani. Dar am o intrebare. Am fost acum vreo 2 saptamani in ziua aia imi venise ciclu desi eram virgina am introdus un tampon intern pentru virgine. Nu a fost greu, a intrat cu totul doar ca acuzam un diconfort cand ma asezam si cand mergeam mai repede, cu toate astea am putut sa dansez, nu ma durea decat daca incercam sa trag de firul acela ca sa-l scot. Seara cand m-am intors i-am spus mamei mele si extrem de repede mi-a scos tamponul intern care isi marise de vreo 3-4 ori diametrul. M-a durut ingrozitor de tare in momentul cand a tras dar dupa nu ma mai durut niciodata zona, eram ca noua. Intrebarea este, daca am putut introduce un tampon, fiind virgina, insemna ca himenul meu este mai elastic si ca dezvirginarea ar fi mai usoara? PS : dupa ce tamponul intern a fost scos, himenul este inca intreg.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și pe tine cine Doamne iartă-mă te-a învățat să folosești așa ceva atâta timp cât ești virgină?
Sunt pentru femei. Și de unde vorba asta, eram ca nouă?
Normal că te doare, te poți dezvirgina.
Nimeni nu știe cât de elastic poate fi și dacă ai să și sângerezi la deflorare.
Nu te mai prosti, poți faci infecții vaginale și atunci ai pus-o! Nu te poți trata corect.
Pa, pa.

| Doicu2q a răspuns:

Iubita nu iti incepe viata sexoala o sa regreti o sa iti para rau ( un sfar ). pai si eu la inceput cand mi-am bagat ob in vagin eram domnisoara si nu am patit nimic depinde de ob sunt unele mini ob si altele mai mari. stiu este deranjant la inceput dar nu este nimic in neregula stai linistita. si ai grija schimbati-l o data la o ora 2 depinde cum iti curge big grin. ai grija sa nu se rupa ata aceea. te pupici :* sper ca ti-a fost de folos raspunsul meu.