| shlerlyn4 a întrebat:

stiu ca s-au mai pus tipul asta de intrebari dar vreau sa fiu sigura. Daca sunt virgina si folosesc tampon intern ma pot dezvirgina?
Si cum se introduce?
fundita pentru cel mai explicativ raspuns

Răspuns Câştigător
| floaredecires a răspuns:

Daca folosesti tampoane interne nu te dezvirginezi, dar trebuie sa fii atenta si la marimea lor. De exemplu la tampoanele ob sunt recomandate virginelor cele cu 2 si 3 picaturi, dar pentru confortul tau ai putea sa incepi cu cele cu 2 picaturi, roz(sunt cele mai mici). De introdus este relativ usor dar nu te astepta sa iti iasa din prima. In primul rand trebuie sa te speli pe maini. Poate ti se pare ceva normal dar crede.ma ca multa lume nu o face. Ia un tampon ob, desfa ambalajul si trage de firul acela albastru. Poti sa tii degetul langa fir, sa il incolacesti in jurul acestuia sau sa il treci prin bucla pe care o face. Nu prea conteaza ce faci cu firul acela, foloseste numai la eliminarea tamponului. Stai intr. o pozitie comoda si mai ales fii relaxata. Nu are ce rau sa ti se intample. Departeaza labiile cu o mana iar cu cealalta incearca sa introduci tamponul incet, cat de sus poti. Daca simti o durere sau un disconfort incearca sa schimbi un pic directia. O data ajuns la locul lui, adica in mijlocul vaginului, tamponul nu te va mai deranja. ti.am mai spus ca foarte putine persoane reusesc din prima asa ca nu ai de ce sa te sperii. Oricum in interiorul pachetului de tampoane este un prospect din care primesti toate instructiunile de care ai nevoie insotit de un desen. Si desi de cele mai multe ori nu se precizeaza, pentru ca tamponul sa alunece mai usor ar fi bine sa fii un pic umeda, caci introducerea unui tampon intr. un vagin uscat poate fii o problema si pentru cele care nu mai sunt virgine. Iti doresc multa bafta si sper ca am putut sa te ajut happy Si stai linistita. Nu ai nicio sansa sa te dezvirginezi cu ob. uri de 2 picaturi big grin

4 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Cu mana.

| monique a răspuns:

Ai grija doar cat il ti sa nu faci soc toxic.

| Snow a răspuns:

Din cate stiu eu sunt tampoane si pentru fetele virgine te poti duce la farmacie si poti intreba. Succes

| Galaxy2321 a răspuns:

Nu ai cum sa te dezvirginezi...pai introduci tamponul in vagin happy si iti ramane un fel de ata afara ca sa-l scoti!winking