| BuBu_4788 a întrebat:

Cum se introduce un tampon intern?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Astana a răspuns:

Banuiesc ca intrebi de cel fara aplicator. Desfaci mai intai partea de jos a invelisului, apoi tragi de firul de siguranta, apuci cu doua degete, desfaci partea de sus a invelisului. Te relaxezi, il introduci tinand de firul de siguranta; cand a fost introdus 3/4 din lungimea lui, impingi cu degetul mijlociu, cat poti de adanc. Daca e introdus corect, nu-l simti. Te vei obisnui dupa cateva utilizari.

| FuckOnCocaine a răspuns:

Pai...sa incepem, dupa ce iti faci dus mergi frumos la WC, pui un picior deasupra capacului fiindca e mai usor asa si introduci tamponul. Ai grija. nu e dureros. schimba-l cat se poate de des e forte igienic pa pa!

| lunarwolf a răspuns:

Draga mea, am vazut o intrebare in care ai zis ca ai 11 ani.
Cel mai bine sa folosesti un absorbant extern. E cel mai igienic.
Sa stii ca cele interne te pot dezvirgina. Pe acestea le folosesc de obicei fetele care au avut deja primul contact sexual.

Foloseste unul extern, pentru binele tau! happy

| BuBu_4788 explică:

Mersi mult :*