| karyna1992 a întrebat:

Buna tuturor.pls ajutati-ma cu o cura de slabiresad am 1, 64m si 59 kg, pana la sfarsitul lui martie trebuie sa slabesc 6-8 kg.va rog ajutati-ma careva. dau funditahappy

4 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Nu mai manca porcarii infecte, gen fastfood, lasa sucurile, bea apa. Misca-te cca 30 min/zi.

| butt3rfly16 a răspuns:

Nu prea ai cum sa slabesti intre-un timp atat de scurt.Totul tine de vointa si trebuie pe langa o cura de slabire sa faci si miscare. Daca timpul nu iti permite sa iesi cu o prietena la alergat ai putea sa mergi la sala si o cura de slabire pe care o stiu ar fi asta:
Prima zi

Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 3 biscuiti de orez cu miere;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o chifla cu sunca, fara grasime;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de carne pe gratar, salata cu o lingurita de ulei.

A doua zi

Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 2 fructe, o ceasca de cafea din orz cu o lingurita de zahar;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o portie de ton nature, creveti fierti, salata mixta;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de spaghete cu rosii si busuioc, salata cu o lingurita de ulei.

A treia zi

Mic dejun: un iaurt cu cereale, o ceasca de cafea cu o lingurita de zahar;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o portie de carne de vita condimentata, cereale, o chifla;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de peste cu legume, salata cu o lingurita de ulei.

A patra zi

Mic dejun: un pahar cu suc de fructe fara zahar, 2 felii de piine cu marmelada, cafea din orz cu o lingurita de zahar;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o salata mixta cu o lingurita de ulei;

Ora 17: un fruct;

Cina: un ou tare, o felie de piine prajita cu o rosie, salata cu o lingurita de ulei.

A cincea zi

Mic dejun: o cafea cu o lingurita de zahar, o briosa;

Ora 11: un fruct;

Prinz: o felie de pizza;

Ora 17: un fruct;

Cina: o portie de carne alba fripta, salata cu o lingurita de ulei.

| MaeRi a răspuns:

Eu cred ca totusi esti slaba, adica de obicei se zice ca greutatea trebuie sa fie cat inaltimea, deci esti incadrata bine, tine regim timp de 7 zile si vei slabi 6 kg:Ziua1:Supa si fructe in orice cantitate, Ziua 2:Supa si legume verzi fierte sau crude! La cina un cartof copt cu putin unt, sare si verdeata, Ziua 3:Supa, fructe, legume, branza de vaci sau iaurt, in orice cantitate, Ziua4:Supa oricata, 4 banane si atat, Ziua5:Supa si 500 g carne de pui sau curcan la gratar cu garnitura de legume fierte sau crude. Ziua6:Supa, carne (pui, curcan sau peste) si legume, in orice cantitate, Ziua7:Orice cantitate de supa, legume, fructe si orez nedecorticat fiert.
Reteta supei de regim

Ingrediente pentru supa ce va fi folosita la regim: 1 varza alba mare, 4 fire de praz, 2 rosii, 2 vinete, 1 ardei gras, 2 tulpini de telina, 2 cepoe, 4 catei de usturoi, sare, piper, 3 litri de apa si orice tip de verdeata iti place.

| glamvintage a răspuns:

Daca chiar trebuie...incearca Dieta Rina