| superstar21 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! eu am 46 kg si am 1, 69 inaltime, trebuie neaparat sa slabesc : stie cineva sait de cura de slabire?

dau fundita promit!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Esti destul de micuta, mai ai timp sa cresti in inaltime, iar greutatea nu va mai fi mare.Nu-ti face griji, o data cu varsta, vei deveni o tanara frumoasa.happy

18 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ori ai gresit vreo cifra, ori ai probleme la tartacuta, scuza-ma ca iti spun, am citit de 3 ori intrebarea ta si nu imi vine sa cred.La inaltimea ta ar trebui sa ai59 de kg si tu ai cu 13 mai putin, mi-e groaza sa imi imaginez cum arati, si mai vrei sa mai slabesti, Doamne Dumnezeule!

soothe
| soothe a răspuns:

Problema nu e de la site ci de la cat mananci; numara caloriile, vezi cat e bine pentru tine sa mananci si apoi procedezi in consecinta; lasa TV, jocurile, netul si fa miscare

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu stiu ce cura de slabire iti trebuie tie, in mod normal trebuie sa te ingrasi, tu nu te uiti in oglinda?

| Ea12345 a răspuns:

La varsta asta, este foarte bine.
Sa nu te incerce sfantu' sa faci ceva sa slabesti, vrei sa arati asa?
http://de-slabit.host56.com/wp-content/uploads/angelina_jolie_anorexica.jpg

| Ea12345 a răspuns:

1. 48 e destul de putin.Si cati ani ai, totusi?

| Derye a răspuns:

Nuuuuuuuu!

Daca mai slabesti o sa te imbolnavesti! In general trebuie sa ai cu 10 mai putin decat inaltimea!

1, 69 - 10 = 59 kg ar trebui sa ai tu normal! Daca ai burta sau altele, fa niste exercitii in nici un caz nu tine regim/cura!

Iti sugerez sa te mai ingrasi vreo 7-8-9 kg!

| shadovv a răspuns:

:O lol... cum sa slabesti ca esti deja scandura
totusi incearca sala sau jogging

| asya a răspuns:

Sa slabesti? La 1, 69 esti prea slaba! Adica eu am 1, 70 si 49 de kg si as da orice sa ma ingras! Ai grija, pentru ca exista o boala necrutatoare numita anorexie, si Doamne fereste sa ajungi sa suferi de asa ceva! Mai bine ramai asa cum esti!

| TabooR a răspuns:

Daca iti doresti sa slabesti mananca doar fructe si legume atat si sa nu mananci nimic seara mai ales seara

| hiphopbeatz a răspuns:

Vrei sa devii anorexica?

daca vrei sa slabesti alsa curele la cate kg ai, du-te la sala si lucreaza-ti corpul, poate nu est ebien proportionat.

pace!

| superstar21 explică:

Scz nu merge tastatura : vreiam sa zic ca am 1, 48 si am 46 kg. mi s-a stricat tastatura si de aia

| superstar21 explică:

11 ani

| wormy a răspuns:

Esti foarte foarte slaba, ar trebui sa mai pui cateva kile pe tine.
Aaaa, dar stai, stiai deja toate aceste lucruri cand ai pus intrebarealaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ca tu esti dusa femeie straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare asa de rau caci nici eu nu gasesc un sait pentru minecrying(((daca aveam iti spuneam eu am 16 ani si am inaltimea 1-49 si 49 kgcrying(nu stiu km sa mai dau joss tot inerc dar nu mai stiu kmcryingdaca sti uh,, sau daca afli uh mai repede te tg ff frumos sa imi spui si mie

| Crazyeo a răspuns:

Nu tia scris nimeni nimic!

| paa a răspuns:

Mai gandeste-te. 1, 69 si 46 de kg sau 1, 48 si 46 de kgthinking

| PaulLika a răspuns:

Looooool :O auzi sa slabestii si ii extrem de slaba :O