| Miuriel a întrebat:

Am 1, 75-1, 77 si 65 kg.va rog sa ma ajutati. spuneti o cura de slabire sau niste exercitii trebuie sa slabesc pana la Craciun 7 kg:O va rog frumoscrying

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Alergare in fiecare zi, dupa cum urmeaza... Alergi pana nu mai poti. Cand simti ca nu mai poti, faci un efort si alergi pana lesini. Dupa ce lesini, te ridici si alergi pana mori. Dupa ce mori, te ridici si mai alergi un pic. Ar trebui sa functioneze. happy

| alexaaa a răspuns:

Dar nu esti grasa, crede-ma. dar daca vrei sa faci ceva in privinta asta, nu tine o dieta si nu te infometa.incearca sa faci niste abdomene(50 pe zi)sau alearga prin parc, sau fa o plimbare prin parc(si asta ajutawinking ). orice exercitiu face bine sanatatii si silueteiwinking

| protos87 a răspuns:

Incearca sa-ti reduci numarul de calorii consumate zilnic. Manca cat de putin poti pentru a nu lesina. E drastic, daaar e singura solutie. Cred ca iti va fi si foarte greu. O cura de slabire nu se tine intr-un timp atat de scurt. Nu cred ca e prea sanatos.

| Bianka a răspuns:

Pai. tu chiar nu esti grasa. Nu stiu pe unde ai nevoie de slabire dar ma rog.
Poti sa incerci sa faci vreo 2 ore de sport pe zi si sa mananci mai usor. fara prajeli, dulciuri.mai multe salate, carne fiarta de exemplu si de-astea.

| bodiiiiiiiidd a răspuns:

Cu aceasta cura slabesti 7 kg daca nu o poti tine decat 1 saptamana slabesti 4 kg Succes iti spun din propria experienta big grin daca nu poti manca fix cat scrie acolo mananci mai putin app: 2 l de apa minim
Ziua 1:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub zahãr. Prânz: 2 ouã fierte tari + 400 gr spanac fiert + 1 rosie. Cinã: 200 gr fripturã de vacã +o salatã cu ulei si zeamã de lãmâie.

Ziua 2:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub zahãr. Prânz: 250 g suncã + o cutie de iaurt natural; Cinã: 200 g fripturã de vacã + salatã cu ulei si zeamã de lãmâie.

Ziua 3:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub de zahãr + o felie de pâine prãjitã. Prânz: 2 ouã fierte tari + o felie de suncã + 1 salatã. Cinã: o telinã fiartã + o rosie + un fruct proaspãt: mãr, parã sau portocalã.

Ziua 4:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub zahãr + o felie de pâine prãjitã. Prânz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie de iaurt natural. Cinã: un ou fiert tare + un morcov slab + 250 gr brânzã de vaci.

Ziua 5:
Mic dejun: un morcov mare ras. Prânz: 250 gr cod fiert, cu zeamã de lãmâie + 1 linguritã de unt. Cinã: 200 gr fripturã de vacã + o telinã rasã.

Ziua 6:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub zahãr + 1 felie de pâine prãjitã. Prânz: 2 ouã fierte tari + un morcov mare, ras. Cinã: 1/2 pui + o salatã cu ulei si zeamã de lãmâie.

Ziua 7:
Mic dejun: O ceascã de ceai fãrã zahãr. Prânz: nimic. Bea multã apã. Cinã: 200 gr cotlet de miel + un mãr.

Ziua 8:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub zahãr. Prânz: 2 ouã fierte tari + 400 g spanac fiert +o rosie. Cinã: 200 g fripturã de vacã + salatã cu ulei si zeamã de lãmâie.

Ziua 9:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub zahãr.Prânz: 250 g suncã + o cutie de iaurt natural. Cinã: 200 g fripturã de vacã + salatã cu ulei si zeamã de lãmâie.

Ziua 10:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub de zahãr + 1 felie de pâine prãjitã Prânz: 2 ouã fierte tari + o felie de suncã + 1 salatã. Cinã: o telinã fiartã + o rosie + un fruct proaspãt: mãr, parã sau portocalã.

Ziua 11:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub zahãr + o felie de pâine prãjitã. Prânz: 200 ml suc de portocale + 1 cutie de iaurt natural. Cinã: un ou fiert tare + un morcov ras + 250 gr brânzã de vaci.

Ziua 12:
Mic dejun: un morcov mare ras. Prânz: 250 gr cod fiert, cu zeamã de lãmâie + 1 linguritã de unt. Cinã: 200 gr fripturã de vacã + o telinã rasã.

Ziua 13:
Mic dejun: O ceascã de cafea + 1 cub de zahãr + 1 felie de pâine prãjitã Prânz: 2 ouã fierte tari + un morcov mare ras. Cinã: 1/2 pui + o salatã cu ulei si zeamã de lãmâie.

| bodiiiiiiiidd a răspuns:

App: poti inlocui spanacu cu 1 2 rosii iar carnea de miel cu pui e foarte buna si eu am avut 65 kg 1. 75 de aia ti-am raspuns pentru ca stiu cum ma simteam eu love struck