| anonim_4396 a întrebat:

Am 60 kg si 1, 60 m si as vrea sa slabesc cat mai repede.stie careva vreo cura de slabire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sweetgirl_3609 a răspuns:

Daca ai destula tarie de caracter iti pot recomanda o dieta ft simpla pe care eu personal, am suportat-o cu greu dar efecte a avut vizibile.maninci de mai multe ori pe zi casuri de care vrei. dar eu ti-as propune ceva mai simplu nu minca deloc paine si sare. simplu si cu efecte!

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Regimul meu este următorul:

Luni:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: o pulpă de pui la gratar, salată verde cu puţin ulei de măsline şi lămâie.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Marţi:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: 200 g cartofi fierţi, cu pătrunjel tocat, 250 g carne de vită sau piept de pasăre fiert.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Miercuri:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: 250 g de peşte la grătar cu puţină lămâie.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Joi:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: un ou fiert tare, 120 g carne de vită la grătar şi 20 g brânză de vaci, salată verde.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Vineri:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: un piept de pui la grătar cu o salată la alegere, doi cartofi fierţi.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Sâmbătă:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: o farfurie de supă de legume.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiti graham.

Duminică:

* Mic-dejun: o cafea fără zahăr sau o ceaşcă de ceai; o felie de pâine prăjită cu puţină margarină.
* Prânz: 200 g şuncă, o cutie de iaurt de 200 g.
* Cina: un iaurt degresat, doi biscuiţi graham.

Timp de o lună de zile am ţinut acest regim şi am slăbit 12 kg. Se consumă obligatoriu 1, 5 – 2 litri de apă plată pe zi. Pe la ora 11:00 se poate mânca un fruct (mere, portocale, banane).

Vă urez mult succes!(12 kg intr-o luna!)Funda daca merge plz!

| lolo23 a răspuns:

-> fa mult sport( 3 minute - urcatul scarilor, 5 minute - alergare, 10 minute - mers cu bicicleta si o plimbare de 20 de minute tongue)

-> bei 2 l de apa/ zi

-> renunta la dulciuri ( ciocolata), prajeli, fast-food, chipsuri etc etc...

-> sa mananci multe fructe si legume

Aaa, nu e bine sa slabesti prea repede, ca dupa aia pui pe tine dublu tongue
\
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Varsta, sexul?

| ionescu36 a răspuns:

As putea sa iti recomand suplimentele alimentare facute din fructe de acai numite acaiberry900. Eu le-am folosit si am reusit sa slabesc destul de mult intr-o perioada destul de scurta!