| mmamiruna a întrebat:

Buna tuturor,

Problema mea incepe acum 2 ani de zile cand am fost cu un baiat cu un am mai mare decat mine(desi arata mult mai matur) si incercam sa am o prima iubire. Relatia noastra pe langa faptul ca respectivul ma sufoca si am controla in permanenta, ne vedeam din an in paste, gen o data pe saptamana 2 or; relatia noastra a durat o luna, sfarsindu-se groaznic pentru mine. Eram foarte afectata de aceasta pierdere.
Aceasta problema a trecut, insa mereu revine in viata mea dorind sa fie iar si iar cu mine. Eu chiar nu mai suport mi se pare ca ma invart intr-un cerc.
Ce as putea face sa ma lase in pace ever for ever? I-am zis ca am pe altcineva, a luptat sa ma desparta de respectivul sa se cupleze cu mine si eu ma simt groaznic in prezenta lui

Răspuns Câştigător
| adywow a răspuns:

Evita-l cat mai mult cu putinta, sterge-l de pe Facebook daca e cazul sterge-i numarul de telefon, nu ii raspunde la telefon la mesaje, nu are cum sa o tina asa la nesfarsit

| mmamiruna explică (pentru adywow):

Am incercat si asta dar nu merge!

| adywow a răspuns (pentru mmamiruna):

Nu are cum sa o tina asa la nesfarsit, probabil ii acorzi atentie intr-un mod in care nu-ti dai seama

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pune-ti actualul prieten sa-i explice situatia, daca nu inceteaza ameninta-l cu politia ca depui plangere-n potriva lui.

| Felys a răspuns:

Injoseste-l,fa-l sa se simta un prostovan in fata ta, un om de nimic, bate-ti joc de el de fata cu alte persoane, fa glume nesarate si o sa se retraga singur pana la urma

| mmamiruna explică (pentru Felys):

E atat de pervers si obsedat, astfel incat daca l-as umili el s-ar simti bine!

| Felys a răspuns (pentru mmamiruna):

Ameninta-l cu politia pana la urma, eventual fa si o reclamatie la politie si sa vedem ce mai face

| Belluuu a răspuns:

Foarte tragi :-

| gage a răspuns:

Spune-i ca de fapt esti baiat laughing)

| bimbish a răspuns:

Vorbeste si tu cu un grup de prieteni care sa il ameninte.asa este fortat sa te lase in pace