| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Sexul oral şi anal-pro sau contra?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Contra

28 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Sunt contra sexului anal dar si oral.
Acum, nu bag mana in foc ca nu o sa se intample vreodata, pentru ca niciodata sa nu spui ''niciodata''.

| anonim_4396 explică (pentru NoSmile):

Bună!
Niciodată să nu spui niciodată, da!
Dar un om care ştie să se respecte cu adevărat, n-ar accepta aşa ceva nici în ruptul capului, să ştii.
Şi eu sunt contra!
Te pup!

| NoSmile a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,oarecum ai dreptate.
Dar ma mai gansesc si la faptul ca se poate intampla sa fiu muuuult prea excitata si inconstienta de ceea ce fac.
Cum am spus, sunt contra. Dar, totodata nu bag mana in foc.
Te pup

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru NoSmile):

Păi ce tu nu poti gîndi in acele momente?

| bradysandro a răspuns:

Total contra
tu pari o fata care se respecta. te pup

| Oana92 a răspuns:

Pro, atata timp cat ambii parteneri sunt de acord. Aceste practici sunt normale intr-un cuplu si nu fac decat de inlature rutina.

Si pentru a evita eventuale discutii in contradictoriu iti repet ca aceste practici nu sunt considerate devieri de comportament decat daca placerea nu poate fi obtinuta si printr-un act sexual normal. Si iti mai spun ca daca tu esti contra nu inseamna ca este un lucru rau/de neacceptat/de condamndat!

| anonim_4396 explică (pentru Oana92):

Bună!
Ce să-ţi spun,mă dăduşi pe spate!
Dacă ai respect faţă de tine draga mea,nu accepţi aşa ceva sub nici o formă, îţi place să fi umilită în ultimul hal?
Nu sunt de acord cu devierile astea de comportament sexual, absolut deloc, mi se pare un lucru total greţos după părerea mea, dar mă rog...fiecare cu gândirea sa!

| Oana92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca am respect fata de mine imi recunosc si imi accept sexualitatea si depasesc tabuurile secolului xix cand sunt in pat cu persoana iubita.Eu nu ma simt umilita cand fac asta, ma simt bine, imi place sa primesc si sa ofer placere. Din moment ce ambii parteneri sunt de acord cu asta nu vad unde intra cuvantul umilinta in joc...

Ai facut o obsesie pentru devierile de comportament, iti place cum suna cuvantul sau esti asa de grea de cap incat nu poti sa accepti ca nu ai dreptate?

Daca tu nu esti de acord nu le practica ca nu te obliga nimeni, dar asta nu inseamna ca cei care o fac sunt scarbosi, bolnavi cu capu` sau mai stiu eu cum. Fiecare face ce vrea in patul lui.

| e1xtz a răspuns (pentru anonim_4396):

Cati ani ai?

| e1xtz a răspuns (pentru Oana92):

Iti tocesti degetele inutil..nu iti accelera pulsul pentru cauze pierdutehappysi specimene semievoluate

| Oana92 a răspuns (pentru e1xtz):

Cand am inceput sa intru pe acest site aveam impresia ca oamenii sunt deschisi la minte, sau cel putin nu asa de inversunati. Dar m-am inselat...nu sunt capabili sa isi extripe si sa isi sustine ideea fara sa jigneasca. In fine, cum ziceam si altui utilizator, ma bucur ca nu sunt singura "care isi distruge viata"laughing

| e1xtz a răspuns (pentru Oana92):

Poate ca la foarte multe raspunsuri ma repet prea des cu o expresie.dar cand intru aici ma simt ca in tara curvelor virginesi a a cavalerilor din povesti.Nu spun ca a trai imoral e o virtute, dar in unii ipocrizia atinge cote giga. daca te uiti in viata lui(ei)odata tot s-a imbatat praf, o aventura tot a avut..etc..dar aici moralisti conservatori..in fine

| Oana92 a răspuns (pentru e1xtz):

Cam asa ceva...nici macar nu au curajul sa isi recunoasca greselile. Si mai si sar cu gura pe cate un amarat disperat care cauta aici un sfat. De asta a ajuns societatea asa cum a ajuns, niciodata nu o sa progresam ca popor daca mintea noastra nu se deschide spre nouhappy

| тecнιннιlα a răspuns (pentru anonim_4396):

Sexul oral/anal nu inseamna o lipsa de respect laughing. De curiozitate ai incercat vreodata de poti sa-ti dai cu parerea? Incearca sa nu mai crititi tot ce misca, sincer la ce vocabular si la ce gandire ai mi se pare ca tu nu te respecti mai mult decat o femeie care intretine sexul oral sau analwinking.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru тecнιннιlα):

Bă ce răi sînte ti, si vă luati aiurea de ea.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru тecнιннιlα):

Ea are mare dreptate in tot ce spune. Voi sînte ti problema si osesiile voastre, dar vă gîndi ti că Dumnezeu dezaprobă categoric ce face ti voi? El a lăsat doar sexul normal intre doi soți bărbat si femeie, nu sex anal, oral, astea sînt numite acte de bestialitate, vulgare, pe care el nu le aprobă.

| Oana92 a răspuns:

Am crezut ca sunt singura de pe site-ul asta care vede sexualitatea ca pe ceva normal...ma bucur sa stiu ca nu e asahappy

| Oana92 a răspuns:

happybravo

| Crucified a răspuns:

Pro. laughing De ce? D-aia! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
De ce crezi asta?
Te pup!

| Foxyyyy a răspuns:

Ai o mare frustrare.Ce e scarbos la sexul oral? Ca vad ca ai inceput sa faci o obsesie cu chestia asta, mi-e mila de iubitul tau, asta in caz ca ai asa ceva desii nu cred.E scarbos intr-adevar daca nu ai o igiena corespunzatoare sau vreo boala, in rest e ceva normal intr-o relatie stabila nu cu oricine apuci.Nu ma pot pronunta exact daca sunt pro sau contra pentru ca nu am practicat niciunul din ele, dar nu pricep de ce faci atat caz pe tema asta, cui ii place sa faca si sa se simta bine, cui nu si gata.Crezi ca daca le raspunzi tuturor celor de pe site care pun intrebari legate de sexul oral sau anal cu : '' vai ce scarbos '' o sa se opreasca? Nu te obliga nimeni sa o faci, fiecare face ce ii place.

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Contra.
De ce?
Dupa cum mai spunea si alt utilizator de pe aici: oralul este scarbos si josnic iar analul dureros.
Analul, cel putin, nu mi se mai pare josnic deoarece se practica exact acolo unde ar trebui, adica jos nu sus! Insa exista niste riscuri si la acesta asta in cazul in care nu stii cum sa te cureti sa nu mai mentionez de faptul ca anusul nu a fost "proiectat" pentru a lasa sa "intre" si pentru a scoate (a da afara ceea ce e de eliminat din organizm).
Si am auzit o chestie destul de interesanta ca cica analul n-ar oferi absolut nici-o placere (asta numai in cazul femeilor). Deci dupa ce ca trebuie sa stai sa te "cureti" inainte de a practica asta... dupa ce ca mai exista anumite riscuri (deoarece dupa cum spuneam, anusul nu a fost "proiectat" pentru asa ceva) mai e si faza ca nu-ti ofera mai nici-o placere (asta cu placerea o spun din ce am auzit de la majoritatea femeilor ce au vorbit despre asa ceva).
De cand am aflat chestia asta cu placerea (nesatisfacerea) tot stau si ma gandesc...de ce oare o mai practica atatea femeithinking daca tot nu le ofera mai nici o placare? Doar ca sa-si satisfaca partenerul? Nu inteleg chestia asta deloc.
In fine poate ca e si pentru ca eu sunt mai egoista din fire.Nu as putea concepe sa pun mai mult accent pe placerea celui de langa mine de cat pe propria-mi placere.De fapt nici acelasi accent n-as pune daraminte mai mult.
In fine, complicat.
-Numai bine.

| e1xtz a răspuns:

C.V Tudor nu va manca niciodata intr-un restaurant cu specific maghiar, pentru ca omul e extremist, ultra-nationalist, xenofob..etc..eu personal traind in Transilvania nu impart ideologia de scindare, separare teritoriala a unui tinut sau ceva de genul, dar nu am nici o problema cu un gulas bun.Ideea este ca persoanele fixate pe o anumita ideologie devenita obsesie, nu vor avea niciodata flexibilitate nici macar pentru a purta un dialog

| AleXisAleXis a răspuns:

Pro love struck in materie de sex nu trebuie sa ai limite totul este posibil si merita incercat

Răspuns utilizator avertizat
| Ankutzaaa a răspuns:

Contra,clar! Adica asta e parerea mea..fiecare poate sa isi spuna punctul de vederehappy
Traim intr-o tara libera.
Bafta:*

| AiEnma97 a răspuns:

CONTRA! E dezugustator! Dar fiecare face ce vrea, atata timp cat nu sunt eu implicata...

| Paul28 a răspuns:

Sexul oral e destul de scarbos. Cu analu is de acord