| Andrutsa15 a întrebat:

Sper sa nu va plictisesc cu povestea mea. Am sa incep cu inceputul. pai. am un prieten( avem 11 luni de suntem impreuna) el sta momentan in Italia dar vine in vacanta 3-4 luni pe an. si mi-a propus ca atunci cand vine in tara sa facem sex. eu i-am spus ca ma mai gandesc, ca nu sunt inca pregatita. ( amandoi avem 15 ani). chiar il iubesc. si nu stiu ce sa fac. e prea devreme, oare? Cel mai bun sfat fundita.love struck Ms

Răspuns Câştigător
| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
După parerea mea, eu cred că ar trebui să te gândești de două ori înainte de a face pasul acesta.
11 luni înseamnă ceva timp, dar la mijloc este și vârsta ta, copilăria ta, adolescența, și în plus ai doar 15 ani.
Dacă ești sigură că merită, că îl iubești, atunci e doar decizia ta, dar trebuie să te gândești și dacă obține ceva de la tine, și el pleacă înapoi în Italia, și te lasă așa în voia sorții de parcă nu sa întâmplat nimic?
Te-ai gândit dacă nu te-a înșelat?
Italia este plină de fete de diferite specimene, ca să zic așa.
Deci:
-Gândește-te bine!-

Toate cele bune!happy

5 răspunsuri:
| euzictutaci a răspuns:

Buna!
Pai draga mea, tu decizi daca e prea devreme sau NU!
Daca te simti pregatita poti sa faci dragoste dar sa te protejezi, dar daca nu NU o face doar de dragul lui, ptc. daca intr-adevar te iubeste va avea rabdare pana sa faceti pasul cel mare! big grin
Oricum, 15 ani este o varsta prea frageda pentru. a face acest pas, ptc. o sa ai timp toata viata ta big grin sa faceti dragoste, dar acum ar trebui sa iti vezi de scl, si alte activitati/hobby-uri extrascolare!

Te pup :* si sa ai grija de uh!winking

fundita?!?! big grin puppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyesbig grin

| Bodo_4070 a răspuns:

Buna! Sunt Bogdan! Draga ca sa iti zic pe scurt desi sunt baiat iti zic sa nu o faci! sigur dupa ce o sa o faceti te va lasa! el este plecat mai mereu si nu ai avut destul timp sa ii analizezi comportamentul! asa ca nu te prosti!

| Anda_4662 a răspuns:

Buna, si eu am aceeasi varsta ca si tine, am un prieten cu un an mai mare si avem 3 ani de cand suntem impreuna... si mie mi-a adresat aceasta intrebare abia anul acesta. Mi s-a parut un gest foarte frumos, pentru ca nu m-a intrebat asta acum 2 ani si pentru asta il apreciez. Cred ca nu este bine, in primul rand pentru ca nu sunteti unul alaturi de altul si va vedeti la 3-4 luni, asta m-ar face sa-i dau un minus pentru ca nu stiu ce face el acolo si in al doilea rand nu aveti prea mult timp, 11 luni nu sunt foarte mult, asa mi se parea si mie odata... dar acum sunt sigura pe el si pe noi. Ai grija! te pup!

| Assassins a răspuns:

U trebuie sa faci asta cand crezi tu ca esti pregatita cel mai bine fizic si psihic... daca esti pregatita si sentimentele sunt adevarate atunci u vei stii cel mai bine cand va trebui sa faci si acel pas.

| Ninon a răspuns:

Doamne, Anda... 3 ani si nu`i suficientlaughingprieternul tau este un ***, fetelor, mai ganditiva si la eilaughing