| Ramona87 a întrebat:

Buna tuturor! Sunt casatorita dar in urma cu 3 ani am cunoscut un alt barbat de care m-am indragostit din clipa in care m-a luat de mana. Am simtit ca e ceva special de a doua oara cand ne-am vazut. Vreau sa zic de pe acum ca nu s-a intamplat nici pana in ziua de azi ceva mai mult intre noi, doar m-a tinut de cateva ori de mana. A stiut de la inceput ca sunt casatorita iar el era singur. Apoi am inceput sa ii dau mesaje vazand ca si el simte la fel (de fiecare data doar eu i-am scris). La inceput a zis ca regreta ca sunt casatorita si ca si-ar fi dorit sa fiu prietena lui. Dupa cateva zile, cand am intrebat daca vrea sa ne intalnim in parc a zis ca nu e o idee buna. M-am enervat tare. Am continuat sa ii scriu dar dupa episodul asta a schimbat foaia si a zis ca el nu vrea o relatie in acest moment, ca daca vreau ceva doar fizic este de acord dar nimic mai mult. Am refuzat deoarece nu imi putea risca relatia doar pentru o aventura, voiam ca el sa mi se dedice 100% si sa traim o frumoasa poveste de dragoste. Totusi, dupa cateva luni vanzand ca nu ajung nicaieri in discutiile cu el pe care tot timpul le ducea in fantezii si diverse scenarii de natura(stiti voi) dar nu facea nimic in realitate, i-am zis ca accept ideea lui si ghiciti ce: a zis ca nu vrea ca are alte probleme pe cap si ca sa nu ii mai scriu. Dupa o cearta mai aprinsa a dat block peste tot. Asta se intampla acum 2 ani. De atunci tot nu s-a intors la mine, nu inteleg de ce o persoana te-ar tine atat de mult la block. Care credeti ca este motivul? Mai mult, acum cateva luni am vazut ca si-a facut prietena dar eu sunt mai frumoasa ca ea. Nu inteleg de ce pe ea a dus-o la petreceri cu prietenii lui si au mers si in vacanta dar cu mine nu a stiut sa faca asta, ba mai mult vorbea numai despre prostii. Sunt foarte trista si geloasa. Desi am sot, nu suport sa stiu ca alta fata traieste cu el ce as fi vrut eu sa traiesc. El niciodata nu mi-a zis sa mergem la o intalnire. Au trecut 3 ani si ma gandesc la el mereu. Imi imaginez cum ne sarutam si facem dragoste si suntem fericiti. Va rog sa nu veniti cu idei despre casatoria mea sau sotul meu ca nu despre asta este vorba. Vreau o parere de ce acest barbat s-a purtat asa. Ce barbat refuza sa se culce cu o femeie? Si sa nu veniti cu ideea cum ca nu ma place fizic, ca stiu foarte bine ca nu are cum sa fie asta. Va multumesc enorm pentru ajutor! Va rog sa veniti cu raspunsuri sincere. Nu mai stiu ce sa fac, nu inteleg unde s-a rupt totul. Ma doare ca nu vrea sa mai auda de mine si ca iubirea noastra nu s-a implinit si nu inteleg de ce nu a vrut sa incerce o relatie si cu mine. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu poate fi explicat fiindca totusi nu are sens. Dragostea care nu e reciproca nu e dragoste. Dupa atata timp e doar o obsesie iar asta te duce cu gandul la boala nu la iubire. Inimii nu ii poti porunci, nu poti tu acum sa te intrebi de ce are o iubita. Cum tu te ai indragostit de el si nu de altul el s-a i dragostit de ea nu de tine. Poate daca nu erai maritata stateau altfel lucrurile. Treci si tu peste povestea asta, macar fa o pasiune pentru un barbat cu care chiar sa traiesti ceva.

44 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ba chiar asta e, nu te place indeajuns de mult. Ar fi facut sex fara obligatii cu tine, dar a simtit ca nu va fi asa, a simtit ca te vei atasa de el si vor aparea complicatii si a dat inapoi.

| Ramona87 explică (pentru wildthing):

Pai el stia deja ca sunt indragostita ca i-am spus de dinainte cu ideea lui stralucita si ieftina. Eu cred ca a stiut ca va fi complicat si ca si el ma placea si nu ar fi putut fi fara obligatii cu mine. Totusi nu inteleg de ce nu m-a deblocat

| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca el este mult mai constient decat tine. Nu a vrut sa mergeti in parc spre binele tau. Riscai sa fii vazuta cu el de catre persoane care te cunosc sau chiar de sotul tau. Nu vrea sa-ti strice relatia cu sotul. Si chiar il apreciez pentru asta. Vezi-ti de casnicia ta si nu-l mai căuta.
O intrebare am pentru tine.
ITI IUBESTI SOȚUL?

| Ramona87 explică (pentru darrio2007):

Pai nu l-am mai cautat dar am sperat ca poate se va intoarce. Imi iubesc sotul in felul meu dar nu mai sunt indragostita, adica pentru el n-am simtit ce am simtit pentru acest barbat. Iubirea are mai multe forme oricum.

| darrio2007 a răspuns (pentru Ramona87):

Inseamna ca nu te-ai casatorit din dragoste, ci din interes sau alte motive.

| Ramona87 explică:

Multumesc pentru mesaj. Inteleg ce ziceti haideti totusi sa va explic de la inceput in detaliu si apoi sa imi spuneti daca doriti parerea dumneavoastra.
Ne-am cunoscut acum 3 ani fiind un grup in oras. El are aproape 40 de ani acum si nu a fost niciodata casatorit si nici nu are copii dar pare mult mai tanar, are inca parul negru si des, pare de vreo 35 maxim. Am vorbit 3 ore despre munca si viata noastra. Stia ca sunt casatorita, el atunci era singur. La finalul serii m-a pupat pe obraz si cam atat, mi-am dat seama ca probabil ma place. Dupa o luna iar am iesit cu grupul si a venit si el, eu intre timp nu ma mai gandisem la el. In seara aia, in club dupa ce zambeam ca niste prosti unul la altul l-am intrebat daca vrea sa ma sarute si a zis ca: da, absolut. Tu vrei? Eu i-am zis ca as vrea dar ca sunt casatorita si ca nu pot face asta si ca din pacate ne-am cunoscut prea tarziu. Ca sa intelegeti si acum 3 ani mai tarziu eu cu acest barbat nici nu m-am sarutat nici nu am facut altceva. Tot in aceeasi seara m-a luat de cateva ori de mana si de prima oara de cand m-a luat de mana am simtit ceva special, am simtit ca traiesc. Apoi, la scurt timp dupa a zis ca el pleaca acasa si a plecat ca de la gard desi eu ma asteptam sa imi zica sa ne mai plimbam. In club acolo ni s-a facut o poza iar eu i-am zis ca o sa ii trimit poza cand o sa o vad postata pentru ca el nu are Facebook. Dupa inca o luna eu i-am trimis poza cu noi din club si el a zis exact asa: ce frumos ne sta impreuna. L-am intrebat de ce a plecat asa in seara aia si a zis ca a plecat pentru ca simtea sa imi faca chestii si ca era foarte atras si ca a trebuit sa plece. L-am intrebat apoi: pai daca as fi fost singura ai fi vrut sa fiu prietena ta? El a zis atunci: da, normal. Regret mult ca esti casatorita si sa stii ca in luna asta m-am gandit mult la tine. Dupa aia vad ca trec cateva zile si nu scrie asa ca am zis sa ii scriu, ca poate omul nu are curaj si crede ca eu nu vreau nimic. Am vrut sa ii dau de inteles ca ar putea fi ceva posibil dar ca trebuie sa ne cunoastem mai bine. Eu deja eram indragostita de el si ma visam in 1001 de nopti si evident doar nu era sa imi risc casnicia pentru nimic. L-am intrebat faza cu parcul daca vrea sa ne vedem si a zis ca nu e o idee buna. Am fost surprinsa foarte tare de asa raspuns. Dupa aia i-am mai scris tot eu ca doar eu trimiteam mesaje prima si dupa aia a dat-o la intors: nu, eu nu vreau relatie, nu vreau complicatii eu caut doar lucruri fara obligatii sa citez: doar noi 2 si patul. I-am zis ca eu vreau ca el sa fie 100% implicat: sa mergem la intalniri, sa facem dragoste des, sa imi faca de mancare si sa ne iubim cu adevarat ca eu nu sunt o bucata de carne pe care el sa o ia cand are chef. Si timp de cateva luni tot ii mai scriam la ceva timp sa vad care e treaba si mereu o dadea in discutii sexuale: ce ti-as face si drage si vai ca ar face dragoste cu mine 24/7, omul avea filme in cap dar in realitate sa zica: hai la mine nu a zis, ba chiar i-am zis eu o data sa dorm la el si a zis ca ar vrea sa dorm dar ca e la o petrecere, pe scurt omul era pe virtual. Intr-una din zile m-am umplut de draci si i-am zis: bine, accept ideea ta dar sa stii ca o sa fie de fiecare data cand vreau eu nu o data pe luna, vreau sa ne intalnim cat mai des si aici vine supriza: pai nu vreau ca eu am altele pe cap si ca nu imi mai scrie. Orice barbat sanatos la cap ar fi venit in 4 labe. Evident ca m-am enervat si i-am scris absolut tot ce m-a deranjat si ca nu inteleg de ce nu poate avea o relatie cu mine ca eu stiu ca si el simte la fel. Si dupa ce am scris singura pe acolo toata ziua mi-a dat block peste tot. Acum, 2 ani mai tarziu, tot nu s-a intors si dupa cum am zjs in postare, acum cateva luni avea o prietena pe care o scotea in oras, la petreceri cu prietenii lui, mers in vacanta dar mie mi-a zis doar noi 2 si patul si nici pe asta nu a facut-o. Ne-am mai intalnit intamplator de vreo 3 ori de atunci dar nu m-a deblocat desi ne-am dat cu buna ziua si am vorbit scurt. Odata am vazut ca ii tremurau mainile cand m-a vazut, nu sunt nebuna, am vazut in ochii lui ca are o slabiciune. Ma doare foarte tare sufletul ca acest om nu vrea sa mai vorbim si sa imi indeplinesc sentimentele. Regret ca am tras atat de timp. As vrea mult sa ne sarutam si sa facem dragoste si ma doare tare sa stiu ca alta femeie are parte de versiunea lui asta buna in timp ce eu am parte de cea care pare indiferenta. Nu stiu cum sa scap de dorinta asta si nu inteleg de ce simt ca mai e o speranta si ca pana la urma vom fi fericiti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona87):

Ar trebui să te desparți frumos de el.

| Ramona87 explică (pentru anonim_4396):

Pai asta e problema, ca nu am fost cu el. Acei doi protagonisti din povestea dumneavoastra au fost impreuna 3 luni. Eu nu am fost deloc, nici macar un sarut. Nu am avut parte unul de altul ca si el a avut de pierdut. As fi vrut sa se intoarca sa vad cum este si sa facem dragoste si sa adorm in bratele lui. Preferam sa fiu cu el macar o luna si dupa aia sa ma lase decat sa traiesc intr-o lume imaginara. Credeti ca nu ma suporta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona87):

El la vreo 40 de ani s-a purtat ca unul de 18 - 20 de ani.

| Ramona87 explică (pentru anonim_4396):

Nu avem 18 dar poate mintea este la varsta asta. Eu am peste 30 si el 40, atunci vreo 36-37 avea. Ii avea degeaba. Pai si pana la urma de ce nu a vrut nimic dupa ce i-am zis ca as putea? Ori cred ca eram amandoi cu capu desi avand in vedere ca stie sa fie barbat cu aia cu care era acum cateva luni nu stiu ce sa zic. Poate trebuie sa ma resemnez ca a trecut prea mult timp si ca nu se mai intoarce

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona87):

Ceva nu se leagă la povestea ta - prima seară când ați fost împreună.

| Ramona87 explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau dar eu nu m-as fi inselat sotul cu un barbat care nu imi da o garantie. De asta nici nu am acceptat oferta lui penibila de amor fara obligatii. Mi-a fost frica, daca se culca cu mine o data si dupa aia nu mai auzeam de el? Cred ca faceam cu capul. Eu voiam garantia unei relatii. Din prima nu m-as fi culcat in veci cu el. Dupa ce ma scotea la cateva intalniri poate si mi-ar fi garantat ca e gata sa dea 100% sa fie trup si suflet

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona87):

Ce relație vroiai cu ăla dacă erai măritată?

| Ramona87 explică (pentru anonim_4396):

Acesta este adevarul! De ce as sta sa aberez aici atat daca nu ar fi adevarat? Ce a fost nu prea mai conteaza. Conteaza daca mai poate fi facut ceva. Pai normal ca voiam sa am o relatie cu el, doar nu imi inselam sotul pentru 5 minute de placere doar. M-am indragostit chiar daca nu ne-am sarutat.

| Ramona87 explică (pentru anonim_4396):

Pai as fi facut amor cu el zilnic de cateva ori pe zi, daca ma scotea la intalniri si ma trata asa cum a tratat-o pe aia de a fost cu ea acum cateva luni. Si eu mereu acelasi tratament, sa se fi purtat ca un domn si sa mi se ofere trup si suflet 100%

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona87):

Te interesează ce va urma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona87):

După ce faci ce am scris poate vă veți și căsători dacă spui că el are vreo 40 de ani

| Ramona87 explică (pentru anonim_4396):

Am inteles! Multumesc tare mult pentru tot! Deci pana la urma credeti ca nu a vrut din respect sa strice toata treaba? Poate chiar m-a placut mult pana la urma. Daca fara divort nu se poate, atunci cred ca trebuie sa imi vad de viata. Va multumesc tare mult pentru tot! Si felicitari pentru curajul de a va trai viata dupa bunul plac nu dupa normele societatii.

| Violleta2022 a răspuns:

El este un om vertical si inteligent, de acee te refuza, fiindca are principii morale pe care nu vrea sa le incalce, distrugand o casnicie, doar pentru ca pe unele femei le mananca in pasarica.
Fiind un barbat inteligent si probabil prezentabil, sunt convisa ca are cu cine se distra el sexual, deci nu da doi bani pe una maritata, mai ales ca si-a impus sa nu distruga o casnicie.

Este rusinos ca tu esti aia care nu dai doi bani pe casnicia ta si nu-ti respecti sotul, urmarind sa-l isneli cu altii si atunci vin si te intreb: de ce stai in casnicia care te face nefericita, data tot nu-ti iubesti sotul si nu-l respecti?

| Ramona87 explică (pentru Violleta2022):

Pai daca tot m-a respectat atat, de ce atunci stiind ca sunt casatorita m-a luat de mana si flirta si a mai si venit dupa aia cu propunerea ca daca vreau ceva sa fie doar de ordin fizic? Daca tot era atat de inteligent?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ramona87):

Ma indoiesc ca te-a vrut si a vrut ceva cu tine, odata ce nu te-a mai bagat in seama, dupa ce ai devenit tu insistenta.
Cel mai probabil este fabulatie toata povestea asta, ca nu face sens ca cineva sa te ia de mana ca apoi sa te arunce afara.
Ori a descoperit ceva urat despre tine, care l-a pus pe fuga.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ramona87):

De ce nu divortezi daca tot nu-ti iubesti si respecti sotul?
Vad ca si-n trecut ai cautat relatii extraconjugale si umbli disperata dupa unul si altul...

| Ramona87 explică (pentru Violleta2022):

Dar de ce sa divortez? Doar pentru ca sunt femeie? Sunt atatia barbati care au amanta. Eu de ce sa nu pot? Nu poti sa aleg intre cei noi. Unul e sotul meu iar altul e pofta inimii cum ar zice niste versuri cunoscute? Imi iubesc sotul dar nu mai sunt indragostita de el. Pai hai sa iti zic un lucru: daca nu il respectam in primul rand ca m-as fi dus cu barbatul celalalt de cand a facut acea propunere dar am tot lungit-o cateva luni incercand sa il conving sa fie mai mult intre noi si pentru ca m-am gandit la sotul meu de mii de ori dar pana la urma am zis ca o viata avem si cand m-am hotarat nu a mai vrut barbatul ala nimic. Iar ca sa raspund la ultima parte. Da, plang dupa barbati de cand ma stiu pentru ca toti barbatii de care am fost indragostita ori nu au vrut relatie cu mine ori nu au vrut sa aiba treaba cu mine si am plans dupa ei ani intregi. Cand l-am cunoscut pe acest barbat din poveste am zis ca in sfarsit Dumnezeu s-a indurat de mine si de suferinta mea. Cu sotul meu m-am casatorit pentru ca am vrut sa nu mai sufar, a fost o alegere rationala dar stai linistita ca e un barbat destul de rasfatat de mine. Tu stii cum e sa te plimbi in parc si sa fii fericita doar pentru o luna macar cu persoana iubita, sa mergeti la intalniri? Da? Eu uite ca nu. Mai bine ca nu imi iubesc sotul la disperare ca poate pleaca si ala. Nu inteleg unde am gresit, de ce nu pot primi macar o data pe cine vreau sa vad cum e? Sa ma iubesca si pe mine putin. Nu vrei sa fii in locul meu si nu doresc nimenui asta. Sa plangi pentru ca nu stii daca sa te resemnezi cu soarta ta sau sa speri ca intr-o zi vei trai ceea ce ti-ai dorit. Dar un lucru stiu sigur, merit sa fiu fericita.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ramona87):

Sa divortezi pentru ca nu-ti respecti si nici nu-ti iubesti sotul, de aceea!
Oricum nu esti genul de "femeie de casa", odata ce recunosti ca inima si pasarica ta tanjesc dupa alti barbati.
Sa stii ca nu-i nevoie sa plangi si sa te resemnezi deloc, daca nu-ti iubesti sotul sau nu esti satisfacuta, fiind suficient doar sa divortezi ca sa fii libera, zburand dupa bunul plac din "cuc in cuc", daca asta te bucura pe tine.

| Ramona87 explică (pentru Violleta2022):

Nu ai inteles nimic din ce am zis. Eu nu vreau sa zbor din una in alta. Nu am facut-o nici inainte, nici nu am de gand chiar daca eram singura. De cand mi-am cunoscut sotul nu am sarutat si nici nu m-am culcat cu alt barbat. Doar mi-am dorit sa fiu fericita cu barbatul de care m-am indragostit dar tu nu intelegi se pare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona87):

Povestea ta nu e credibilă cu - m-a ținut de mână și 3 ani niște mesaje.

| Ramona87 explică (pentru anonim_4396):

Buna! Ma bucur pentru sinceritatea legata de viata dumneavoastra. Totusi, pe cuvant ca asta e adevarul. Bineinteles, sunt mai multe detalii dar ar fi fost o postare foarte lunga. Daca vreti, va pot scrie aici detaliile de inceput pana in momentul cand m-a blocat ca ne-am certat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramona87):

Nu e credibilă povestea cum ai scris.

| sadrian46 a răspuns (pentru Ramona87):

Imi iubesc sotul dar nu mai sunt indragostita de el. Adică, cum? Între iubire și dragoste este diferență?
Dar un lucru stiu sigur, merit sa fiu fericita.
Mai întâi, ești sigură că meriți. Pe ce te bazezi?
Apoi, dacă îți făceai pofta cu acela, asta însemna fericirea pentru tine? Oare nu alergi după o himeră?

| Violleta2022 a răspuns:

Povestea ta nu este credibila!
Daca ai 5-10 anisori as intelege, ca te ia cineva de mana si tu esti atat de naiva, ca mergi cu el.
Dar cand este vorba de adulti si in special o femeie maritata si de un barbat care face avansuri, ca dupa aia sa fuga, chiar nu face sens povestea asta.

| Ramona87 explică (pentru Violleta2022):

Bine, crezi ce vrei. Eu am zis adevarul. Mai mult de atat nu am ce sa spun. M-a luat de mai multe ori de mana si oamenii care ne vedeau prima oara credeau ca suntem impreuna, atat de mare era atractia. Nu puteam sta departe unul de altul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ramona87):

Hai ca ne-au murit laudatorii...
Ai si tu fantezii cu barbati care te iau de mana, dar o rupa la fuga dupa ce te cunosc!

| Ramona87 explică (pentru Violleta2022):

Sa ne traiasca frumusetea draga mea Violeta! Pupici! Pai o rup la fuga pentru ca devin nerabdatoare si insistenta. Ma indragostesc rar, o data la cativa ani buni si cand o fac vreau sa fie totul repede si cum vreau eu si nu inteleg de ce ei nu fac la fel si uite asa se sperie astia de mine. Am zis totusi ca dupa 2 ani i-a trecut sperietura

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce barbat refuza sa se culce cu o femeie?
Ar fi trebuit să întrebi așa. Ce bărbat refuză să se culce cu o femeie măritată? Îți răspund eu. Un bărbat înțelept.
nu inteleg unde s-a rupt totul. Nu a fost nimic care să se poată rupe. Nu a vrut să strice o căsătorie.

| Ramona87 explică (pentru sadrian46):

Nu s-ar fi stricat casatoria. Sotie fericita, casnicie fericita dar nu zice nimeni cine trebuie sa tina sotia fericita, plus ca nu poti strica ceva ce este stricat deja

| SilentRain a răspuns:

In primul rand ești un caracter josnic, nu îți meriți omul de lângă tine .....care te-a luat de soți, da na tu ești o dobitoacă cu capul in nori in timp ce soțul este mai mult un bancomat prost pentru tine
Nu înțeleg cât de ștoarfă sa fi... încât să faci una ca asta, chiar nație proasta.
Nu pot sa înțeleg oamenii ca tine
Logic și moral ar trebui sa te despărți de soț și pe urmă sa vorbești cu ce martalog vrei tu, că oricum tipul ăla nu te-a văzut mai mult de ce ești...o femeie de-o tura și atâta
Mizerabil.

| Emma30555 a răspuns:

Scuza ma ca iti zic dar pari genul de femeie nebuna care face obsesii pentru barbati. Din acest motiv nu te a placut, plus ca erai casatorita el dorind o relatie cu o femeie singura. Cum puteai tu sa mergi cu el in vacante, petreceri cu prietenii lui tu fiind in alta relatie? Cred ca postarea ta e la misto, nici o femeie nu face obsesie pentru un barbat doar ca a tinut o de mana.

| Ramona87 explică (pentru Emma30555):

Postarea nu este la misto. De cand m-a luat de mana am simtit ceva special, ne placeam si inainte de acest moment. Radeam unul la altul si ne intelegeam din priviri. Da, fac obsesii dar te poti intragosti intr-o clipa. Este ceva ce nu poate fi explicat

| Ramona87 explică (pentru Emma30555):

Multumesc pentru raspuns. Stiu ca nu este sanatos, ma tulbura ideea ca nu am trait cu el nimic, ca nu ne-am sarutat cand am avut ocazia. Stiu ca ar fi stat lucrurile diferit daca eram singura. Asta e, in alta viata. Stiu ca si el m-a placut dar probabil stia ca nu avem viitor. In timp poate imi va trece.

| Emma30555 a răspuns (pentru Ramona87):

Ai nevoie de o poveste de iubire, de fapt suferi dupa senzatiile pe care le ai trait, dar le ai putea trai cu altcineva. Daca mai intalnesti un barbat care iti place mult lasa l pe el sa te curteze, nu i arata chiar tot ce simti ca unii se sperie.

| Ramona87 explică (pentru Emma30555):

Da, ai mare dreptate. De asta am nevoie si de fapt cred ca ne plac unii oameni pentru felul in care ne-am simtit cu ei. Daca voi intalni un alt barbat care o sa imi placa o sa fac ce ai spus si tu, dupa experienta asta am inceput oricum sa incerc sa imi tin in frau unele reactii, uneori mi se pare ca fac unele chestii pe care doar barbatii le fac de obicei sunt si foarte directa

| Emma30555 a răspuns (pentru Ramona87):

Sunt si unii care prefera si genul asta de atitudine, dar cred ca e valabil pentru aceea mai timizi. Femeile care sunt deja "luate "sunt cumva mai atractive, trebuie doar mediul potrivit. Mai departe vei sti ce sa faci.

| Emma30555 a răspuns (pentru Ramona87):

Nu poate fi explicat fiindca totusi nu are sens. Dragostea care nu e reciproca nu e dragoste. Dupa atata timp e doar o obsesie iar asta te duce cu gandul la boala nu la iubire. Inimii nu ii poti porunci, nu poti tu acum sa te intrebi de ce are o iubita. Cum tu te ai indragostit de el si nu de altul el s-a i dragostit de ea nu de tine. Poate daca nu erai maritata stateau altfel lucrurile. Treci si tu peste povestea asta, macar fa o pasiune pentru un barbat cu care chiar sa traiesti ceva.

| Irinel15123532 a răspuns:

Draga Ramona, nu este raspunsul pe care ti-l doresti, dar este raspunsul care iti trebuie.
Incearca sa reaprinzi scanteia iubirii dintre tine si sotul tau, indragosteste-te din nou de el, fa-ti casnicia frumoasa. De ce?
Tu esti acum cea care sufera dupa un barbat, si il doreste cu ardoare, iti imaginezi scenarii cu voi fiind fericiti si indragostiti unul de altul. Te-ai gandit vreodata ca sotul tau poate fi in pozitia in care te afli tu acum? Dorindu-si aceleasi lucruri cu tine?
Gandeste-te la asta te rog.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Carma răsplătește tot ce facem, doar că o face inzecit.